Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (209) Bine ai venit, Kevin!!!


Recommended Posts

multumesc pentru felicitari fetelor! laura pai am deja 3 copii, daca mai era sa mai am unul ieseam la pensie pana la majoratul lui. nu am lucrat la guvern, ci la o companie privata care a fost vanduta de 2 ori. ma duc la rogers acum, e de fapt prima dragoste - telecom cata da, vin in downtown, chiar daca e la bloor tot downtown e. inainte am lucrat la yonge cu eglington, imprumutam metropass sa ajung in downtown la lunch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Andreea-felicitari pt bebe Kevin-sa fie sanatos si norocos! Refacere rapida si mult laptic. Laura-bine ca ati rezolvat.Multumesc pt raspunsurile legate de procura-deic treb clar la avocat. Bilete pt ro se gasesc la preturi bune si pe travelocity. Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui varuna
Buna seara fetelor, primiti oaspeti la sezatoare? [flo]Nu sunt noua pe forum dar aici este prima data cand intru. Noi am emigrat acum 2 luni din Romania in Canada mai exact in Kitchener ON. Am trecut de socul primelor zile, ne-am imbolnavit toti trei de gripa cu febra 40 in a treia saptamana, acum a trecut. Vreau sa va intreb cum s-au acomodat copii vostri din punct de vedere al sanatatii? Mara fetita mea (face 3 ani in martie) a avut bronsiolita in tara de vreo doua ori si a avut wheezing, respiratie grea, etc. Tot din tara ii apareau niste eczeme la incheietura manutelor care ii treceau cu Elidel. Acum de cand am venit, a facut wheezing cand a facut gripa, dar acum fara nici un simptom de raceala are wheezing tot la 3 zile, ii trece o zi doua, apoi apare iar. I-au aparut si eczemele de data asta pe palmute si mai intinse. Banuiesc ca are o alergie, pana acum am tratat-o cu Flixotide si Elidel pentru eczeme si un sirop luat de aici RespirActin. Vroiam doar sa va intreb daca a mai avut cineva asa un debut in Canada,[bang] ma gandesc ca poate e ceva legat de clima, alimentatia noua... sau poate ma ajutati voi sa imi dau seama...cand si daca aveti ceva timp.[flo] Acum e in zilele cand nu are nimic, dar imediat ce o apuca iar ([ruga] Doamne Ajuta sa nu mai faca) merg la un doctor cu plata, cardul de sanatate vine in martie. Ana, cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia (17.03.2008) Are mama o fetitza cat un ghemotoc...
Ciao, bine-ai venit pe Sezatoare. Sanatate multa fetitei, e bine ca te-ai hotarit sa o duci la dr. Nu-s ce sa zic de alergii si schimbare de mincare si clima, de fapt am o mica sugestie si de-aia am intrat: info complet neverificata, dar in Qc aparent ti se returneaza banii platiti la dr. dupa ce primesti cardul. Eu as da un telefon la OHIP ala al vostru si as intreba. In fond esti rezident, ceva adevar tre sa fie in chestia cu rambursatul cheltuielilor. Sanatate, Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui casandra
Bebe Kevin, bine ai venit pe lume! Sa cresti mare si sanatos! Eu sunt franta, vad ca voi umpleti pagini dupa pagini, din pacate nu am timp sa citesc. In treacat am vazut ca se discuta despre un concert Nicu Alifantis, care mi-ar fi placut si mie [:I] si o intalnire la care, din pacate, iar nu pot sa ajung [bang] Am si eu o problema, nu pot sa deschid capota de la masina ca sa imi pun lichid de spalat parbrizul si am ramas fara. Am gasit maneta pentru deschis, capota se intredeschide, dar ramane agatata undeva, ca nu pot sa o ridic, iar eu nu stiu ce sa ii fac. A trebuit in seara asta sa il duc pe Calin la doctor si am mers asa, mai mult chioara (si de la ochiul meu care e inca inflamat si de la parbriz). Maine trebuie sa rezolv problema si inca nu stiu cum. [bang] A spune te iubesc înseamna a spune nu vei muri
