Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (209) Bine ai venit, Kevin!!!


Recommended Posts

Sim, am venit sa-ti dau eu o ciocolatica in staniol rosu![pup] Cata, nu te panica, nici eu nu intru pe-acolo decat de 3 ori pe an sa schimb poza la profil, haha. That makes 3 of us. Eu am observat ca cu cat mai obligata lumea la tehnologie de job, cu atat mai anti-fb.
pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata fetelor dragi [flo]

In primul rand multumesc frumos [flo] tuturor celor care mi-au scris cu privire la intrebarea mea. Ieri - am primit de la fosta educatoare a copilei (fr) cat si de la o amica ro din G - web-site-ul Audacity - este open-source si functio! Deci daca doriti la randul vostru sa inregistrati povesti pt copilasi - puteti folo cu incredere Audacity!

Mikiid="red"> - multumesc pentru gandurile bune [pup] - omul meu lucreaza la Ericsson - si ei au inchis in Norvegia si Finlanda si au mutat in Ungaria si... China [bang] Multa sanatate puiutului! (eu cand imi este frig - in casa sau afara - sunt ca un puppy care lasa cate o picatura la fiec colt de canapea/camera, etc... pfuuuuuu... zici ca sunt un robinet stricat... chiar daca NU am avut niciodata vre-o infectie urinara... asa ca MUSAI sa ma imbrac GROS...)

Daiopriid="red"> [pup]- noi am mai dori sa si venim acasa (Ca)... dar suntem cumva "tinuti" pe loc de conditiile pe care dorim sa le indeplineasca job-ul... si contractul pe care-l va semna sotul (job-ul sa-i placa si sa fie "a step-up in his career" dpdv tehnic - adica sa-i asigure un viitor pt urmatorii 11 ani cat mai are de lucru - nu sa se trezeasca in drum ca tehnologia nu mai e de actualitate, compania sa ne plateasca relocarea, si the last but not the least: salariul si intreg "pachetul") Cand ne mutam tre' sa fim siguri ca-i ceea ce e convenabil intregii fam... nu numai mie - de ex - care imi e dor de Ca... Pana una alta am hotarat sa ne relaxam si sa le luam pe toate cum vin... "traieste clipa" si "enjoy the moment" sunt motto-urile noastre favorite... mai ales de cand citim despre mindful meditation... Adica incearcam pe cat posibil sa luam ce-i bun din ceea ce avem la ora actuala ("make the most out of it")... Intre timp ma stradui sa nu pierd engl si fr... Ma luminez (invat) pe zii ce trece cum sa devin un parinte mai bun, mai rabdator, mai calm... Am ajuns la concluzia ca sunt aici pt ca trebuie sa invat o "lectie de viata" pt ca sa pot "misca" mai departe (evolua). Cred ca tot alergand dupa un vis (intoarcerea acasa) uit sa traiesc si sa ma bucur de ceea ce am: timpul liber cu fam... Nu putine mame in lumea aceasta si-ar dori sa fie casnice... si din pacate nu au parte... Eu sincer mi-am dorit sa lucrez - mi-a placut job-ul meu... dar din pacate nu m-am regasit in "meseria" de parinte... Acum am decis sa "cool down", sa accept cu seninatate situatia asa cum e si mai ales sa ma bucur de ea...id="size1">

Doloressid="red"> - bine ai revenit [flo] sa-ti traiasca sanatos bb Kevin [pup] (Gabisor s-a nascut cu 2785kg si 45cm - era ca o papusica)id="size1">

Acum va tzuck cu drag si ma reintorc la Polul Nord - vesnic inghetat [:D] (sapt trecuta speram ca vine primavara... ne "invarteam" la 0 grade... dar din pacate s-a "invartit" roata norocului impotriva noastra... si suntem intre -15/-9)id="size1">

 

Lorelai

 

As a woman, I have no country

As a woman, I want no country

As a woman, my country is the whole world.

Virginia Woolfid="size1">id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simonaid="red">, pai vezi, au dreptate cind spun astia ca femeile nu-s, dom'le, niciodata multumite! Eu am primit ciocolata, dar nu de Sf Valentin, ci pentru ca si-a dat seama ca nu mi-a mai luat de mult tip ceva dulce... Acum, eu il cred ca a fost o coincidenta, ca el nu sarbatoreste Sf Valentin si multe altele, dar eu cred ca altfel n-a stiut sa-mi spuna cit de draga-i sint.[:)] Eu le-am facut prajitura... si atit.

