Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PRIETENE FARA TITLU (54)


Recommended Posts

Lasati-ma bre ca pana n-am tras si o portie zdravana de[q] nu m-am lasat. Uff... c-asa zi kk-cioasa... mai bine dormeam toata ziua , inchideam tel si nici nu ieseam din casa ca nimic nu a iesit din ea[bang]. Cristina - nu mi-a cerut mai banii inapoi[:D] chiar ma dusesem sa-i "draia o pauzasc" azi dar n-am gasit nimic din ce cautam... acolo unde am fost. Trebuie sa mai fac niste drumuri... maine o iau la picior.. cat mai pot. Pai planuisem din ei sa iau perdea cu Cars, o masuta cu bancuta la care sa scrie tot cu Cars.... vazusem la Auchan dar nu mai avea decat cu printese[bang], geaca, ghete... Sa va bucurati de cadourile din sacii Mosilor[pk]. Avem si noi sabie d-aia... mari luptatori. Felicitari ca scapati de ABA[pk]. MONI - pai ce sa-i fac atata reclama mai vedetului... ca daca va mai si zapaceam sa va uitati si-l vedeati 20 de secunde ati fi zis ca-s nebuna[:D] si va pun sa faceti rating la PRO. Marfa ca Diana s-a apucat sa-ti scrie literele[pk]. N-am apucat sa vaz pozele... da' am io timp ...[pup] Manzul meu n-a fost chip s-adoarma... nici poezia nu a vrut sa o spuna de la cap la coada singur. Sigur o stie dar nu stiu ce a avut.. cred ca din cauza starii mele de nervi si agitatie nici el nu a avut dispozitie sa asculte de mine, neam[bang]. Acum l-a rapus Robert..[pk]. Merg sa bag ochiu pe la poze sau pe la pacatos[:D] poate ma mai bine dispun... ca asa l-am agitat si p-asta micuuu'ceva de speriat[bang]. LILIANA [gravi]27+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Of si io acum i-am biruit abia.Pana la urma ne uitaram tustrei la Cenusareasa,chiar daca in ultimul sfert de ora l-am pus pe Tudor la san.Dupa aia baia lui, cu Diana plasata la PC intre timp (ei nu ii fac chiar zilnic baie iarna),apoi iar lectura in trei,ca era in forma Tudor si a stat linistit.In final iar o portie de san si la orizontala cu ei.E super fain cu doi,dar cand vine seara mi-e cam groaza [bang] LILI deci ti se umplu paharul azi,hormonii mai,las' ca trece.Diana a mai scris litere si altadata nu doar acum,de fapt pe desen obisnuieste sa isi scrie si prenumele.Ideea e ca ea vrea sa le scrie si e incantata cand ii reuseste corect,dar nu o intreseaza in mod deosebit sa le si retina care ce litera e.O veni ea si ziua aia,dar eu periodic mai incerc sa vad daca nu i-a venit cumva cheful.Pe de alta parte eu ma bucur ca ii place atat sa deseneze si ca se si pricepe cat de cat,chit ca nu o sa ii foloseasca asta in viata la cine stie ce ... ce mie mi-a folosit? [:D][alcool] Alta activitate pe ziua de azi:am rasfoit impreuna albumele alea de arta,am inceput cu Grigorescu,Michelangelo ... la astea a avut rabdare sa se uite in intregime , dupa care a evadat si mai venea sa vizioneze la celelalte albume numai cand exclamam eu asa mai admirativ [8D] Maine dimineata merg eu cu ea la gradinita si ma interesez eu daca chiar sunt cazuri de varicela la ei in grupa.Cu ocazia asta mi-a zis ca ii mai controleaza asistenta aia dar "nu asa des" si "nu in fiecare dimineata". LILI apropo de vedetul tau,daca retin bine eu l-am mai vazut la Tv cu niste ani in urma,dar parca a vorbit mai mult atunci.
