Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 52 -


Recommended Posts

'Neata ! Si eu iau o tona de medicamente ca "pregatire". MagneB6 imi dadusera in dec 1/zi iar in ianuarie m-au ridicat la 2/zi, nu am primit explicatii de ce. Ma intreb cat timp o sa tot iau asa, cu pumnul ?! [flo] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! Vin si eu cu o intrebare, sper sa nu deranjez. Am ramas cu cateva fiole de Clexane de 0.4... in mod normal le-as fi oferit absolut gratis dar am citit la "Ajutor umanitar" despre cazul micutului Bibi asa ca le-am pus la bazar, la jumatate din pret, sperand sa ajute cumva la strangerea sumei necesare pentru operatia lui. Aici este anuntul: http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=17804&n=Clexane-04ml-11-buc Daca va intereseaza dar vi se pare mare suma, spuneti-mi[flo]. In alta ordine de idei, am vazut ca se discuta despre nastere... eu am nascut natural, am facut ultima doza de clexane la ora 22 duminica si am nascut luni la ora 20. N-au fost probleme nici cu epidurala desi tare m-am temut de anesteziile in coloana (eu eram hotarata sa cer cezariana cu anestezie generala dar m-a convins dr) O imbratisare pentru toate, multa-multa sanatate! ................................................................................................. Donna, mamica lui [url="http://picasaweb.google.com/Donnna79/TudorGabriel#"] Tudor-Gabriel[/url] (04.10.2010) Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu cateva intrebari pt voi. PAI-ul l-am descoperit de curand, iar dr ginecolog cu care fac IA mi-a spus ca-mi va da clexane, dar parca m-as simiti mai linistita daca as merge si la hematolog. Desi vreau de ceva timp sa ajung la dr. Uscatescu, nu am ajuns pana acum. Stiti daca este la inceputul saptamanii viitoare la Fundeni? Pot face la spital si homocisteina? Este nevoie de trimitere de la medicul de familie? Daca imi recomanda clexane, trebuie sa cer scrisoare medicala pt med de familie ca sa-l pot lua compensat? Astea sunt primele intrebari care-mi vin in minte. Pentru altele va mai deranjej cand mai ma luminez cu tot ce inseamna trombofilia. MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot 7 IAS, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui floaredemac
Fetelor, vad ca ati petrecut zilele astea si nu ati mai dat pe aici. Am o intrebare: cand am fost joi la Fundeni mi-a recomandat asistenta Claudia sa iau magne B6 3 pastile /zi. Motivatia a fost prevenirea starilor de anxietate, a insomniilor [:-@]. Poate cu insomnia avea dreptate (ca dovada ora la care scriu eu[:D], dar nu dorm din motiv de durere de spate si de picioare din cauza pozitiei, nu ca nu mi-ar fi somn[:)]). Intrebarea mea este: daca analizele au iesit bune, exista un alt motiv pt care ar trebui sa iau atata magne B6, in afara de linistire? Ma gandesc sa nu mai fie vreun motiv ca in cazul no-spa-ului, pe care credeam ca trebuie sa il iau doar ca antispastic, si cand colo avea si alte indicatii. Sincer nu as mai baga atatea chimicale in mine si in bebe... Multumesc![pup]
[gravired]32+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Asa am patit si eu, mi+a dat dna dr U sa iau 3 mGB6 in loc de 1, 2 Cetebe in loc de unu si pe langa femibion 2 si un elevit. Eu nu dorm noaptea de cand am ramas insarcinata. Vreau sa spun ca dupa ce am luat doar 2 mgb6 si 2 cetebe si femibion, fara sa iau si elevit a fost groaznic, nu am mai dormit absolut deloc si ma manca pielea de imi venea sa ma jupoi[q]. Eu nu am nicio mutatie care sa imi impiedice absorbtia de B si la analize au iesit mereu la limita superioara, iar homocisteina e mica. Eu le+as lua, ca am mare incredere in dna dr, DAR nu le suport. Tot ce e in plus ma termina. La clexane am ramas tot 0,2 cu 0,4, cu toate ca ginecologul imi zice sa renunt la 0,4 sa fac numai 0,2. Evident ca nu am oprit, doar daca imi ziceau de la fundeni opream.[bang] Eu ma lupt cu proteina S, care scade doar cand sunt insarcinata. Eu nu am pofta de Emancare. Nici nu slabesc, nici nu ma ingras, analizele sunt bune, bebe e putin mai grasut decat varsta cronologica si mai mare cu 5 zile. Deci.... Sanatate si bebei sanatosi va doresc. [gravi] 19+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIKI pot sa spun ca suntem in aceasi oala, eu pe 14 ian am facut chiuretajul si inca nu a venit cm-ul, sunt deja cam 38 de zile. eu am avut un contact neprotejat si imi este frica de urmari , am facut un test si a iesit o a 2-a liniuta imediat dar nu se vede bine e aproape inexistenta, chiar nu stiu ce sa cred, poate inca nu am eliminat hormoni de la sarcina trecuta, sunt in ceata, daca stie cineva in cat timp se elimina beta hcg, m-ati ajuta enorm fetele va [pup][pup][pup] burticile va doresc o nastere supe usoara -------------------------------------------- Gena MTHFR mutatia C677T –genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot O sarcina oprita in evolutie la 17 saptamani si o sarcina cu gemeni identici oprita in evolutie la 9 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Suntem tot in formula 2 in 1, cel putin pana maine dimineata, la 10. Azi plecam spre Bucuresti si speram ca totul sa decurga bine. Pentru ca asta e ultimul mesaj cu semnatura actuala, vreau sa va multumesc din suflet pentru sfaturile, incurajarile si tot suportul pe care mi le-ati oferit pana acum. A fost un drum lung si greu, dar unul dintre cele mai importante lucruri a fost sustinerea voastra, pentru care va sunt recunoscatoare si care sper sa va fie rasplatita din plin de Doamne-Doamne. Va dau oricum de stire imediat ce am o veste! Va imbratisez cu drag si va multumesc tuturor pentru toate mesajele de incurajare! [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] R.[gravired] 39+ [baietel] tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxandrada felicitari ... ma bucur mult ca ai ajuns cu bine la termen. Iti doresc sa ai parte de o nastere usoara, mult laptic, bebe sanatos is papacios ... recuperare rapida si asteptam poze [pup]
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010 Povestea ta printesa...povestea noastra [URL="http://ingerasulgabriela.blogspot.com/"]O viata ... nascuta din doi[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxandra o nastere usoara, sanatate bebeului si va asteptam cu vesti bune acasa -------------------------------------------- Gena MTHFR mutatia C677T –genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot O sarcina oprita in evolutie la 17 saptamani si o sarcina cu gemeni identici oprita in evolutie la 9 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...