Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 52 -


Recommended Posts

floaredemac iti multumesc mult [pup] abia astept sa na duc sa vad rezultatele [url="http://community.webshots.com/album/574537775vHktVo"]pozulici[/url][foto] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/2a85fe"]TB[/url] [url="http://4.bp.blogspot.com/_NDMEIWLQA0I/S_U9WP7U_WI/AAAAAAAAD_Q/SKMI51jb-Y8/s1600/1-barza.jpg"]Asteptam barza!![/url] Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine, Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt. Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus. Ma [ruga] la Bunul sa-mi daruiasca un [copil] sanatos ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mrn, iti multumesc pentru urari! Nastere usoara si tie! Abia astept sa ne vedem la vara![pup][flo] Floricica, [pup][flo] se pare ca bebele e muuuult mai intelept decat mama lui, din fericire pentru el! Aristica, [pup][flo] sigur ca pun poze! MA rog la Dumnezeu sa te ajute sa-ti implinesti visul, ca si toate celelalte mutante![pup][pup][flo][flo] R.[gravired] 38+ [baietel] tiroidita autoimuna, PCOS, MTHFR A1298C C677T heterozigote; 2 sarcini oprite in evolutie la aproximativ 7 saptamani; insarcinata a treia oara, Doamne-ajuta cu noroc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxandra ce putin a mai ramas pana la marea intalnire. sunt alaturi de tine si parca maiau si pe mine emotiile cand ma gandesc..... eu astazi am fost la eco si bubulina mea are 1,800 kg si aproape 32 sapt. totul este f bine, colul inchis de 3,8 cm iar placenta arata ok, chiar daca e gradul II. in ultimile zile nu mai e asa vioaie cum are acum cateva saptamani dar inteleg ca e din cauza dimensiunilor marite pe care le are acum :). Floricica tu cand mai ai eco? iti tin pumnii si astept vesti. mutatie MTHRF C677T heterozigot 2 sarcini oprite din evolutie la 8s, inainte sa aflu de mutatie, acum cu voia lui Dzeu insarcinata a treia oara DPN 13.04. 2011 la Elias cu Dr Rotaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mrn, Ruxandrada, mai aveti atat de putin! Slava Domnului! Putem spune deja ca sunteti invingatoare. Voi ne dati si noua curaj sa mergem mai departe. [flo] Vine si Floaredemac cu pasi repezi dupa voi si va asteptam pe toate cu poze!! Eu sunt racita, azi stau acasa, ca mi-a fost teama sa ies , ca sa nu se agraveze. Iau doar paracetamol simplu, sper sa fiu ok cu el. Oare daca sunt racita si ovulatia ar fi cam in 3-4 zile, e ok sa incercam luna asta? Sau iar zic pas?![bang] --------------------------------------------- --------------------------------------------- 2 sarcini oprite in evolutie la 8 sapt. FVL heterozigot + Mutatia C677T HOMOZIGOT in gena MTHFR + LA pozitiv Yestarday, all my troubles seemed so far away Now it looks as thought they're here to stay...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxandra [pup] Brotacel noi mergem joi la Fundeni si la eco la dr Albu. Speram din tot sufletul sa nu fie nevoie sa mergem si la celalalt doctor, asta inseamna sa nu se fi modificat nimic in rau la bebe. Lunea trecuta la medicul meu aveam 1800 g, placenta in regula si inca de gradul I (spre deosebire de sarcina cu baietelul meu, cand era de gradul II la varsta asta), totul in regula, in afara de acea chestie despre care am spus. Sa fii atenta la miscari si sa nu crezi mitul cum ca, o data cu cresterea, miscarile vor fi mai rare din cauza ca nu mai are spatiu in burtica. Cand am nascut baiatul si eu am spus la fel, de sambata pana luni mi s-a parut ca nu mai misca asa ca inainte si toata lumea imi spunea ca e mare si de-asta, medicul insa