Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 52 -


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui alexa78
Am si eu cateva intrebari pt voi. PAI-ul l-am descoperit de curand, iar dr ginecolog cu care fac IA mi-a spus ca-mi va da clexane, dar parca m-as simiti mai linistita daca as merge si la hematolog. Desi vreau de ceva timp sa ajung la dr. Uscatescu, nu am ajuns pana acum. Stiti daca este la inceputul saptamanii viitoare la Fundeni? Pot face la spital si homocisteina? Este nevoie de trimitere de la medicul de familie? Daca imi recomanda clexane, trebuie sa cer scrisoare medicala pt med de familie ca sa-l pot lua compensat? Astea sunt primele intrebari care-mi vin in minte. Pentru altele va mai deranjej cand mai ma luminez cu tot ce inseamna trombofilia. MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot 7 IAS, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt
Buna alexa De programul d-eni dr nu stiu sa-ti spun. poate celelate fete, sau da un tel la spital. ai nr pe rpima pagina. Homocisteina stiu ca se poate face si acolo, eu nu am facut-o, dar tot fetele care au facut parca ziceu ceva ca e pe bani, vreo 30 ron. Trimitere am avut de medicul de familie, dar nu au oprit-o. m-am dus cu cea din decembrie si in ianuarie si nu au comentat nimic, dar eu o pun tot timpul in fata in dosar. e bine sa ceri scrisoare medicala pt ca pe baza ei iti va da medicul de familie reteta compensata. succes --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ruxandrada NASTERE USOARA ! sa fiti o familie in formula completa fericita si mai ales sanatoasa ! [flo][flo][flo][flo][flo][flo] [pup][pup][pup][pup][pup][pup] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ruxandra[pup] iti tin pumnii. Doamne ajuta sa ai o nastere usoara si te asteptam cu vesti bune. [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] Mutatia MTHFR 1298 A>C heterozigota, FVL pozitiv, 3 IA nereusite, FIV 1 nereusit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxandra eu ieri nu m-am simtit bine deloc, la 5 seara imi facea sotul NoSpa injectabil ca nu mai puteam de burtica si mijloc, dar vroiam neaparat sa intru si sa-ti urez "NASTERE USOARA, BEBE SANATOS SI MAI ALES SA AI LAPTIC PT BEBE SI SA TE REFACI REPEDE DUPA CEZARIANA"Si te rugam sa nu ne uiti si cand o sa poti tu sa intrii sa ne scrii cum a fost operatia ca sa stim si noi sa ne pregatim si mai ales eu vreau sa ne vedem sa plimbam carucioarele pe bulevard cand or inflorii teii. Mamutz sa stii ca si eu iau 2 Magneziu Forte cu B6, iar Elevitul si Acidul folic l-am schimbat la 28 sapt cu Femibion 2 de care nu sunt f incantata.Pe mine ma deranjeaza cand merg la toaleta, ca imi cade si parul si intr-adevar nici eu nu dorm dar nu am facut legatura.Ce sa mai vb de greutate ca am luat 6 kg cu totul pana la 36 sapt!!! dar cica e mai bun asa ca iau in continuare. Daca medicii decid sa luam asta cred ca ar trebui sa facem. Astazi am facut 36 saptamani[pk][pk]Va pupam pe toate si sa ne dati vesti bune
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit ca exista si MagneB6 Premium care contine dozele duble. am putea sa il luam pe asta, ca sa nu mai inghitim atatea pastile ? Il ia cineva ? http://www.farmacistul.eu/2010/11/diferenta-intre-magne-b6-si-magne-b6.html --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mrn scot majorete si pt tine. Mai ai inca putin ! [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta] --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danylini [flo] BHCG-ul unele pers il elimina f greu, de ex Sunshine4you[flo] l-a eliminat f greu. Sper ca nu esti graviduta, iar dc esti DOAMNE AJUTA sa fie ok. Am citit ca CM vine dupa chiuretaj si la 60 zile, eu astept ca nu am ce face dar sunt mai mult ca sigura ca data aia de 17 tb sa fie zi 1 conform calculelor. Cred ca si hormonal arata ca tot zi 1 sunt numai ca mie mi s-a pus "dop" [bang]. Ruxandra[flo] nastere usoara, bb sanatos, laptic mult-mult si te asteptam sa ne spui cat de fericita esti [:)] . QBing [flo] am dat si eu o cautare dupa Mg B6 Premium si am obs ca e putin mai rentabil. Mg B6 are 50tb si costa 32lei iar Mg B6 Premium are 30 tab (adica 60 tb din Mg B6 simplu) si costa 36 lei
Miki
[flo] MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 3 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 s fara clexane, 5 s cu clexane 0.4, 6s cu 0.4x2/zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Uite ca iar am venit pe capul vostru! Ar reusit intr-un final sa-mi fac analizele de trombofilie! Am facut cele 2 pachete de la Synevo( profil sindrom antifosfolipidic si profil trombofilie ereditara). Dintre toate doar o sg chestie a iesit aiurea: gena MTHFR, C1289A, genotip heterozigot! In rest totul ok, cu toate ca in octombrie am fac analizele la Fundeni si aveam un SAFL de toata frumusetea! Iau tratam cu aspenter, acid folic si vitamine- din octombrie! Voi ce ziceti..... aceasta gena sa fie cauza pierderii celor 2 sarcini? Ce sfaturi imi puteti da? Multumesc mult ptr ajutor! SAFL, 2 sarcini pierdute la 5s si 7 s.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...