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"SINGURA MASURA A LUCRURILOR E IMPORTANTA PE CARE NOI LE-O DAM."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,azi dau io cafeaua . Deci (ca de obicei dealtfel) Diana a avut dreptate cadn zicea de varicela! Gabi are varicela si nu doar ea ci si Oana si asta e o fetita ceva mai marisoara care e tot timpul in freza Dianei,ii face si desface la coditze toata ziulica.Deci are toate sansele sa faca si Diana.Macar cu Gabi nu prea cred ca a stat bot in bot ca vorba ei "Gabi nu vrea sa fie prietena cu mine" [:D].Dar au hainele in acelasi dulap,asta nu cred ca se pune insa [:-@]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"SINGURA MASURA A LUCRURILOR E IMPORTANTA PE CARE NOI LE-O DAM."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Vad ca merge f greu forumul si astazi. Eu vin cu capuccino... si-asa asta micu' e in alerta... Noutati n-avem... decat ca s-a trezit greu dimineata Nicolas cel puturos.. nu prea m-am inteles cu el nici ieri si nici azi dim[bang]... bine ca stiu ca-i vina mea ca am niste nervi si o stare nasoala pe care i-am transmis-o si lui[bang]. Nu reusesc sa ies din pasa asta... dar sper sa o fac pana il iau de la gradi ca nu cred ca ma mai suport nici eu sa-l bramburesc pe bietul copil. MONI - asadar va pregatiti de intalneala cu varicela[bang]. Uff... Eu nu cred ca trebuie sa stea neaparat bot in bot cu un copil bolnav ... e suficient ca sunt in aceeasi clasa. Merg sa ma intind putin ... poate si dorm ca aseara am dormit cam prost ca am visat urat si agitat. Va doresc o zi buna! LILIANA [gravi]27+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am venit repejor de la gradi... cu speranta ca vine patul minune dar vad ca aia nu au venit si nici nu au sunat[bang]. N-am chef sa-i mai sun ca n-am chef sa ma cert... se pare ca toata sapt asta e cu fundul in sus. Copilul a stiut poezia... asa a zis doamna educatoare si l-am ascultat in masina si mi-a zis-o... pe alocuri adaptata de el[bang] nu va mai zic in ce hal stalceste unele cuvinte[:D]. Vineri m-a rugat dna educatoare sa-i duc daca am un storcator de fructe si legume si sa le faca suc[pk]. fug sa-i dau copilului o supa cu galusti.. pana nu renunta LILIANA [gravi]27+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ole ... abia dupa 16,30 am ajuns acasa.Tudor inca doarme in bucatarie in carucior, cu geamul deschis evident,iar Diana s-a apucat de desenat ca de obicei.Si mai vine sa scrie litere,tocmai a venit cu R si la ce i se pare greu ma pune sa "scriu cu mana ei". Fain a fost pe-afara,vreme super placuta.Ne-am plimbat vreo ora,vreo doua ore am parcat la mami si dupa aia inca o ora ne-am plimbat si impreuna cu Diana,dupa ce am scos-o de la gradinita.Inca n-a aparut alt caz de varicela. Daca tot am umblat teleleu iar am stricat niste bani,sosete si papuci de casa Dianei - am gasit chiar si sosete verzi [:D].Si lui Tudor i-am luat doua jucarii muzicale,una d-aia care se agatza sus si canta si danseaza niste animalute daca trage de un snur si celalalt un catzel hopa mitica muzical si luminos,dar galagios nevoie mare [bang] ca doar e chinezism [:D] 20 lei fiecare jucarie ... ce sa fac trebuia sa ii iau si lui ceva de moshi,mai ales sa vada Diana ca si el a primit [8D] Asa ca iar am stricat bani.Pentru mine ca de obicei nimic,dar nici nu imi trebuie; nici macar nu m-am uitat la haine pentru mine in ultimele luni,ajung si io ca Brandusa ca peste doi ani sa nu mai am nimic de luat pe mine [:D] Mai citesc la subiectul "un baietel rasfatat" pana se trezeste Tudor si pana deseneaza Diana - care intre timp face si pe educatoarea si mai si canta - azi are in repertoriu "Saniuta fuge". Lili nu te stresa ca invata el Nicolas poezia si oricum e mai distractiv asa [:D] Imi aduc aminte de Diana ca pe la doi-trei ani cand invatam poezii ea le cam ... povestea cu cuvintele ei ,deci uneori cam scotea rimele din program S-a trezit Tudor piua [:D]
MONI cu [url="http://www.dropshots.com/DIA1"]DIANA [/url](01.01.2006) si [url="http://www.dropshots.com/TUDOR1"] TUDOR [/url](14.08.2009)