 

Doloressid="red">, bine ai revenit! E bine sa te avem aici, cu noi si cu un puiut sanatos si frumos foc in brate. Ma bucur ca totul a decurs bine, ca a fost premiant cu nota 10... si amindoi meritati toate felicitarile din lume pentru munca depusa in echipa (m-am zarghit la cap cu munca asta in echipa... vorbesc in clisee)... da' intelegi tu ce spun. Felicitari deci si refacere usoara. Nu in ultimul rind, convietuire usoara in patru... sau in cinci, mama ta mai este inca aici, nu?[pup]

 

Dianaid="red">, woau, felicitari, medalie!!! La cit mai multe si nu-i nimic ca s-a oprit, alta data va sti ce are de facut si va duce efortul pina la capat. De aceea sint bune competiile, inveti multe din ele, pe linga faptul ca stii sa te descurci atit cu reusitele, cit si cu esecurile. Mai inveti sa te apreciezi pentru efort indiferent de rezultat, sa te evaluezi corect si constructiv raportindu-te la cei cu care te intreci, sa coordonezi miscarile tale cu timpii si cu cerintele juriului etc.

 

Ca un fapt divers... Eu fac cu ai mei un test, cu prinsul autobuzului sau metroului. Il vedem si spunem uite, sansele sa le prindem sint mici, dar hai sa incercam, nu se stie niciodata... si oricum nu poti sa afli pina nu incerci. Si atunci, ne grabim un pic, de multe ori il prindem pentru ca am depus un efort (altfel, e tare greu sa-i aduni pe toti, ca merg pe strada ca visatorii) sau se intimpla sa nu plece imediat, fie ca intreaba cineva ceva sau se schimba stopul si atunci nu mai pleaca sau chiar defectiunti tehnice...

 

Si daca ne urcam in autobuz sau in metrou victoriosi, le preamaresc efortul si incercarea, uite vezi... daca renuntam si spuneam ca nu le prindem, acum asteptam in statie... Daca se intimpla totusi sa plece chiar de sub nasul nostru, le spun ca vine altul, dar macar am incercat, existau si sanse sa-l prindem... Uite, asa e si in viata, cu tot ce facem.id="size1">

 

Lorelaimid="red">, eu spun ca fiecare investiti in viitorul vostru, separat si amindoi, pe planuri diferite, in cel al copilului. Pe toate planurile. Si ca, intr-o zi, va veni si vremea ta sa muncesti din nou. Va fi un pic mai grea reintoarcerea, dar eu zic ca e posibil si totul va fi bine atit timp cit sinteti sanatosi cu totii! Iti ofer un buchet de [flo], asa, ca de la casnica la casnica, de la mama la mama.[pup]

 

Cataid="red">, nu plecam, dar am observat ca eu ma scap tastind unde vad deschis... si dupa, n-are rost sau nu am timp sa repet. Zilele astea mi-am dat drumul liber pe net, ca profit de domnu' virus, dar in mod normal, nu ar fi trebuit sa am timp nici sa respir.

 

Mai erau de scris, dar nu mai am nimic in minte, am renuntat la bunul obicei de a deschide doua ferestre... nu ca nu as gasi ce sa scriu si fara sa-mi aduc aminte, asa ca mai bine ma intorc la munca.

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">

 

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)id="size1">
id="right">id="Times New Roman">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui caro
Diana12, felicitari fetitei. S-a calificat pentru provinciale? Iar partea cu opritul inainte de cursa.... se intampla! Sa vezi can inoata piticii primul 800 sau 1500 in bazin de 25 de metri.... mai uita ei timekeeper-ii numaratoarea, dar copiii!

Mama mandra de Dan Andrei (24/03/1996) si Thomas Adrian (18/01/2004)
http://community.webshots.com/user/lidia67
align="right" id="quote2">

Caro, multumim. Din pacate nu ne-am calificat la provinciale, dar o sa incercam sa vedem daca reusim la vara. Pentru fata mea, asta e primul sezon cand merge la competitii si pana in decembrie nici nu am stiut ca exista campionate regionale, provinciale si nationale pentru varsta ei. Mi-am imaginat ca pana la vreo 14 ani inoti doar de placere.[:D]
In decembrie a pus-o antrenorul sa inoate pentru prima oara 200IM si 200 free style. Nu iti spun ca eram sa sar la gatul lui, ca imi chinuie copilul. Surpriza a venit cand in 200IM si-a facut timpul de regionale din prima incercare, iar la 200free nu a fost prea departe.
Pentru provinciale ne trebuia 400m, dar fata mea nu a inotat inca distanta asta. La 200IM, a fost doar la 6 secunde off de timpul de provinciale.
Sa inteleg ca voi mergeti in doua saptamani la Ottawa? Daca da, mult succes. Avem si noi un singur baiat care va reprezenta clubul (marele nostru club de 8 inotatori); e foarte bun in 100 si 200 breaststroke.

Lorelaim, mult succes sotului tau sa gaseasca jobul perfect pentru voi, aici in Canada. Eu inca tanjesc dupa Europa, cu toate ca m-am obisnuit aici.

