Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

E normal asa ceva?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 67
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mami_alexia
Citat:
pentru ca ei s-au angajat acolo unde este un post caldut si unde erau bani multi raportat cu ce fac.
Aha, deci bugetarii s-au angajat la stat ca acolo e "un loc caldut"[alcool]Si n-au voie sa castige mai mult decat cei din privat fiindca vorba ta, au un loc acolo si stau bine. Din pacate nu-i chiar asa. Sunt multi bugetari care au salarii mari si chiar muncesc pentru ele. SIngura diferenta e ca patronul lor e statul. Ca ei trebuie sa ofere servicii echitabile, sa fie draguti (si nu sunt), asta-i alta poveste. Vad ca n-ai inteles fapt pentru care iti explic din nou. Din acele afise reiese ca din banii acelei tipe putem plati 100 medici, 120 profesori, etc. Ceausescu ce facea? Lua de la cei care aveau mai mult si le dadea saracilor, ca sa fim toti egali. Si atunci, nu-i asa ca se potriveste nuca in perete?
MAMI(Adriana) & [cri] [url="http://b3.lilypie.com/e6CTp3.png"]ALEXIA[/url](28 aprilie 2007) [url="http://www.alexdamian.com/"]Sa-l ajutam sa lupte...[/url] [url="http://picasaweb.google.com/mamiAlexia"]ABSOLVENTE!!!![/url] N-AVETI UN LOC DE MUNCA PENTRU MINE?!
Draga mea,ceea ce faci tu aici este un exemplu clar de scoatere din context a unor afirmatii cu scopul unic de a le denatura. Daca vei reciti ceea ce am scris vei intelege de ce am facut afirmatia de mai sus.Dar cum eu nu cred ca o vei face voi rezuma ceea ce am mai scris-sper ca ma ierti de data asta ca ma repet[:D]: 1.Am scris ca nu mi se pare normal sa apara un astfel de fluturas pentru ca asemenea specimene sunt in toate partidele. 2.Ba da,au voie sa castige mai mult decat la privat daca asta presupune rasplatirea competentei si o imbunatatire substantiala a serviciilor publice. 3.In calitate de contribuabil ma intereseaza ce se intampla cu banii mei,de ce sunt atat de multi bugetari(nu vorbesc de profesori si medici aici pentru ca nu ei au acele salarii mari) si atat de proaste serviciile publice.Acel salariu mediu foarte mare din sectorul public se datoreaza unor salarii foarte mari si nemeritate ale unor smecheri care nu le merita,nicidecum medicilor si profesorilor care,in realitate,scad acea medie. 4.Eu nu am afirmat nicio secunda ca trebuie sa iei de la bogati ca sa dai saracilor.Eu imi doresc ca in tara asta sa fie o multime de bogati daca veniturile pe care ei le obtin sunt legale sau rasplatesc competente. In incheiere,imi mentin afirmatia ca spusele date se potrivesc ca nuca in perete si nu fac decat sa denaturezespusele altcuiva.Daca tu te simti bine asa,continua pe aceasta linie lipsita de logica[majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din partea mea...se pot duce la dracu amandoi, si Base si Geoana, cu clica lor cu tot. Spunea cineva cu cateva pagini in urma ca trebuie sa se faca o "curatenie" , incepand de la varf. Pai cine sa faca asa ceva daca sunt corupti toti, in frunte cu tot sistemul juridic? In ziua de azi in Romania poti omori un om daca ai bani si asa ai chef si nu patesti nimic, totul se musamalizeaza, iar altul fura o bucata de paine din cauza foamei si face 20 de ani puscarie. Sincer, nu cred sa se intample ceva bun multi ani de acum inainte, sper totusi ca macar nepotii nostri sa apuce zile mai bune. Parerea mea despre politicieni: [vom] , nu vad dincolo de interesul lor, de omul de rand ii doare in [indecent] Dintre toti, de PD si de Basescu am cea mai mare scarba, cu toate ca l-am votat si eu in urma cu 5 ani. Si cand spun asta, am motivele mele, credeti-ma, pe care nu le pot scrie. Ma duc la vot, nu de alta, dar nu vreau sa voteze altul ptr mine( sa va dau un exemplu: am in bloc o vecina care-i maritata de 14 ani, apartamentul a fost al socrilor, socrul ei e mort de vreo 20 de ani, chiar mai bine, si totusi apare pe lista de votare, iar ea, care are mutatie de cand s-au casatorit, nu apare, intotdeauna a fost trecuta pe o lista suplimentara, poate-s eu paranoica, dar nu m-ar mira prea tare daca din 4 in 4 ani- sau 5- nu se intoarce si socrul ei din morti ptr a vota[:D]) Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...