Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (209) Bine ai venit, Kevin!!!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
Nelia [:D] ai pus punctul pe...cadou:), io nu indrazneam sa continui, da`l vad roz, sigur si nu, nu in priza, pentru joaca manuala, flexibil.
align="right" id="quote2"> sorry dar la mine miroase a cherries, feels like velvet si sigur nu face zgomot. inapoi la chestii serioase: acum ceva timp cind nu prea mai intram pe DC mi-a trimis PM Oana din Toronto sa ma intrebe cite ceva. Oana, please check PM, ti-am raspuns, cu mare intirziere. ti-am trimis emailul meu pe PM, scrie-mi please daca mai vrei informatiile.oana, sanatate la toata lumea.cami, distractie maxima.lumir, chiar asa, why quebec? o seara buna tuturor, see you tomorrow. Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Lorelai
Citat:
citat din mesajul lui SimonnaLorelai... turcoaz??????? :))))
align="right" id="quote2"> uite asa http://cgi.ebay.ca/GENUINE-CROCODILE-LEATHER-HANDBAG-BAG-PURSE-TURQUOISE-/170604174102?pt=US_CSA_WH_Handbags&hash=item27b8cd1b16
align="right" id="quote2">N-am dat click pe linc da' tot citeam: genuine - ok, merge, crocodile - wow, ce-o vrea sa zica cu asta? - leather - a, ok, e de piele de crocodil, handbag - handbag ?????? What does she means ??????? Si mi-au iesit ochii din cap ca la melc :))) Cristina, vorba Danei, ai fugit cu jucarica :)) please, please, asa-i ca nu-i o geanta? Da' nu ne spune ce, ca uite ce frumos zburdam [alcool][alcool][alcool]http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mikiion
Da si eu simt mirosul. Mai ales ca m-a prins si o ploaie mocaneasca la intoarcere acasa.... Dar vorba aia, bine ca nu e ninsoare...Simmona, parintii mei sunt prea bolnavi sa vina pe termen lung. Si o luna cam riscam..... Tata are diabet, mama o lista lunga de atacuri celebrale... ultimul facut aici chiar.Si stii cum e , cand ai copiii mici nu te uiti cu atentie la informatiile pt. copii de scoala... Si acum realizez ca nu inteleg nimic si ca imi lipsesc informatii esentiale despre scoala. Si sunt in panica. M-ai uitat pe mine cu Quebecul, am imigrat acolo. Din 7 ani am stat 3 acolo. Daca ai intrebari... chit ca s-au schimbat multe, cred, din 2004... In bine putin. Dar nu prea mult....Mihaela
id="right">
align="right" id="quote2">Nu te-am uitat, ai vazut ca Lumi intreaba de cartiere si stuff, ca sa se duca direct acolo... Tu ai mers direct la Qc. city? Cum ati facut?Oh, da, acum imi amintesc de parintii tai ca nu pot veni... Da, camp scrie pe tine. Ce fel de info despre sc. iti lipsesc? Putem sa re ajutam?Ana, singura info despre Vanier pe care o am e ca fac mult sport. De fapt doamna care imi face mie masaj a avut acolo fetele, amindoua jucatoare f. bune de tenis. Si au mers acolo in loc de sc. de cartier. Dar nu stiu nimic altceva. Mai intreb, iti spun daca aflu. Sau poti sa te duci sa-ti faci un masaj, e meseriasa, lucreaza in Carref. Multisport. Si vb. direct cu ea. Voi tineti de Polijeunesse, asa-i? Am prieteni cu copii acolo, daca vrei sa te pun in legatura...Pupam,S.http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Normal, ca am fugit cu jucaria..ce vreti s-o "partajez" pardon "sharuiesc"[:D]

 

Simonna, Lorelai, Ana,[:D] rece- rece parca asa se spune.

 

Stati sa inchid fereastra ca citeste Victor, si isi schimba parola despre ma-sa.[:D]

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, nici eu nu stiu de Vanier decat ca are o piscina meseriasa.

Noi l-am dus pe Victor la o petrecere la piscina aici si mie mi-a placut ca si cladiri.

 

Mikiion, Victor a mers cred ca 6 sapt vara trecuta in tabara, i-a placut sa stii, fac multe acivitati.

Era prieten cu monitorii, cu toti copiii, avea continuitate.

 

Incercam sa ne organizam sa il tinem in ultima sapt acasa, ca sa odihneasca inainte de inceperea noului an scolar.

Sunt tabere subventionate de primarie si se organizeaza in scoli.

 

Te inteleg si eu aveam emotii anul trecut pe vremea asta cu inscrisul la scoala, acum citim 2 buletine in perioada asta.[flo]

Anca s-a schimbat mult in bine la scoala, are multi prieteni, seara dureaza 10 minute pana se imbratiseaza cu toti.

 

In zilele pedagogice, ei merg la service de garde.

Asa ca ei au prieteni si aici.

