Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, Impreuna! (51)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by katik
no ca am gresit! se cheama b-dul revolutiei din 1989? daca da,merge tramvaiul 8 si 1. Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert (19.08.2006) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f"]poze krisztina[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=/7c3ere2"]poze robi[/url]
Katik, multumesc mult, dar cred ca o sa iau pana la urma un taxi si..se descurca taximetristul. [:)] Vroiam sa ajung la DHL (la mine in oras nu au astia punct de lucru) si pe site-ul dhl scrie 4, Revolutiei Blvd., Timisoara. O fi acelasi cu Revolutiei din 1989. o sa vad eu... Multumesc inca o data. [flo] si scuze de deranj. [flo2] - - - - - - - [^] vau dagoste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Creat
  • Ultimul răspuns
No fetelor hai ca am aparut si eu. Sa va iau pe rand ca de multicel nu am mai vorbit cu voi. Doris draga mea bine ca sa facut Inesuca ok. Cand intru eu pe mess nu esti tu si invers dar tot o sa vorbim noi pana plecam. Katik bine ca Kristinutza sa mai intremat cata.[:X][:X] Robi e bine?? E viroza in oras cu muci,rosu in gat,stranut,tuse...[bang][bang][bang] Ana draga mea cum poti sa crezi ca m-am suparat pe tine. Doaaaaammmnnneee fereste,asta niciodata.Am inteles mesajul si pricepui ce ai vrut sa spui.Am deschis acel subiect ca m-au c-am enervat unele persoane care tot dau la altii peste nas dar la ele nu se uita cat de mult gresesc si criticaaaa la greu. Acum sa va spun de ce nu am mai intrat. Tata e foarte bolnav,l-am internat la sp. militar si tot incearca dr sa vada ce are si nimic.Poveste lunga care o sa o spun cand ne intalnim nu aici. Asa ca tot ocupata am fost,ba la el la spital ba cu Maya acasa cu invatatul sa umble,iasa dintisorii,are deja 6 dintzuci...etc. Acum alta belea pe capul meu.Mai avem 2 saptamani pana plecam la mare si Maya mea a facu rosu in gat chiar acum a plecat o prietena ce ii pediatra si mi-a spus ca a facut rosu in gat. Azi noapte nu am dormit deloc nici eu nici Maya,a fost foarte agitata,a vomitat pe la 3.30 dimi in jet,curg mucii la greu si tuseste. Ooooffff ca asa m-am saturat...............nu mai pot!!!! Imi vine cateodata sa ma dau cu capul de pereti cat ma consuma copilul asta,urla cat o tine gura de imi sparge timpanele,nu are stare deloc,patruleaza toata casa,cade cateodata cand nu sunt langa ea de zici ca se cutremura podeaua...[alcool][alcool] Sper ca acest concediu cu ea sa nu ma termine de tot. Va las ca trebuie sa plecam la soacra-mea la masa si sa merg la farmacie sa cumpar albastru de metil sa ii dau la fata. Va pupam pe toate. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574 Povestea fetitei noastre http://community.webshots.com/user/gonghy Poze cu noi Laura si bebe Maya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare!!! Scuye pentru absenta, mai ales in fata Anei / nu esti suparata, nuuu? dar eram la limita cu nervii asa ca vineri mi-am luat picioarele la spinare - adica in Logan - si am plecat la casuta. Mi s-au adunat pe cap o gramada de probleme. mama are un proces pentru o mostenire si trebuie sa o ajut cu actele ceea ce, din cauza unor funcitonari dobitoci, e un cosmar.... nici nu pot povesti ca ma infurii iar. Unul din sefii mei e plecat in Germania si comunic mai greu cu el din cauza asta asa ca fiecare chestie pe care o am de facut dureaza ceva mai mult. Plus ca apar mereu si mereu altele noi de am impresia ca nu se mai termina sa pot si eu pleca... Pt Telesport si pentru renasterea trebuie sa fac ceva materiale in avans daca vreau sa plec ceea ce imi incarca si mai mult programul. Vineri era gata gata sa clachez, norocul meu ca a venti in Timisoara un fost coleg si foarte bun prieten. Si cand m-a vazut toata palida si pusa pe harta m-a scos pana in oras, mi-a turnat pe gat o cafa mare si mi-a facut morala.... m-am mai adunat si ... dupa 3 zile la casuta e ceva mai bien Doris merci si tie de incurajari, Au picat la fix... Anuta inca o data, nu te superi tocmai tu pt absente