Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 52 -


Recommended Posts

Neata fetele ! Lia tu pana acum ai mai facut vreun tratament cu B-uri ceva ? sunt curioasa pt ca homocisteina ta e cam maricica apropo de ProcC Global de la Fundeni. Voua v-a explicat cineva cum e cu el ? vad ca are un cut-off de 0,8 eu interpretez ca fiind limita maxima, adica ce e peste e prost. mie mi-a iesit in dec imediat dupa chiuretaj 0.55 si peste o luna 1.2. D-na Viorica mi-a zis ca analizele de dupa chiuretaj nu se iau in considerare pt ca e organismul bulversat [:(] Vad ca, oricum, eu stateam mai bine la 2 zile de la chiuretaj decat dupa 1 luna si ceva. Si LA a fost initial negativ si pe urma pozitiv (cu variatie de la 23.5 la 47.9 adica dublu !) --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor , Va rog ,daca puteti , sa va dati si voi cu parerea despre o anumita situatie Sunt sub tratament cu clexane 0.4 pe care le fac in burta .Aspenter nu iau .De cateva zile , cand scot acul , sangerez .Uneori mai putin , uneori mai mult Oare nimeresc mereu cate un vas de sange ? Sau poate e prea mare doza de clexane si s a subtiat prea mult sangele si din acest motiv sangerez asa usor ?Pe burta am semne , puncte rosii acolo unde am bagat acul sau vanatai acolo unde am sangerat mai mult Pana acum cateva zile totul a mers f bine Voi ce parere aveti ??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am patit ca la vreo 5 injectii sa sangerez, chiar si dupa cateva ore, nu stiu de ce, a zis dna mea dr ca nu a mai intalnit acel caz. Cred ca se mai intampla, doza prea mare nu cred ca e , poate atingi vase de sange. Tine mai mult timp apasat cu vata si spirt.
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 Povestea ta printesa...povestea noastra [URL="http://ingerasulgabriela.blogspot.com/"]O viata ... nascuta din doi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing
Neata fetele ! Lia tu pana acum ai mai facut vreun tratament cu B-uri ceva ? sunt curioasa pt ca homocisteina ta e cam maricica apropo de ProcC Global de la Fundeni. Voua v-a explicat cineva cum e cu el ? vad ca are un cut-off de 0,8 eu interpretez ca fiind limita maxima, adica ce e peste e prost. mie mi-a iesit in dec imediat dupa chiuretaj 0.55 si peste o luna 1.2. D-na Viorica mi-a zis ca analizele de dupa chiuretaj nu se iau in considerare pt ca e organismul bulversat [:(] Vad ca, oricum, eu stateam mai bine la 2 zile de la chiuretaj decat dupa 1 luna si ceva. Si LA a fost initial negativ si pe urma pozitiv (cu variatie de la 23.5 la 47.9 adica dublu !) --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
nu am luat B-uri [url="http://community.webshots.com/album/574537775vHktVo"]pozulici[/url][foto] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/2a85fe"]TB[/url] [url="http://4.bp.blogspot.com/_NDMEIWLQA0I/S_U9WP7U_WI/AAAAAAAAD_Q/SKMI51jb-Y8/s1600/1-barza.jpg"]Asteptam barza!![/url] Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia[flo] ti-ai facut Fact V Leiden? Proc C Global iese mic la 90% din pacientele cu Fact V Leiden. Femibionul te va ajuta sa scazi homocisteina.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu stiu ca 0.8 este limita minima, ce e sub 0.8 nu este OK. Am presupus ca este in regula sa fie mai mare de 0.8 (eu am 0.4. de exemplu)...la Fundeni, mi-au zis ca e vorba de Factorul V Leiden si atat. La Fundeni nu ti se solicita niciodata trimitere. Multumesc pentru incurajari. ____________________________________________________________________________________________ Gena MTHFR, mutatia C677T heterozigot, Gena PAI, mutatia 4G/4G homozigot 2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s [ruga] pentru [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki
Lia[flo] ti-ai facut Fact V Leiden? Proc C Global iese mic la 90% din pacientele cu Fact V Leiden. Femibionul te va ajuta sa scazi homocisteina.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
ma depaseste te rog sa ma crezi o sa ma uit pe fisa cu rezultatele yo cand vad ce scrieti nici nush ce si cum sunt astea [alcool] [url="http://community.webshots.com/album/574537775vHktVo"]pozulici[/url][foto] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/2a85fe"]TB[/url] [url="http://4.bp.blogspot.com/_NDMEIWLQA0I/S_U9WP7U_WI/AAAAAAAAD_Q/SKMI51jb-Y8/s1600/1-barza.jpg"]Asteptam barza!![/url] Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, au venit si analizele mele si am asa: Homocisteina - 6.45; vitamina B12 - 395, folatii serici >20 (val. de referinta la folati e intre 4.6-18.7). Deci eu am depasit. Stie cineva ce trebuie sa fac? Fetele care mi-ati recomandat sa fac stiti sa-mi dati un sfat referitor la analizele mele[:D] Va pupu dulce[flo] Daca homocisteina este normala, sa mai iau femibion?[:)] [olala][olala][olala] mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani acum sarcina in evolutie 12 saptamani cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, aspenter 1/zi, prontogest 1 injectie la 3 zile, elevit 1/zi, omega 3 o caps./zi, 1 acid folic de 5 mg/zi] O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia [flo] mutatii genetice ai facut? Dc nu at musai sa faci MTHFR si Fact V Leiden la Synevo. Eu cresd 95% ca ai ac 2 mutatii si posibil ca MTHFR sa fie homozigot pt una din gene. Fetelor[flo] eu voi lua Taxofit Folsaure Metafolin 800 pana la o noua incercare si cautand pe net ac produs am aflat ca exista si un Taxofit cu omega 3 +metafolin+B6+B12 e aur curat [olala] dar nu gasesc prospect sa vad cat metafolin contine.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gliana nu renunta la Femibion, pe un site scria ca homocisteina cu val 6-12 este pt risc moderat, deci ideal e sa fie si mai mica. Folatii nu stiu sa ti-i interpretez, nu cred ca e o pb ca sunt mari, poate sunt asa pt ca iei pe gura acid folic si metafolmin sau pt ca organismul nu-i poate sintetiza. Ramai cu femibionul in schema.
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...