 

Si la maternelle, e relaxare, nu au teme, aprofundeaza ce au facut la gradinita la 4 ani.

De ex. buletinul Ancutei consta din buline verzi.[:)]

Mai mult ii invata sa aibe grija de boite a lunch, de lucrurile lor si..sa faca fundite.(boucles)

 

Intreaba-ne daca mai ai nelamuriri.

 

O seara buna,

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ralu80
La multi ani sarbatoritelor, sa fiti sanatoase,fericite si implinite(nu fizic).Lumir, bafta multa la interviu.Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)
align="right" id="quote2">Multumesc mult de primire si de urari.Intr-adevar sper sa trec cu bine de interviuDe ce Quebec?pai aici la toate sedintele de informare (dar si ceoi care au fost lma interviuri au primit acelasi sfat) suntem sfatuiti sa nu mai mergem atat de multi spre Montreal(aceasta a fost prima noastra alegere ) caci somajul e mult mai mare decat in Quebec ville,de exemplu.Un al doilea motiv ar fi faptul ca eu m-am indragostit efectiv de oras din ce am vazut in poze.Oricum decizia asta este foarte dificila, si mai ales sa o iei de aici de la mii de km distanta cu atat mai mult cu cat nu avem nici un fel de sprijin in nici unul din aceste orase.Voi cum v-ati decis in acest sens cand ati plecat?Si de ce sunteti asa mirate de alegerea mea,stiti ceva ce eu nu stiu[:)].mikiion poti sa-mi impartasesti cate ceva din experienta ta in Quebec ville.Eventual pe privat daca crezi ca e mai potrivit, si eventual daca poti sa-mi sugerezi cateva cartiere pe unde as putea sa caut apartamente de inchiriat si garderii.( trebuie sa prezint la interviu).Mai am o curiozitate:cat de bine ati stiut franceza in momentul in care ati ajuns acolo si cum ati reusit sa va acomodati cu aceasta limba.Si poate imi explicati si mie ce inseamna efectiv service de garde si camp de jour.Multumesc mult pentru ca sunteti asa dragute si primitoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Pucku
revin si eu dupa o saptamana cu peripetii fulgerin primul rand BUN VENIT BB KEVIN, Dolores sa-tzi traiasca puiul , mult laptic, refacere rapida, si toate celevrem poze cu strumful mic + strumful mare, daca ai pus pe fb, eu nu am cont asa ca as vrea pe contul comunmei am citit tot, dar nu mai stiu mare lucru ce am citit, abea astept intariri , si daca in general n-o sufar pe soacra, iaca-ta ca o astept ca pe painea calda ca mi-au mancat astia mici toate resursele de energieuna peste alta stiu ca trebuie sa-i zic felicitari pt diploma Ankai, felicitari pt proiect Nelia, Mamaana pt jobIselin cunosc sentimentul, si eu am lasat cateva posete anul trecutimi place tare stilul tau de a scrieLorelaim de audacity voiam sa-tzi spun si eu, eu imi inregistram catelul sa vad daca latra cand plecam de acasa[bang][bang][bang][bang][bang]sper sa vi se realizeze toate visele cat mai curandnu exista transport scolar sa pui pe Gabisor la autobuz, ca sa ai mai mult timp liber?Laura si Steph exact ca Ioana cu sani, a mea nu-i genul printesa, dar o vad cum inccepe sa se aranjeze in oglinda cand pleaca undeva, si cand e goala atata se mai analizeaza....Steph face progrese de stat cuminte si concentrare enorme in ultimul timp, cica are zile in care o confunda cu un fluture asa de linistita este...sincer ma bucur ca am ales medicatia, cel putin pt moment pare pe drumul cel bunbinenteles ca as avea multe sa mai zic la multa lume dar tre sa ma intorc la muncipe scurt despre noibb mucios de cateva zile, la gradi cazuri de conjunctivita, eu tare speriataluni tempeta eu super bucuroasa ca s-a inchis totul si am stat acasa la caldurica sa dorm, ca bb mi-a transmis si mie virusacul si sunt cu nasul si gatul in pionezevineri domsoara a decis sa-mi faca un masaj si s-a lasat in genunchiul meu...deci doftor, antinflamatoare 3 saptamani, MRI plus tard...un ligament sau meniscul varza....uf uf....ma plimb cu genunchiul in buzunar ca sa-l menajez...marti+ joi test auditiv/orl prea mult lichid in ureche, baise de auz de 50% repunem tub in urechea stanga la Stephilic cat mai urgentsper ca saptamana asta sa treaca fara prea multe evenimenteMaru cum sunteti nu te-am mai vaz`t de multCorina ,[zana] Stephanie si Yann Edward [caru] + Totoku"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"
align="right" id="quote2">Fetele te-au recomandat ca fiind foarte draguta, asa ca indrasnesc sa te rog daca pot sa te deranjez cu cateva intrebari pe mess sau pe mail( pe privat nu resusesc sa trimit)mersi multStefan- 2 ani si 8 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...