Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum ati ales tara?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui daniela_b
Eu ma gindesc serios la Finlanda. Ma sperie teribil ca va trebui sa invat o asa limba ( as indrazni sa spun ca o gasesc cea mai cea[:)] dintre limbi) dar ma incinta sistemul de invatamint si stilul de viata foarte interesant. Inca mai am 2-3 ani la dispozitie sa ma hotarasc definitiv dar daca va fi sa fie, va fi Finlanda. Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Eu am trait in Finlanda si nu am gasit nimic interesant la stilul de viata. este chiar monoton. Finlandezii sunt cam retrasi, scumpi la vorba, foarte multi nu suporta strainii iar limba este foarte greu de invatat.Nu mai spun de preturi... E adevarat ca sunt foarte bine educati, le place sportul, invatamantul este super, etc. Dta viitoare ne mutam in Danemarca. Finn Constantine 15.10.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi am ales sa ramanem in Germania din urmatoarele motive: - stabilitate economica - salarii relativ mari comparativ cu alte tari - asigurarile sociale super - asigurari de sanatate super - oameni saritori si prietenosi - sistemul de invatatant ok (nu axat pe performanta dar nici minimal) Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...