Simona, o sa ma gandesc la tine cand merg la Bon Jovi.[:)]
Eu de fiecare data cand primesc trandafiri nu stiu ce sa le fac sa nu se ofileasca prea repede. Ori poate doar eu am ghinion la ei.[q]

[copil]03/02/2006 si [zana]25/04/2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Am fost indrumata sa va intreb pe voi despre Rep.Dominicana. Vreau sa rezerv o vacanta cu all inclusive pt 1 saptamana si cu avion dar sa pot folosi mile de zbor. Unde ma duc?Si ce sa cer, in ce resort?

 

Multumesc mult!

 

Adriana mami de Isabelle Marie - 5 luni si Aidan Alexander - 5 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Adriana, in nici un caz Santo Domingo, Puerto Plata are resorturi frumoase dar plaja si marea nu sunt deosebite!

am inteles ca la Punta Cana e cea mai frumoasa plaja si apa.

Oana a fost la Catalonia la Romania si spunea ca e ok; impresii bune am citit despre Dreams Punta Cana, si mai au fetele ceva experiente faine.

 

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare [flo]

 

Nici eu nu-s cu FB-ul, refuz cu indarjire sa-mi fac cont, in principal pt ca n-am timp si de asa ceva.

 

Noi sarbatoriram pe sfantu V. cu mers la spa, masaj cu experienta termala....oh, ce bine a fost [:I].

 

Doloress, multa sanatate la toti si multi pupici la copii. Abia asteptam sa va vedem [olala].

 

Felicitari copiilor sportivi, mereu sunt impresionata de performantele copiilor vostri. Sper sa aibe si Soimita talent la ceva.

 

va pup

 

Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)id="red">id="Script MT Bold">

Pozici Sofia botezid="limegreen">id="Script MT Bold">

Sofia bucovineancaid="limegreen">id="Script MT Bold">

Photosid="limegreen">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

s-a lansat campania anti FB[:D]? Eu votez cu amindoua miinile. V-am spus cum la primirea in colegii/facultati/scoli particulare se face search pe astfel de site-uri si sint candidati eliminati pt foto compromitatoare (sa nu va ginditi la cine stie ce poze, o poza cu o bere in mina si inca nu pe contul lui ci al prietenului[bang]).

La un recent interviu la noi, candidatul i-a spus managerului care facea interviul ca stie ca respectivul a fost recent in India si ce a facut. S-a albit ala[alcool] si tot el era suparat pe tupeul candidatului de a face cautarea pe FB (cica contul era la private).

 

blackpanterro, e destul de complicat in sensul ca trebuie sa te hotarasti la statiune first (Punta Cana sau La Romana) ca sa identifici aeroportul, pe urma vezi cind si cum iti poti folosi milele (unele companii au restrictii serioase atunci cind iti folosesti milele) si dupa aia ceri la agentie (sau online) preturi . pt all inclusive dar numai hotelul. In general se vind la pachet zbor, deplasare aeroport-hotel si hotel all inclusive. Daca ne spui la care statiune te-ai hotarit putem da si sfaturi de resorturi. Safe bet lanturile de hoteluri: Riu, Iberostar, Dreams, Paradisus, Sandals&Breezes si of course ClubMed (excelent cel de la Punta Cana).

 

Mult succes si vacanta placuta.

 

Doloress, bine ai revenit.

 

Felicitari sportivilor medaliati sau nu[flo].

 

simi, am si eu intrebari despre implant dentar, oferi consultatie[:)]?

 

Ah, ca de mult ma roade intrebarea dar tot uit, de ce scrieti cu caractere diferite, font mai mic din loc in loc in mesaj? Are o semnificatie anume in afara ca trebuie sa fac ochii mari precum lupul din poveste? Si iar imi aduc aminte ca ar trebui sa ma duc la optometrist si face the music...

lorelaim, mult succes la gasit loc de munca pt amindoi.

 

 

Mihaela

 

"Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

blackpanterro, in cazul tau probabil cel mai bine este sa iti rezervi hotelul all-inclusive direct pe situl hotelului (multe ofera aceasta posibilitate) si zborul separat cu air-miles. Problema este ca trebuie sa coordonezi cele doua. Din lanturile de hoteluri pe care le stiu si unde poti lua cazarea/masa separat: Iberostar, Dreams, Riu etc. Eu am o colega care si-a facut asa vacanta: camera/masa de la Iberostar si avionul cu Air Transat (plecind din Montreal). A iesit cam la acelasi pret ca un package obisnuit, plus ca poti sa iei cite zile vrei, nu neaparat 7.

 

Doloress, bine ati venit acasa [flo]

 

Lorelaim, iti trimit multe ginduri bune de la Montreal [pup][flo]

 

Oana, mama lui Antonia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...