Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >(637)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor iaca am ajuns si eu de la clinica...mi-am facut analizele in sfarsiiiiiit[pk][pk][pk]...acum Doamne ajuta sa iasa totul bine! Sunt asa de ametita, dupa ce am pierdut sange la menstra, mi-a mai luat si asi cred ca vreo 8 ciocanele de sange, am plecat de acolo[alcool][alcool][alcool]..inca nu mi-am revenit complet,dar ce nu facem noi pt bebita. Draguta stii ce ma gandesc eu, poate ca a facut FIV si nu a vrut sa-ti spuna. Prea e de tot rautatea asta a ei...adica o femeie normala, care stie exact cat putem sa suferim pt ca nu putem avea bebita, chiar sa nu aiba suflet si sa dea cheia succesului ei si alteia?! Of ce de rautate pe metru patrat... Wow Lia, nu stiam ca mai ai un baietel ( adica e deja barbat domne'[:D] ) Insanatosire grabnica! [pup][pup][pup] ____________________________________________________________ In asteptarea celei mai mari minuni din viata noastra! [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30678b"]Grafic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da...si marmota invelea ciocolata...vezi-ti tu de treaba ca a facut FIV cu siguranta, nu cred ca o femeie poate fi atat de egoista incat sa nu spuna tratamentul care ei i-a adus bebelul, stiind cata suferinta poate provoca asteparea bebelusului. Oricum prietena nu ti-e cu siguranta si fie vorba intre noi, prea mult nu o duce capul de ii e rusine sa admita ca a facut FIV (daca asa e). FIV-ul nu e o rusine, nicio metoda prin care Dumnezeu te binecuvanteaza cu bebelul nu e o rusine. Ca pana la urma tot Dumnezeu te ajuta, ca fara el nu ar reusi nici FIV-ul. Aoleeeeu ce rea m-am facut asa dintr-o data. Crde ca mi-au luatastia prea mult sange azi[:D][alcool] Ai sa vezi tu ca Doamne Doamne nu ne lasa pe noi. Am iesit din butoi[pk][pk][pk][pk]!!!!! Apropos, diseara pregatesc listuta pt acatist, care nu sunteti pe prima pagina si vreti sa va trec, va rog sa imi spuneti numele pe parcursul zilei de azi .Maine ma duc la manastire. [pup] ____________________________________________________________ In asteptarea celei mai mari minuni din viata noastra! [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30678b"]Grafic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor eu sunt acasa, in romania, cu sotiorul meu iubit[pk][olala] a fost o vacanta de neuitat....si mi-am facut doua minunate prietene[flo][flo] acum incerc sa-mi caut de munca pe aici.....sper sa reusesc repede...cucat mai repede cu atat de repede ma apuc de bebe....PROMIT lia, te-am visat acum doua nopti.....ca ne-am intalnit si tu erai gravidutza in cateva saptamani si m-ai lasat sa-ti pun mana pe burtica sa se ia si la mine.....si cand te-am pipait bebe asa misca....nu stiu ce inseamana asta......si tot in visul ala se facea ca mai era o aspiranta care facuse fiv si ii reusise ...... ea se numaeste mikado..... nu stiu exact de ce am visat fetele dar..... asa va fii in realitate lia?????? de ce face baiatul tau clexane???????? are probleme de coagulare?????? pupici la toate fetele [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello gagici cemai ziceti, Luci cum stai? cand ti-a venit tie luna asta? tot pe 01.02. ca si mie? eu mi-am luat teste de ovulatie ieri aveam liniuta putin mai slaba decat cea de control sa vedem sa vedem mai fac un test diseara pe 15.02. m-am programat iar la doctor, Doamna doctor Cocei, pentru ca la dr. marinescu nu am reusit sa obtin o programare decat pe 9 martie (am sunat pe 03 februarie). e nebunie mare la el. eu m-am hotarat sa fac inseminare artificiala luna urmatoare oare daca ovulez maine, marti e posibil sa se mai vada corpul galben si daca am ovulat la ecografie? pentru inseminare trebuie sa fac ceva deosebit? pregatiri? sper sa nu fie ceva alambicat pt. ca sunt hotarata sa imi faca aceasta inseminare la urmatoarea ovulatie, adica in jurul datei de: 08-09.03.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui walkiria
Da, da...si marmota invelea ciocolata...vezi-ti tu de treaba ca a facut FIV cu siguranta, nu cred ca o femeie poate fi atat de egoista incat sa nu spuna tratamentul care ei i-a adus bebelul, stiind cata suferinta poate provoca asteparea bebelusului. Oricum prietena nu ti-e cu siguranta si fie vorba intre noi, prea mult nu o duce capul de ii e rusine sa admita ca a facut FIV (daca asa e). FIV-ul nu e o rusine, nicio metoda prin care Dumnezeu te binecuvanteaza cu bebelul nu e o rusine. Ca pana la urma tot Dumnezeu te ajuta, ca fara el nu ar reusi nici FIV-ul. Aoleeeeu ce rea m-am facut asa dintr-o data. Crde ca mi-au luatastia prea mult sange azi[:D][alcool] Ai sa vezi tu ca Doamne Doamne nu ne lasa pe noi. Am iesit din butoi[pk][pk][pk][pk]!!!!! Apropos, diseara pregatesc listuta pt acatist, care nu sunteti pe prima pagina si vreti sa va trec, va rog sa imi spuneti numele pe parcursul zilei de azi .Maine ma duc la manastire. [pup] ____________________________________________________________ In asteptarea celei mai mari minuni din viata noastra! [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30678b"]Grafic[/url]
vreau si eu pe acatist [q][q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor am primit rezultatul de la exudatul faringian si este negativ, deci trebuie sa caut infectia in alta parte mi-am facut programare la dentist si mi-a zis sa ma duc cu o radiografie panoramica, eu zilele aste sunt la ovulatie si va intreb daca poate afecta radiografia o eventuala sarcina lorena, frumos vis [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cixi, eu am citit pe net ca afecteaza ovulatia si sarcina, pentru ca sunt radiatii, deci o sa iesi din cursa luna asta si poate si cea viitoare.... Din pacate sunt in aceasi situatie [q][q]...dar eu nu prea vreau sa ma duc sa fac.As vrea sa astept sa raman insarcinata. [flo] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30fde4"]TTC[/url] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...