Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >(637)


Recommended Posts

Buna seara fetele!!! Didisor ma bucur sa te vad mai optimista,stiu ca sunt zile si zile,incercam sa ne resemnam insa nu ne pierdem speranta si de aceea mai ne punem si pe bocit.Eu zic ca e un lucruu normal cand iti doresti atat de mult un lucru si se incapataneaza sa apara.Cum zice si Walkiria e bine sa plangi macar asa te usurezi un pic.Pupici si poate face DD minunea si nu va mai fi nevoie de fiv.[ruga] Walkiria raportul LH/FSh intradevar e maricel,cea ce ar arata SPOC.Si eu l-am avut asa la ultimele analize,de aici apar ciclurile lungi si neregulate si de multe ori si lipsa ovulatiei.Din cate stiu eu e nevoie de o stimulare,insa parerea ce mai buna ti-o va da un medic.[pup] Gaby din cat ma pricep eu la grafice inca nu ar fi avut loc ovulatia.Bafta la medic.Analize hormonale in z3 nu ai facut?[pup] MeAlex a cata zi de ciclu esti?Stii apox data ovulatiei?Din cate stiu eu Beta se pozitiveaza din z10 DPO.Multa bafta! Camcris,Lia,Katy,Bebelu,Paula,Lorena[pup] Va pupic pe toate fara exceptii!!! [pup][pup][pup] Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi] Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin[ruga]
"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri" Amos Bronson Alcott
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gaby[iartama][iartama][iartama] La multi ani sanatosi si fericiti,sa dea DD ca anul viitor pe vremea asta sa-ti tii in brate minunea mica[ruga] [s][s][s][s][s] Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi] Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin[ruga]
"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri" Amos Bronson Alcott
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha daca numai pata aceea ai avut-o e posibil sa fie de la nidatie.Doamne ajuta!!![ruga] [pup] Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi] Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin[ruga]
"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri" Amos Bronson Alcott
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GABY [s][s][s] sanatate multa si sa ti se indeplineasca toate dorintele [pup][pup][pup][pup] DIDI ma bucur din suflet sa citesc k reintri in cursa. asa te vreau. nu iti pierde speranta nici o clipa. bebe o sa vina cat de curand [pup][pup][pup][pup][pup] noi...nimic nou, tati e racit si l-am izolat in alta camera, buba a avut un inceput de raceala, dar am datrepede cu tratament si a trecut. am ramas doar cu mucii[bang] dar sa speram k trec si ei. a avut 2 zile de urlete urate, de nu stiam ce sa ii fac.ii curgeau lacrimile siroaie, suspina si urla din totu sufletu ei. clar o deranja ceva, dar nu stiu ce. intr-un final s-a linistit. azi a fost mai bine.in rest...ne pregatim de botez. sapt viitoare se va intampla evenimentu si cam am emotii. dar speram sa fie bine. [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] tuturor fetelor si sa stiti ca eu va citesc cum prind un pic de liber. numai k greu apuc sa si scriu ceva. k donsoara nu prea are un prog de somn. [bang] cand zic si eu gata doarme si pot sa fac ceva, dupa 5 min e cu ochii pe tavan si o apuca vorbaraia. Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza [url="http://lb1f.lilypie.com/CbcJp2.png"][bebic][/url] [url="http://picasaweb.google.com/bebelu86"]Natalia Maria (30. 12. 2010)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebelu multa sanatate lui tati de Buba.Pup printesa mica sa nu o mai doara nimic si pup si mamica obosita!!![pup] Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi] Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin[ruga]
"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri" Amos Bronson Alcott
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza
Bebelu multa sanatate lui tati de Buba.Pup printesa mica sa nu o mai doara nimic si pup si mamica obosita!!![pup] Cosmi,aspiranta optimista viitoare [gravi] Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin[ruga]
"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri" Amos Bronson Alcott
[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza [url="http://lb1f.lilypie.com/CbcJp2.png"][bebic][/url] [url="http://picasaweb.google.com/bebelu86"]Natalia Maria (30. 12. 2010)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosminutza[pup], am tot citit si eu pe net ca ar fi vb de ovare polichistice. Stiu ca la cateva ecografii transvag medicul imi spunea ca am chisturi foliculare dar ca nu pun probleme....acum cine mai stie? Pe de-alta parte eu am ovulat la fiecare ciclu......e adevarat ca am avut ovulati f tarzie ( Z26,27 sau cea mai tarzie in Z40), dar am avut...iar asta se intampla cam de jum de an. Bebelu[pup] si pe buba[pup] ____________________________________________________________ In asteptarea celei mai mari minuni din viata noastra! [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30678b"]Grafic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a venit rezultatul de la BHCG 4093.00 si valoriile sunt Barbati < 2.5 Femei < 5.3 Sarcina -sapt 1,3-2: 16-156 -sapt 2-3: 101-4870 -sapt 3-4: 1110-31500 -sapt 4-5: 2560-82300 -sapt 5-6: 23100-151000 -sapt 6-7: 27300-233000 -sapt 7-11: 20900-291000 -sapt 11-16: 6140-103000 -sapt 16-21: 4720-80100 -sapt 21-39: 2700-78100 acuma cine stie .. sa imi interpreteze si mie ? Pentru ca se bate cap in cap cu ecografia .. aveam 5 sapt si 1 zi ecografic cand mi-am recoltat.. DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si [gravi]-duta fericita! [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Andra&year=2011&month=10&day=13&babycount=1"]5+[/url] [url="http://bebesiluan.wordpress.com/"]SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AlinaBu, eu cred ca valorile normale pe care le dau ei aici sunt dupa varsta embrionului, nu dupa UM, pentru ca incepe numaratoarea de la saptamana 1. Embrionul tau ar fi avut 3 saptamani si o zi si asa se incadreaza cu brio la valorile lor. Vreau sa te si incurajez: eu am 2 copii, in ambele sarcini am sangerat cate putin in primul trimestru (la prima am avut ciclu peste sarcina 3 zile dar mai putin cantitativ cam cand trebuia sa vina si apoi pe la 10 saptamani pete maronii si bejulii, la a doua sarcina pe la 8 saptamani iar maro si bej), nu am luat niciun utrogestan sau altfel de progesteron si sarcinile "s-au tinut".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...