mi-a spus ca e o chestie falsa, din contra miscarile se simt si mai bine, daca e totul ok si lichidul suficient. La mine se diminuase si de-asta nu mai simteam atat de bine. Acum si bebelusa mea are zile in care parca nu misca la fel de "viguros", dar noi avem si placenta anterioara care amortizeaza, dar o simt undeva in spate ca misca si ma mai linistesc. Daca ai cel mai mic dubiu, suna doctorul, cere sa iti faca un NST sau un profil din acela biofizic despre care spunea Ruxandra. Sara, lasa calculele, iubito, si traieste clipa...nu lua niciun medicament, doar "aspirina saracului". [:D] La prima sarcina am fost racita chiar in prima saptamana, si totul a fost perfect. Cand am pierdut-o pe a doua a fost perfect totul inainte, fara stres, raceli, etc, si... nu a mers. Acum am lucrat ca nebuna nopti intregi si am baut nenumarate doze de energizant, si tot s-a prins sarcina, macar ca nici prin cap nu mi-a trecut ca ar fi perioada fertila. Cand vrea Dumnezeu... vrea, cand nu,nu. [flo]
[gravired]31+ DPN 15 aprilie 2011 [fetita] FVL hetero + MTHFR A1298C hetero, 1 sarcina OK, 1 sarcina oprita in ev. la 5-6 sapt., acum [gravi], obtinute natural Ai cazut? Te ridici, te scuturi si mergi mai departe!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sara subscriu si eu. tocmai ce m-am intors de la dr White. i-am zis ca am fost cobza si ca inca mai iau antibiotice si l-am intrebat daca sarim luna asta. a zis ca nu are nici o importanta, deci sa ne vedem de treaba. ma duc joi la eco sa vedem cum stam cu foliculii. eu presupun ca luna asta ar trebui sa fiu pe partea fara trompa, dar nu se stie niciodata. oricum, i-am spus si de cm cel brambura de luna asta si de fsh-ul meu urias din ianuarie (18,ceva). m-am sfatuit cu el si am concluzionat ca daca nu raman natura luna asta, in martie fac IA. asta am propus si eu anul trecut dupa chiuretaj, dar a zis sa mai incerc natural 3 luni si daca nu sa fac FIV. cum insa organismul meu da semne ca se indreapta spre menopauza, o sa ne grabim si incercam intai o IA. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Qiao fara niciun fel de suparare; o singura IA inseamna, in 90% din cazuri - apa de ploaie! Organismul raspunde foarte slab la o singura IA (cam 5% sanse de reusita), apoi se dubleaza la cea de-a doua si abia la a treia, a patra ai sanse reale de bebe. N-o zic ca sa-ti inec corabiile, ci ca sa ai o imagine clara a ceea ce urmeaza. Si eu sunt "unitrompa" si pe mine ma asteapta IA cu maretul cititor in vagine, dar incerc sa nu-mi fac iluzii, ca astea-s cele mai grave. Si acu, sa va intreb ceva: pentru IA, e o.k sa luam progesteron injectabil in poponet, sau se preteaza mai bine clasicul utrogestan? Mai exista cyclo-progynova, sau e tot criza mare la noi? MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q] [q] [q] eu ma gandeam ca doar "ajutam" putin natura. eu am ramas natural pana acum. --------------------------------------------- MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

QiaoBing, si eu cred ca la un asa FSH mare si cum nici varsta nu mai este un avantaj, pierzi timpul si fortezi ovarele degeaba cu IA. Mie la Viena nici nu au incercat sa imi propuna IA (si eu stau prost cu rezerva ovariana, plus ca nici eu nu am chiar 20 de ani), dar cred ca daca imi propuneau, aveam multe sa le comentez [:D]. Eu in locul tau, as trece direct la FIV. aristica, nu cred ca are sens sa te complici cu Progesteronul injectabil, Utrogestanul este f bun. Cyclo-progynova nu se mai gaseste, dar cica ar fi bun Climenul, pastilutele albe.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...