Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (209) Bine ai venit, Kevin!!!


Recommended Posts

Cadoul Cristinei e ceva electronic mai, spunea ca-i tine miinile ocupate, o tableta roz?

 

Simonna, eu pe Tudor nu-l las la poli-urile din Laval mai bine-l tin acasa, sau ma mut singura cu el in chirie in Montreal; incep sa ma gindesc la varianta asta ca ultima solutie...

 

editez sa-i spun lui Lumi uelcam intre noi;

varianta cu Qc ville mie mi se pare viabila pentru cineva care stie foarte bine limba la aterizare, are o meserie cu care ar intra imediat pe piata muncii aici fara sa fie nevoie de scoala (qc ville este un oras destul de inchis si xenofob, cu un numar relativ mic de imigranti, bazat mai mult pe administratie si turism decit pe industrie, ca Montrealul)

 

 

 

 

 

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
Nelia [:D] ai pus punctul pe...cadou:), io nu indrazneam sa continui, da`l vad roz, sigur si nu, nu in priza, pentru joaca manuala, flexibil.http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
align="right" id="quote2">Ma rog, nu in priza, cu baterii...[:D] Da' de ce roz? A zis ca e roz? Insa e musai sa fie flexibil... Mey, tu te-i gindit la acelasi lucru ca mine, virsta, maica... Cred ca ii ies ochii lui Cgeid="red"> ca la melc [:)], cind va vedea ce prostii debitam...[:I]Si cind colo, parca vad ca e un cadou practic, care sa o ajute la treburile din casa, sa-l inlocuiasca pe absent.CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)id="size1">
id="right">id="Times New Roman">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cgeid="red">, poti intra pe FB de pe jucarie???

 

Lumirid="red">, bine ai venit![pup]

 

Eu plec la medic sa vad rezultatele analizelor facute pina acum. Sper sa nu aflu cine stie ce... Si il duc apoi si le Lisandru undeva, poate accepta sa-l consulte chiar ea, ca a facut din nou febra... su tuseste de ma doare pe mine pieptul cind il aud.[q]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">

 

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)id="size1">
id="right">id="Times New Roman">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nelia

Si cind colo, parca vad ca e un cadou practic, care sa o ajute la treburile din casa, sa-l inlocuiasca pe absent.

align="right" id="quote2">

Un aspirator... [:-@]

Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta.
Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mikiion
Oana multa sanatate!!!De vaccin, aveam in dosarul primit la scoala la inscriere un rappel si am crezut ca trebuie facut obligatoriu....si cum plecam si in sud ma gandeam sa il avem facut. Noi il facem la CSLC.Ati facut ceva vaccinuri pt plecat in sud?La noi nici un doctor nu recomanda vaccinuri cand mergi in sud, eu am fost cu ei sub 1 an si nu au patit nimic, atata timp cat le dai mincare gatita si apa imbuteliata-unde mergi de vrei neaparat sa ii faci vaccin.Doloress imi pare rau, a picat tare rau intreruperea gradinitei... Chiar nu mai poate sa stea acolo?Denisa Montessori lui Doloress e subventionat si locurile nu se prind usor.Cum adica e subventionat, nu se plateste absolut nimic??? Nu stiu sa existe M gratuit si ca sa obtii subventii e in fctie de salariu pe familie, care treb sa fie sub 60k pe an ca sa te califici.[
align="right" id="quote2">Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 aniZambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...