Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 52 -


Recommended Posts

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

miki am schimbat semnatura, DAR, din pacate, nu mai am o singura mutatie friendly, ci i-am gasit o sora, botezata 844 heterozigota. Nu am primit rezultatele pe foaie, ca e o problema cu servarul de la medlife, dar mi le-au citit cei de la laborator si au zis urmatoarele: "Ati fost identificata cu 844 in stare heterozigota". Asta inseamna 4G/5G heterozigot? Si acum, intrebarea arzatoare: Cu o combinatie de heterozigote (de la semnatura) e musai sa fac clexane? ... ca asta inseamna sa-i fac o vizita Doamnei Uscatescu...tot vine martisorul[:D] PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carla_cluj
Buna fetelor! Mai primiti o mutanta? Am PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot. Mi s-a recomandat aspenter de 75mg si acid folic de 5mg cate una pe zi din fiecare. Stiti cumva daca aceste mutatii ar fi putut sa ma impiedice sa raman pana acum insarcinata? Incercam de un an si jumatate si am facut 3 IA nereusite. Singura problema pana acum la noi parea sa fie testul postcoital negativ, probabil din cauza calitatii si cantitatii necorespunzatoare a mucusului cervical, problema care in mod normal se rezolva cu IA. Alla[pup]
Carla draga testul ala postcoital e o mare tampenie. Asa ne ziceau si noua ca nu o sa putem face copii impreuna si am facut si doua IA degeaba[bang]. Aveam trompele infundate tun si dupa laparoscopie am ramas din prima. Am pierdut din cauza trombofiliei si apoi am ramas din nou fara probleme. Si sa nu crezi ca nu facusem HSG inainte de IA, doua chiar. Asa ca mai cere pareri si sunt sigura ca mucusul tau cervical nu are nimic. Succes[pup] [gravi] 19+ [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamutz
Carla draga testul ala postcoital e o mare tampenie. Asa ne ziceau si noua ca nu o sa putem face copii impreuna si am facut si doua IA degeaba[bang]. Aveam trompele infundate tun si dupa laparoscopie am ramas din prima. Am pierdut din cauza trombofiliei si apoi am ramas din nou fara probleme. Si sa nu crezi ca nu facusem HSG inainte de IA, doua chiar. Asa ca mai cere pareri si sunt sigura ca mucusul tau cervical nu are nimic. Succes[pup] [gravi] 19+ [baietel]
Pai si cu HSG ok pot sa fie infundate trompele? Cu se poate? Pai aunci de ce mai facem analiza asta?[q] [ hr][ font=Tahoma][ size=1][ teal]PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 3 IA nereusite, nici o sarcina[ /size=1][ /teal][ /font=Tahoma]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va salut cu drag din inima Bucovinei!!![flo][flo][flo], unde ninge ca in povesti. si eu iti doresc ruxandrada o nastere usoara , sa-ti ajute Dzeu sa-ti revii, nu stiu daca mai apuci sa citesti mesajul meu dar Dzeu sa fie cu tine in fiecare clipa. Mrn, am tot citit ce scrii tu acolo despre femibion si eu mai am 10 pastile de elevit si urma la sfatul fetelor sa-mi iau femibion2 de acum. Parca nu as vrea sa patesc la fel si sa-mi cada parul. Fetelorrrr, voi ce parere aveti?[:D] Mai stiti pe cineva care a patit la fel ca mrn a noastra? Floare, ai dreptate..maine daca ne gandim toate la Ruxi, poate-i aducem liniste si o sa-i fie mai bine. Eu sunt bine, nimic nou in viata mea, merg pe a 14 saptamana (suntem mici inca)[8D], dar ne rugam lui Doamne, Doamne sa crestem mari si sanatosi fara boli si alte porcarii. Am vazut pe HBO filmul ala cu sindromul Edward si m-a marcat, mai bine nu ma uitam. Ma rog sa fie copilasii nostri sanatosi. Doamne ajuta![ruga]. Va pupicesc[olala][pup][pup][pup] mutatia heterozigota a MTHFR A1298C, sarcina oprita din evolutie in 2010 la 4 saptamani. Acum sarcina in evolutie 12+ [gravired] cu tratament clexane de 0.6 mg/zi, aspenter 1/zi, prontogest 1 injectie la 3 zile, elevit 1/zi, omega 3 o caps./zi, 1 acid folic de 5 mg/zi] O nastere normala fara probleme acum 18 ani - o fetita sanatoasa tun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui aristica
carla - daca lichidul ala trece, nu-s infundate, dar pot avea aderente PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite
Tu ai descoperit endometrioza in timpul laparoscopiei? Sau ai stiut inainte?
PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 3 IA nereusite, nici o sarcina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prietene, am bucuria de a va anunta ca: Ruxandrada este mamica fericita a unui baietel voios de 2700 g si 50 cm, apgar 9, nascut azi dimineata la ora 8:30. Amandoi sunt foarte bine si fericiti! Sa dea Dumnezeu sa avem mereu vesti din acestea bune!
[gravired]32+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...