nemotivate. Promit ca incerc ca nu mai fac... Merci de intrebare. Lori e bine, chiar am fost cu ea la dr la un control, dar ... ne terorizeaza. La casuta a luat viteza spre televizor sa se uite la scuby, s-a impiedicat de un preag si a cazut. Io ma reped sa o ridic, sa vad cat de rau s-a locit, etc... la care ea, grabita: lasa-ma jos, lasa-ma jos, cotoioantza onorabila ce esti! A, si inca ceva .... s-ar putea sa fim pe la mare in acelasi timp! Kaik tare imi pare rau cand aud ca-s bolnaviori si ca tie iti e asa greu. Ce sa zic altceva decat pupici si sanatate? Laura, si de boala voastra imi pare tare rau. Da lasa ca in 2 saptamani se pune dulcetica pe picioare. Pupici si voua... No ca fug, spiridusul se uita la scuby da vin in vizita la noi cumnatii si sa apuc sa despachetez pana atunci... Pusi tuturor. Mamica de spiridus [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/album?.dir=56c9re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http3a//pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/my_photos"]Spiridusul in al treilea an[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sara buna fetelor! in primul rind, laura, multa sanatate la bb maya!!!!las' ca-i trece pina plecati la mare!o sa vezi ca acolo n-o sa aiba nimik! e groaznic cu racelile astea. la noi, krisztina e ok acum, are bateriile incarcate la maxim, deci eu trebuie sa i le descarc. robi in schimb e rau de tot. daca la inceput n-a facut febra, avea doar rosu in git si otita, acum, dupa doua zile si ceva de ceclodine, a facut si febra 38, era tot in crestere dar am luat masuri. nu doarme bine deloc, plinge tare aproape din ora in ora, l-o fi durind urechile, nu stiu. miine mergem din nou la dr sa vedem ce-i de facut. si eu m-am saturat, nu mai pot! danitin, multumim de pupici, va trimitem si noi dar doar asa la distanta ca suntem la carantina[:D]. ai grija de tine, mai lasa din lucrurile de facut, amina ce se mai poate, ia-le la rind! ce meci tare a facut poli, demn de uefa champions league![;)] dearchris, pai daca ziceai si tu despre ce-i vorba iti ziceam din prima ca DHL este in centru, linga posta mare. cit timp eram la servici treceam de cel putin doua ori pe zi pe linga ei[:D].las' ca stie taxistul!(si nu e acelasi b-dul revolutiei cu b-dul rev de la 1989[;)]) na, salutare popor, ma duc la nani, ca ma darim cu totul si sigur voi avea noapte alba (sau poate doar gri[:D]?) va pup, noapte buna! Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kaitk, nu vrei sa faci o incercare de schimbat doctoru? Imi amintesc ca aveam si noi o perioada din asta sumbra de trecea spiridusu dintr-o raceala in alta, febra, rosu in gat, diaree de la medicamente, bleah. Da de cand mergem la dr Ilie s-au calmat muuuult lucrurile. Si de dr Muscoi am auzit ca face minuni... Mamica de spiridus [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/album?.dir=56c9re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http3a//pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/my_photos"]Spiridusul in al treilea an[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceao fetelor! Acum jumate de ora am venit cu Maya de la Policlinica de copii. Ca dna dr e in CONCEDIU-din nou! [box] A facut adenoidita acuta si i-a dat ca tratament Eurespal sirop,Nurofen sirop si Pivalone spray. Ma chinui cu Clau sa ii scoatem mucii cu batista bebelusului da nu sta copilul asta....[fuga][fuga] se impinge in picioruse,ne da peste maini,urla cat o tin plamanii....oooffff ma doare capul si stomacul de imi vine sa mor. Si ca sa fie cireasa de pe tort stiti ce mi-a mai spus dr???? Ca Maya are inceput de STRABISM Am intrebat: "Ceee???" [wow][wow] Si uite asa mi s-a dus la [drac] concediul meu.Am [q][q] in drum spre casa,cum fras sa aiba Maya mea inceput de strabism [?][?] Va las ca nu mai pot sa scriu de nervi,merg la o [fum] cu Clau cat doarme Maya. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574 Povestea fetitei noastre http://community.webshots.com/user/gonghy Poze cu noi Laura si bebe Maya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laura, daca te consoleaza (si stiu ca nu o face) si krisztina mea e la fel, acu citeva zile a vazut-o un generalist, asa, la povesti, nu la consult si l-a intrebat pe al meu sotz daca a fost cu fata la oftalmolog vreodata? noi am fost cam pe la 2 ani si n-a fost nimik, a fost chiar ok. iaca, acu, saptamina asta mergem din nou, ca nici eu nu am stare![bang] cit despre concediu, rezolvati voi totul pina sa plecati, sunt convinsa de asta! hai, nu trebuie sa vezi totul asa de negru, ca nu-i chiar asa!!!hai capul sus si nu plinge ca te simte fata si atunci e mai rau! imi pare rau ca maya nu se simte deloc bine!!! noua tare bine ne-a facut eurespalul, a fost singurul care a avut efect la un moment dat. danitin, la puroi in git cit casa cred ca orice medic ar fi dat antibiotic fara discutie. unii chiar ne-ar fi trimis la spital la antibiotic intravenos[bang][bang][bang][bang]. robi avind antecedente la activ, probabil ca se sufla si in iaurt. otita are sigur ca o recunosc (krisztina a vut vreo 5 asa ca stiu cum se manifesta[bang]), deci tot antibiotic oricum. in rest, cu dr e ok, mi-a raspuns in we la telefoane, si nu au fost putine[:D][:D]. acum, mai vedem ce facem. eu oricum ma pregatesc de ce-i mai rau: acusika o duc pe domnisoara la gradi si atunci vedem ce mai colecteaza de pe acolo. acum ne imunizam la greu, vedem daca va avea vreun efect. am auzit si eu de ambii medici, dar am mai auzit ca sunt si cam plini de pacienti. ma mai gindesc. am citiva prieteni medici, din care unul chiar pediatru care o stie bine pe kriszrina si de obicei pt. a doua parere apelez la el, pina acuma au cam coincis, din pacate sau din fericire?! azi cum te simti? s-au mai incarcat bateriile? iti ajung pe saptamina asta oare? azi ana nu e, doris nu e....de celelalte fete, ce sa zic... sa aveti o zi buna (sper sa fie si a mea buna dupa-masa ca merg si eu cu trupa la dr[bang]). nu ratam nici o zi[bang][bang] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare si va doresc din suflet o saptamana frumoasa. S/ar putea, in sfarsit, sa reusesc si eu sa intru in concediu. De fapt mi/am aranjat toate treburile dar ieri m/a sunat unul dintre clientii nostrii importanti ca mai vrea ceva modificari la un proiect dar seful ramas in Ro mi/a promis ca se va ocupa el.... Acu problema e ca operatorul cu care filmez pt Telesport a trebuit sa plece din oras si nu are cine sa vegheze asupra lui Poli. dar .... poate ceva yile mai libere m sa am si eu. Katik nu ma refeream strict la antibiotice, la urma urmei si Ilie le prescrie atunci cand e cazul. Ci pur si simplu la un dr care sa vada putin si in perspectiva. de ex Ilie ne/a recomandat pt Spiridus, atunci cand aveam mai mereu probleme cu gatul sa/i dam in fiecrae dimineata o lingurita de miere diyolvata cu putin suc de lamaie. Si ce bine a facut ..... Iar pentru pofta de mancare ... polen. Si iar a fost bine. Cand a avut diaree, in loc de Smecta pe care nu/l inghitea si pace ne/a dat un alt praf, ceva cu Bio si iar a fost bine. E adevarat, are ff multi pacienti, pe noi ne stie si in cay de urgenta ne primeste la el la spital dar asa pt controale si chestii generale eu sunt intr/o profunda admiratie fata de el. Laura nu te stressa!!!! Stiu ca e greu dar dr de la spitalul de copii sunt renumiti pt cat de prapastiosi sunt. Pai avea Lori ceva dureri de crestere si unu de acolo ne/a zis ca pot fi ganglionii inflamati ceea ce poate indica chiar si ..... un chist pe ovare!!! Si muuulte altele .... Sunt sigura ca pana la plecare se va simtii bine iar chestia cu strabismul e discutabila. Eu chiar nu stiu nici un oftalmolog bun pt copii, il stiu pe Chercota sr. care ma trata pe mine, dar sigur se gaseste si asa ceva. Ana te tii de cuvant si ne pedepsesti? Pt absente nemotivate... pai oricum ne-a salvat Katik onoarea asa ca iarta-ne si mai intretine si tu atmosfera asa cu numai tu reusesti. Acum imi dau seama ca ti-am ramas datoare cu un raspuns .... la o problema mai veche dar.... iti pove eu odata pe PM Doris, toata lumea bine? Dar cura, cum merge? Va salut cu drag pe toate si dupa cum spuneam si la inceput va doresc