Mei, opreste si tu intr-o benzinarie si roaga un tip care-si face plinul sa te ajute. E greu de gasit porcaria aia de agatatoare, asa-i si la masina mea, eu n-o pot deschide, da' nici nu incerc, totdeauna se gaseste un coleg, cineva, chiar si daca nu-s acasa. S. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Varuna, si eu iti sugerez humidificatoare in casa. Aici de la incalzirea electrica, este aerul mult, mult mai uscat decat in Ro. Si verifica de la umezeala sa nu fie vreo dira de mucegai pe la vreun geam, pe vreun perete. Sunt solutii speciale de inlaturat mucegaiul. Multa sanatate!! Cristina, mama lui Victor si a Ancai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa zic si aici ce nu s-a marcat de dimineata si ce scrisesem si pe FB: Dis de dimineata: cafea, muzica buna si trebuie sa termin raportul. Mai am 4 paragrafe. Ma gandesc la colierele Roxanei ca la favor exclusiv. Cea mica, Anka, nu mai scrie nimic, e prea ocupata... Nelia cu dedicatie sociala, sunt asa departe de tine... Ana are mere. Imagini noi. ...I cried for you..Sunt prea abstracta, mereu am fost, ma plictiseam adesea la scoala...am scris si poeme, la fel de abstracte... Dar va pupic, o zi fenomenala sa aveti! Mai am inca din raport...[bang][bang] Nelia, felicitari pentru gandirea ta convergenta spre cei cu nevoi adevarate [flo] I cried for you de mai sus vine de la linia melodica a diminetii mele: http://www.youtube.com/watch?v=4Fr5-16ZnPM S-au pierdut mesaje. Cate? Cine inca?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Varuna, bine ai venit! Adaptarea nu e neaparat usoara. Par a fi probleme cu eczema si cu sistemul respirator. Un doctor? Umidificator obligatoriu si o crema buna impotriva eczemei poate. Prietena noastra din Ontario in primul an de Canada a facut o reactie urata pe fata, un fel de eczema, a trecut dupa primul an cu ingrijire, creme. De fapt acum crede ca a fost stressul schimbarii. Va doresc sanatate si acomodare usoara, Mai scrie-ne, poate mai stim cate ceva. [pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit bb Kevin![pk] Felicitari Doloress si refacere usoara. Si pt ca tot uit, Andy felicitari si tie si sarcina usoara[flo] LMA cu intarziere Isa. Si LMA celor care s-au mai sarbatorit ca pierd sirul. Tot citesc la sv si dau din gura ca babataia ce sunt, si pana apuc sa scriu, gata sirul[bang] Da, parca mai stiu ca era de felicitat mamaana, anka si nelia[flo] Vroiam sa zic daca ar fi prea mult sa avem pe prima pagina si resorturi ceva care ziceti voi ca au fost mai bune? daca se poate bineinteles ca eu numai zic, da umarul nu pun. Eu de ex am fost la Bahia principe si pe Mayan R si in RD. Mi-au placut amandoua, dar vad ca ziceti de schimbari[q] Si sa mai zic ca sunt super invidioasa pe vacantele ce le planuiti?[:)] Noi ne pregatim de mers in tara, drept urmare trebuie sa mai gasesc o slujba sa platesc ieftiniturile astea de bilete[bang] Ca dupa ce ca suntem noi multi am mai luat si in plus pt vizitatorii nostri. deci munca, munca si iar munca[:D] laurajr, nu stiu de ce nu l-au pus la ESL din prima. Al meu (nascut aici) a fost pus de la bun inceput, ca in formularul ala am zis ca vb in ro acasa.Chiar m-am amuzat de o prietena ca zicea c asotul ei nu a fost de acord sa ii puna copilul la ESL ca e nascut aici. Da eu ce era sa zic ca nu, cand el zicea 2 cuvinte in engleza si unul in ro? Ce mai face Ioana? Ca stiu ca la un mom dat ce povesteai tu de ea, imi semana tare mult cu al mare al meu. Na, ca iar nu mai stiu ce mai vroiam sa mai zic[bang] Ceva de memorie stiti?[alcool] Numai bine tuturor A, da, a facut cineva certif de nastere al copilului in tara? E chiar asa complicat? Si daca imi trebuie si originalul autentificat[bang] Asta ar fi ultima mea incercare si de nu, cand ma intorc din tara sa ma apuc sa il fac aici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...