Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 52 -


Recommended Posts

E negativ fetelor...rezultatul de la al 2-lea betaHCG a fost tot 2...deci, nicio sansa...am intrerupt Utrogestanul si aseara a aparut o picatura...si s-a oprit, azi-noapte si azi, nu a am mai avut sangerare. Dar nu mai fac niciun test, sunt in greva [bang]! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MeAlex chiar imi pare rau. speram sa fie cu ochisori. ce o sa faci cu job-ul acum ? eu sper ca organismul meu sa "se prinda" de ce vrem de la el din prima. dr a zis ca FSH-ul variaza de la un ciclu la altul, iar la mine ala urias era la 1 luna dupa chiuretaj. luna asta nu am reusit sa imi fac analizele in z3 pt ca eram cobza si nu am iesit din casa. amh-ul (care arata rezerva) e rezonabil inca [8D] Pana acum am ramas natural, sotul are gigeii ok, ghinionul a fost ca atunci cand puteam nu aveam cu cine, iar cand am avut cu cine au cazut atatea pe capul nostru si tot ne-au incurcat planurile pana am realizat ca am schimbat prefixul cu o cifra cam nefavorabila. ufff. nu stiu ce sa fac. sotul tot zice sa mai incercam natural inca 2 luni cum a fost planul de dupa chiuretaj, sa nu ne grabim cu procedurile. eu parca vad ca iar ma apuca panica/disperarea si il influentez si pe el. am constatat ca in ultima vreme intr-o luna trec prin mai multe stari, in functie de perioada [bang] [bang] si eu aveam pretentia ca pot sa imi tin neuronul in frau. aristica cred ca o sa te urmez la d-na dr H --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gliana vreau de mult sa iti spun ceva si tot uit [bang][alcool] Am vazut ca ai o fetita. din ce am citit pe net pe la strainezi, am vazut ca se recomanda, in cazul unei paciente cu trombofilie, efectuarea analizelor de trombofilie si la rudele de sex feminin . la tine nu e ceva f grav, dar eu zic ca dupa ce te mai lnistesti, sa o testezi si pe fata ta. in cazul in care o sa vrea vreodata sa ia anticonceptionale sau o sa aiba nevoie de vreo interventie chirurgicala, sau face vreun bebe etc e o informatie importanta daca are sau nu trombofilie. [pup][flo] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, voi lua in calcul si asta [flo][flo][flo] mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani acum sarcina in evolutie 12 saptamani cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, aspenter 1/zi, prontogest 1 injectie la 3 zile, elevit 1/zi, omega 3 o caps./zi, 1 acid folic de 5 mg/zi] O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa fac? Pun bebele pe planul 2 si caut job...acum ma sacaie ca menstruatia s-a oprit...s-au pus pe capul meu toate ciudateniile, zau! ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gliana felicitari pt cocosel pop mutantele dragi mie[pup][pup][pup] _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc alla[flo][flo][ A vent si rezultatul la dublul test si totul este bin, multumesc lui Dzeu. Am ajuns sa ma bucur alaturi de voi la bucuriile voastre si sa ma supar cand veniti cu vesti proaste. Sunt alaturi de voi toate si imi doresc sa auzim numai de bineee.[olala] mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani acum sarcina in evolutie 12 saptamani cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, aspenter 1/zi, prontogest 1 injectie la 3 zile, elevit 1/zi, omega 3 o caps./zi, 1 acid folic de 5 mg/zi] O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MeAlex, imi pare rau pt testul negativ, dar nu te intrista, vine si bebe. Cat desppre menstra, fiind atat de scurta, ar trebui sa mergi la medic sa vezi ce se intampla. Gliana, are dreptate Qiao in ceea ce o priveste pe fiica ta. Si eu am sfatuit-o pe nepoata mea, care are 21 de ani, sa se testeze, desi,probabil ca sora mea, de vreme ce a facut doi copii si n-a pierdut nicio sarcina, nu sufera de trombofilie ( desi, la al doilea copil a facut eclampsie, abia au salvat-o doctorii, norocul ei a fost ca a facut-o in spital, in timp ce mergea la control). Problema nu se pune doar in cazul luarii AC,ci si in cazul in care calatorim indelung cu avionul, avem operatii, etc. Aristica, pup pentru explicatii. Si va doresc sa reusiti cat mai curand, chiar daca va obisnuirati si cu gandul vietii in doi. Si noi ne-am gandit la asta, dar in jurul meu sunt doar femei,majoritatea mai tinere ca mine, cu bebei si ma simt atat de rau ca n-am si eu puiul meu si mi se pare total nedrept, orice spune sotul meu. Lia, in analizele de la Fundeni, dupa LA este PROTEINA C GLOBALA, cu cut off de 0.80. Eu am 0.75, deci tot sub limita. Alla, [pup]. Imi spune si mie cineva daca dr U cere trimitere chiar daca esti gravida? Gravidutelor, voua v-a cerut?! --------------------------------------------- --------------------------------------------- 2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt. FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv Yestarday, all my troubles seemed so far away Now it looks as thought they're here to stay...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am discutat Deja si o sa-I facem si ei analiza pt tromboza. Trebuie sa-I fac pt toate mutatiile sau ce anume sa cer?[:D][:D] mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani acum sarcina in evolutie 12 saptamani cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, aspenter 1/zi, prontogest 1 injectie la 3 zile, elevit 1/zi, omega 3 o caps./zi, 1 acid folic de 5 mg/zi] O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...