Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 52 -


Recommended Posts

Ciao, fetelor! of, chiar nu stiu ce sa fac cu magne b6 asta! o sa mai studiez... Azi am avut testul de non stres la bebe, am primit calificativul: de aviator! asa de bine a iesit. Bubulina a fost cuminte si receptiva, s-a miscat intr-una si bataile inimii au crescut corespunzator, contractii minimale doar. Si dupa lungul drum de Bucuresti nu s-a mai intors, de data aceasta, este in pozitia corecta - craniana. Ruxandra [pup] probabil acum esti deja la Bucuresti si poate nu mai citesti urarile noastre, dar toate ne gandim la tine si tinem pumnii pentru marea intalnire!!!! [majoreta][majoreta][majoreta] Mrnscmnc, sa va ajute Dumnezeu sa mai stea bebe in burtica macar o saptamana si sa se simta bine acolo! Hai, ca mult a fost, putin mai este si la voi.[pup]
[gravired]32+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[flo]Ruxandra, nastere usoara si sa-ti bdea Dumnezeu un copil sanatos si minunat![flo][pup] Mrn, mai e putin si la tine, sa fiti sanataosi flo][pup]! Iar in curand floricico, o sa-ti facem si tie urarile de rigoare....abia astept![pup][flo] +17 Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean)
Vali79, 32 ani, rezistenta la prot C activata, 1 sarcina reusita si patru oprite din evolutie la 2, 3, 4 luni si respectiv 3 saptamani, obtinute natural. Mutatiile au fost descoperite la a cincea sarcina reusita. Acum sarcina obtinuta natural. Tratament: aspenter 1/ 2 zile, femibion 1 1/zi, acid folic 1/zi, vit. C 1g/zi,vit. E 1/zi, preventiv Clexane 0.2. Doamne ajuta-ne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ma tot macina un lucru: de 2 luni si fac Clexane, dar mi-l fac in picior. Pur si simplu nu indraznesc sa-l administrez in burta.Asa am procedat si la sarcina trecuta cu fetita. Oare absorbtia in organism e mai lenta? Floricica, in curand o sa ajung iar la medicul de familie sa-mi dea reteta de Clexane. Si m-as "inarma" si eu cu un raspuns oficial de la CNAS. Am scris acea adresa pentru regim compensare Clexane acum vreo 10 zile pe mail la cnas, sectiunea contacte, dar nu mi s-a dat nici un nr de inregistrare si nici un raspuns. Am facut ceva gresit sau e vreo alta adresa unde pot trimite? Tu cam in cat timp ai obtinut acel raspuns? Multumesc! +17 Nu timpul ti se potriveste tie, ci tu potriveste-te timpului. (armean)
Vali79, 32 ani, rezistenta la prot C activata, 1 sarcina reusita si patru oprite din evolutie la 2, 3, 4 luni si respectiv 3 saptamani, obtinute natural. Mutatiile au fost descoperite la a cincea sarcina reusita. Acum sarcina obtinuta natural. Tratament: aspenter 1/ 2 zile, femibion 1 1/zi, acid folic 1/zi, vit. C 1g/zi,vit. E 1/zi, preventiv Clexane 0.2. Doamne ajuta-ne!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxandrada tinem pumnii pentru maine! sa fie intr-un ceas bun,nastere usoara! sa te refaci repede si sa ai parte e un BB sanatos si mancacios! mrnscmnc, felicitari pentru varsta! si la mai mare! mai ai putin!!! sper ca azi te simti mai bine! floricico! tare cuminte e fatuca ta! _________________________________________ oligo-girl, MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 4G/5G heterozigot, 3 IUI nereusite, 3 IUI anulate, sarcina obtinuta natural, pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009, FIV1 reusit (ET 26.11.10), sarcina sub clexane 0,4, oprita din evolutie in s8
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali [pup] Din pacate, dureaza mai mult pana primesti raspunsul, cca 1 luna. Eu nici nu mai speram sa primesc ceva. Atat e termenul maxim admis in birocratia noastra. Ii poti spune medicului ca astepti raspunsul oficial, dar ca stii 100% ca va fi pozitiv. Daca doresti, eu iti pot trimite prin e-mail varianta originala a raspunsului, adica cea in care apare si numele meu[:D]. Poti sa ii arati pe internet listele cu medicamente. La ultima lista, cea care se refera la gravide, elevi, etc, exista 2 note. Cea de-a doua este exact nota pe care am citat-o eu in mail-ul trimis la CNAS - dupa logica mea, acea nota spune exact ceea ce au raspuns si ei. Bafta! In plus, te-as mai sfatui sa vorbesti deja la o farmacie ca sa fii sigura ca vei avea de unde sa cumperi. Eu astept miercuri raspunsul unei farmaciste, deja am intrat pe rezerva de o luna facuta cand credeam ca imi va prescrie d-na U. Alla [pup] Fetelor, hai sa incercam sa ne gandim toate la Ruxandra la ora 10, sa ii transmitem energia pozitiva de care are nevoie! Sigur o va ajuta, asa cum m-au ajutat si pe mine gandurile si rugaciunile voastre cand am avut nevoie.[flo]
[gravired]32+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali, am uitat ceva: eu nu indraznesc sa fac clexane in picior! Am incercat intr-o seara si nu am nimerit niciun loc nedureros, m-am umplut de puncte vinete... unde bagam acul era cate un vas de sange! Chiar daca e mai lenta, eu cred ca tot are loc absorbtia. Ar fi o problema daca ai avea un tromb care ar trebui eliminat urgent, dar nu e cazul.[pup]
[gravired]32+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Mai primiti o mutanta? Am PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot. Mi s-a recomandat aspenter de 75mg si acid folic de 5mg cate una pe zi din fiecare. Stiti cumva daca aceste mutatii ar fi putut sa ma impiedice sa raman pana acum insarcinata? Incercam de un an si jumatate si am facut 3 IA nereusite. Singura problema pana acum la noi parea sa fie testul postcoital negativ, probabil din cauza calitatii si cantitatii necorespunzatoare a mucusului cervical, problema care in mod normal se rezolva cu IA. Alla[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxandra sa-ti ajute Dumnezeu sa fie totul bine si sa veniti cat de curand acasa toti sanatosi, cum spune FLOAREDEMAC suntem cu gandul la tine -------------------------------------------- Gena MTHFR mutatia C677T –genotip heterozigot si mutatia A1298C –genotip heterozigot O sarcina oprita in evolutie la 17 saptamani si o sarcina cu gemeni identici oprita in evolutie la 9 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaoBing, multumesc pt raspuns.[floare3] I-am trimis mail d-nei dr., si mi-a raspuns ca ma asteapta luni. Referitor la mutatiile mele a zis ca nu stam rau. Eu nu as spune chiar asa, mai ales dupa 2 sarcini pierdute, dar banuiesc ca s-a referit la faptul ca exista tratament. [floare3]pt fetele dragute de aici care mi-au dat adresele de mail ale dr. si asistentei MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot 7 IAS, 2 reusite dar pierdute la 5 si 6 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...