o saptamana minunata. Dac toate sunt bune poate dam si noi o fuga pana la Potoc unde au finii nostrii o casa de vacanta dar cu timpul asta am senyatia ca s-a terminat vara si eu n-am prins nimic din ea. Mamica de spiridus [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/album?.dir=56c9re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http3a//pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/my_photos"]Spiridusul in al treilea an[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata!!!!! LA MULTI ANI LUCAS!!!!! sa cresti mare, sanatos si voios!!!! gabi, sa-ti traisca feciorul, sa fie sanatos, cuminte si sa va aduca numai bucurii!!!! danitin, sa sti ca imi place tonul din dimineata asta!!!!! parca este mai odhnit, optimist, linistit, nu stiu cum sa descriu!!! bravo fata!!! sper sa nu gresesc.las' ca mai este din vara, prinzi si tu din ea, nu-ti fa griji! este vorba despre potoc-caras-severin, cheile nerei? asa de mult mi-a placut acolo dar n-am mai fost de foarte mult timp pe acolo. poate daca mai cresc un pic piticii atunci o sa-i invatam si pe ei incetisor cu muntele, ca noua tare mult ne-au placut. noi am avut o noapte linistita, nimeni n-a mai facut febra, robi a plins tare pe la 12.30 dar a papat si s-a linistit asa, apoi a dormit pina la 5 cind i-am dat medicamentele, inca mai dorm amindoi. am fost ieri la control, robi cica e mai bine, gitul e doar un ppic rosu, o ureche i-a trecut, cealalta inca nu, mai continuam tratamentul si joi sau vineri mai mergem o data la control. na, acu va pupez pe toate, spor la trebi si mai treceti pe acici si mai pove, io incerc sa mai arunc un ochi[;)] Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la gagice! Eu mi-s varza,terci,lovita cu leuca [|)] [|)] cum vreti voi. Iar am avut o noapte de cosmar. De azi noapte de la 12 a inceput foiala lui Maya si a tinut pana la 3 dimineata cand s-a trezit detot cu tuse si muci cu kila in nas. Fornaia pe nas de parca era locomotiva.Asa ca la 4 dimineata nu am mai putut si am bagat in functiune aspiratorul sa scoatem mucozitatile. Ppphhhiiii si ce am scos....[:p] de acolo...dar binenteles Maya a urlat cat au tinut-o plamanii. Cred ca vecinii de deasupra ne-au injurat [popa] putin dar asta este. Mai fetelor dar nu sta la scos de muci nici daca o tin cu forta are o putere [greutati] [greutati] in ea de a se impinge si a-si trage caputzul ceva fantastic. Dana si mie mi se pare cateodata ca unii medici prea fac exces de zel si dau repede cu presupusul dar uite ca asta ma bagat putin in sperieti [fuga] O sa mergem maine cu ea la oftamologul recomandat de aceasta dr si o sa vedem ce spune si ala,eu tot trag speranta ca Maya nu are nimic. Din cate stiu eu chestia asta cu strabismul se corecteaza pana la 1 anisor,pt ca nervul optic si muschiuletii de acolo abia atunci se fac cum trebe. Scuze dar nu am gasit un termen potrivit. Katik la tine sta Robi sa ii scoti mucutzii?? Nu se agita si el ca sprayul cum face bubulina mea? De aseara au inceput mucii sa isi schimbe culoarea din incolor in galben-maronii,tare mi frica sa nu apara complicatii. Ma si eu sunt atata de prapastioasa cand Maya e putin bolnavioara...[batcap] [batcap] Dorisuca tu vad ca nu mai scrii pe acilea fata?? Hai mai da un semn de viata. Duamnaaaaa Ana nu sunt suparata [loveyou],nici nu mai stiu daca ti-am trimis un PM sau nu la cate am avut in ultimul timp pe cap sa iti spun ca nu sunt deloc dar deloc suparata. Doris ti-a explicat ca pana a ma supara eu trebuie sa imi faci cine stie cat rau ca sa dau cu [sm][sm] Hai mai intra si pove ceva ca sa imi traca nervii si supararile,sa mai [:-)))] [:-)))] [:-)))] si noi putin. Oricum te [pup] si ne mai auzim pe ici pe colea. Va las fetele ca Maya cred ca se trezeste,ii dau papa si mergem la mama ca a facut galuste cu prune [pofta][pofta][pofta][pofta] si daca nu merg sa pap NNNAAAASSSCCCCCC.....[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574 Povestea fetitei noastre http://community.webshots.com/user/gonghy Poze cu noi Laura si bebe Maya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...