"SINGURA MASURA A LUCRURILOR E IMPORTANTA PE CARE NOI LE-O DAM."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va fie de bine cumparaturile si cadourile de Mos. MONI. Nu-mi fac mai grija de poezie ca deja o stie... dar ma enerveaza ca spune "Cand vine Mosul pe carare" in loc de "Dar pana vine...." defapt textul e cam asa: "Spun drept, nici eu nu prea mai am rabdare Dar pana vine Mosul pe carare Sa repetam ce-am pregatit Sa-l asteptam asa cum am dorit" E un pic ciudat... scos din contextul serbarii si cum sunt cuvintele sunt pline de "re-uri" va imaginati ce haios iese. In plus... recunosc poeziile nu-s punctul lui forte... lui ii plac cantecele.Se mai plangea o mamica ... cum ca al ei copil nu a vrut sa invete poezia ca el vrea cantecel [:D]. Si-ala micu culmea e cu o zi mai mic decat al meu... or fi mai muzicali segetatorii astia de fel... ce sa zic[pk]. MONI - pai eu zic s-astepti pe "doamna varicela" cam intr-o sapt... 2 chiar. LILIANA [gravi]27+ [baietel]si[bonjovi] NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005) [url="http://www.dropshots.com/teonic"]POZE[/URL] "Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Vin si io din urma cu scrisul. La multi ani IRIna si Deea! Sanatate si noroc! Moni, ma faci de ras, ca n-am cu se sa ma imbrac? [:I] Cam asa e, din pacate. Sa va fie de bine achizitiile. Ufff, io-s aia superzgarcita in casa? Cum sa fiu, cand ma deprim si eu ca Lili cu banii. [bang]Am facut si eu socoteli si-mi da cu asa muuult minus, ca nu mai am chef nici de scris. Sa speram ca va fi doar inca un an de sacrificiu, ca sincer mai vreau si eu sa ma rasfat. Greu de platit datorii din salariu. Mai ales cand e vb de mii de euro. Bine ca suntem invatati cu traiul prost si cand s-or termina toate, eu voi ramane tot zgarcita probabil, pt ca nu voi stii cum sa fiu altfel. [:D] Liliana, deci ati asteptat masina fara succes. Si spui ca fii-tu e vanat de fete! Nu ma mir, la ce ochisori are! Sper ca vedetul casei voastre sa iasa iute din criza, sa te linistesti si tu. Chiar daca nu a fost sa fie de data asta cu apartamentul. Daniela, cum mai e Raresh? Cred ca e nazdravan rau, cum e si al meu, de are asemenea aventuri. Astery, deci tizul nostru e din ce in ce mai afectuos. [olala] Si tu tot extaziata. Ana, felicitari pt emisiune! Vedeta vad! Daca ai fi stiut ca e si despre romi, iti spuneam de Ana mea cu prietenii ei de etnie. Noi, ok.Analizele de saptamana trecuta sunt relativ bune. Adica fara bazdaganii in gat si fara semne de infectie in organism. DEci fu amigdalita virala, care a trecut in 2 saptamani. Da, eu sunt aia care duc copilul la gradi cu tuse restanta. Dar parol ca a mea era ok, desi tusea......Azi la gradi vreo 10 copii din 30. SI imi spune o mamica de baiatul ei, ca nu s-a asezat la masa pana nu a vazut unde se pune a mea, ca sa stea langa ea. [:D] Si Ana mi-a zis ca baietelul ala i-a sucit mana la spate! Eu zic ca e dragoste, nu? [alcool] TAvi e mucios si atat, Razvi e agitat si vorbaretz si atat. [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Ce vreme de toamna, imi place. La gradi fuse bine. Teodor, coleg cu Razvan s-a pierdut in curtea gradinitei [bang]. O secunda, si-a disparut [bang]. Mama lui intrase in fibrilatii saraca [q]... m-am pus pe treaba cu alta mamica si cu copiii impreuna - am plecat in cautarea lui, in directii diferite. Si, norocoasa cum sunt, L-AM GASIT. Era in cresa, dezbracat de geaca, se juca intro clasa, cu o doamna acolo. Pe care am cam repezit-o. Am chemat-o pe mama-sa, era plansa, iar cel mic... nici ca a privit-o, DELOC. Nu zic mai mult, dar e ceva in neregula cu baietelul acela. Radea isteric, se smucea, mama-sa vroia sa-l pupe, el nimic...nu realizase ca facuse o mare prostioara. Initial a vrut sa-l bata, dar am tinut-o la timp de maini, nu avea rost. In fine, abia dupa aia, m-a luat tremuriciul pe mine. Razvan este la lectie acum, are programe noi, frumoase... dar tot poisson rouge e mai fain [:D]. Liliana, sa le zici vreo doua celor cu patul. Pai nu-s din Bucuresti, ce naiba? Si indiferent de unde ar fi, ce treaba este asta? Of, Romania, tara tuturor (im)posibilitatilor [bang]... Moni vad ca incepe sa-ti placa sa impingi caruciorul, ma bucur. Si ma mai bucur ca acum ai, in sfarsit ocazia, sa stai cu bebe atat cat vrei, adica 2 ani. Sunt chestii de nepretuit in cresterea lor. Brandusa, pt. multi este an de sacrificiu, poate ca nici anul viitor nu va fi prea stralucit. Dar ai 3 comori, si asta cred ca te face cea mai fericita, nu-i asa? La noi in oras nu stam prea bine: au ales sa nu vireze banii categoriei celei mai defavorizate: banii pt. persoanele cu handicap. Deci n-am luat banii lui Razvan, pe care recunosc ca-i asteptam cu mare interes [bang]. Nu este vorba despre mine, sa nu fiu gresit inteleasa, e vorba de amaratii care, dupa ce ca-s bolnavi [q], n-au primit nici banii cuveniti, si asa putini...
Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)
"Viata e ca carosabilu': unii vine, altii trece..." (adusca, membru DC)
[url="www.dropshots.com/asteryaro"](1)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro1"](2)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro2"](3)[/url],[url="www.dropshots.com/asteryaro3"](4)[/url] [url="www.dropshots.com/asteryaro4"](5)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...