Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Timisoara, Impreuna! (51)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 287
  • Creat
  • Ultimul răspuns
gonghy esti teroare!!!! De unde ai scos poanta ??? Da io ca tot romanu impartial, prima data cand am vazut ce face tanti am oftat: mama, ce mult lapte are dac isi permite sa le puna si la altii in cafea [:-)))][:-)))][:-)))] de, fiecare cu ce-l doare... Anda bine ai revenit. Si eu ma gandeam la o intalneala cu povesti din concediu, da nu pot sa o propun tocmai eu care stiti voi, vineri meci, sambata stire, tra la la... cat despre cafa, rom la ora asta, vrei sa ma duc la primar [alcool] Katik pai numa de la gratar mai rar criza de fiere. N-ai asezonat tu o salata de castrabveti sau un mujdei, ceva? Mamica de spiridus [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/album?.dir=56c9re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http3a//pg.photos.yahoo.com/ph/calinconstantin/my_photos"]Spiridusul in al treilea an[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D][:D]May Laura...vaz' ca te ti de shotii de dimineata,hai?!Buna faza cu lapticul de la purtator in cafea...[:D] Sa sti ca si io am gustat alune d-alea de la Mall,da' nu prea mi s-au dat pe gust...miros prea aromat a vanilie...ma rog,poate ca n-am gustat eu cat trebuie....hehehehehehe...[:D]Eeeeiiiii cu filmuletele plibaretei tale m-ai dat gata,e tare fata ta...cel putin,inca din pozele care le-am vazut,costumul ei de plaja m-a fermecat iremediabil....Mi-ai trezit amintiri frumoase cu filmuletele,ca mi-am amintit de Luana,prima data la mare,avea aproape 8 luni si tot asa o luase la goana de-a busilea pe plaja printre turisti,ba si peste ei si printre ei...nu conta...Foarte frumos! Kati,cam nasoale crizele astea de fiere...sa ai multa sanatate!Am vazut ca la unele persoane se lasa astfel de crize cu febra si un rau de nu mai sti nici cum te cheama....n-am avut,inca,parte de asa ceva,dar o data ,vreo saptamana ,pana si cand priveam paine,fara mancare alaturi,imi venea sa vars...nasol! Dana...te pui pe harniceala de toamna?!Sa ai spor!Chestii d-astea cu muraturile am avut si eu intr-o vreme,in tineretele mele apuse...si p-orma m-am lasat pagubasa...la ce sa ma strofoc de numa',se terminau imediat si munceam ca un chinez batran...asa ca m-am facut comoda si cumpar gata preparate...[:D] Ohooooo....lume noo pi la noi prin sat....uelcam lu' tanti Anda...!!![:D][:D][:D]Breeeee si venisi cu o cafea....care suna tare gustos...si daca n-ar fi cu scortisoara ar fi beton,in acceptiunea mea...Zici ca vrei de-o intalneala?!N-ar fi rau...Te pup si io! Si pana va mai scrumericiti voi acilea cu alea-alea...hai ca va pup si va urez o zi faina!Ma'c si io sa mai muncesc ceva,ca.....[:D]m-e-ntelegeti... Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hhehehehehehe!!! Vad ca nimeni nu a dat in mine cu [sm] si mai vad ca a picat bine tuturor cafeaua cu LAPTIC [:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))] Katik soryy pt starea asta naspa pe care o ai dar eu iti recomand acum serios si fara gluma NO-SPA este un antispastic foarte bun,toata ziulica regim,paine prajita,ceai de menta cu sunatoare,mere coapte la cuptor,piure de cartofi,carne fiarta. Dar nu la SCRUMIERA PLEEEAAASSSEEEE!!! Sa ne spui mai pe seara cum te mai simti.[:X][:X][:X][:X] Sa treaca repede. Doris vad ca nicicum nu dau de tine. Cred ca ai multa treaba acum cu coafatul si concursul...BAFTA MULTA,tinem pumnii la stilista noastra. [majoreta] [majoreta] [majoreta] [majoreta] Danitin chestia aia am gasit-o pe adresa aia unde sunt faze tare haioase si am vrut sa va fac si pe voi sa va simtiti mai bine de dimineata si vad ca am reusit. Ana draga,hai baga si tu vreo doua vorbe de-ale tele...[:)][:)] Aseara m-am simtit tare rau. Mi-a amortit mana dreapta pana la umar de abia am mai putut sa o misc.Acum de dimineata nu mai era amortita dar o simt grea ca si cand imi atarna ceva de ea. Si atata m-am foit azi nopate pana am adormit din cauza amortelii...[bang][bang][bang] era ora 1 si eu nu puteam sa adorm. Asa ca sunt varza si asa o sa fiu toata ziulica [alcool][alcool][alcool] Merg sa intind rufele Mayei ca a terminat masina de spalat si pe [zana] am culcat-o o tura. Hai pune-ti de o intalneala sa ma mai relaxez si eu nitzel [alcool] [berica] [cafea] [papica] [pepsi] [foto] fugutza,fugutza ca acusica e weekendul [:D][:D] http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574 Povestea fetitei noastre http://community.webshots.com/user/gonghy Poze cu noi Laura si bebe Maya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bey, veselie mare p-acilea, frate!!!!! anda, pai stiu ca e voie cu scrumiera da' la criza mea de fiere nici cu pipeta de 1ml nu e indicat, de aia ti-am zis:"rusinika"! laura, betooonnnnnnn! ai incercat cafeaua cu laptik din ala? [olala]io mai am destul da' robi nu-mi da voie sa-l utilizez in alte scopuri[;)] hai ca nu te bat acuma, sau poate da, preventiv, pt. urmatoarea boroboatza pe care o vei face[:D]. pai cu regimul cam asa fac, mi-e greata deja numai la gindul de ceai de sunatoare[V]. cel mai nasol e ca trebuie sa gatesc si ma deranjeaza pina si mirosul de tigara de la vecina de jos, da' mai mincarea de la mine din oala[bang]. danitin, usturoiul l-am uitat acasa[}:)], castraveti n-au fost decit rosii cu masline si ulei de masline, atitika. io cred ca s-a cam adunat si acum a dat pe dinafara[:D]. deci, doris, NOTA EXPLICATIVA!!!!!!!! ma duc sa-mi construiesc ceva de mincare ca nu mai pot de foame si de sete. Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

beei hai ca io odata ce-ncep nu ma mai pot opri... hai sa va zic ce le-am facut la ai mei aseara...sa ma dau mare ca-s si io gospodina. incerc sa reproduc reteta. deci: ingrediente - un borcan mic (de-ala de 400) de ciuperci taiate gata, scurse bine de zeama. - 2 cepe taiate solzi - gogosari taiati cuburi (cam juma de gogsar), masline taiate ..ce mai vreti voi - o bucata de sunca, cca 5 felii groase (salam cu sunca sau cirnati sau ce-aveti prin frigider) - un pumn zdravan de cascaval ras sau telemea sau ce-aveti - 200ml lapte - juma cana de ulei - 5 oua - faina cit cuprinde preparare - se caleste ceapa si gogosarul in putin ulei - se pun in cratita aia dupa ce s-a racit ceapa: sunca, maslinele, ciupercile, cascavalul, restul de ulei, laptele si galbenusele de ou - se amesteca bine si se pune marar, patrunjel, sare, piper dupa gust si la urma faina cit cuprinde ca sa fie ca o mamaliga moale - se bat bine albusele spuma impreuna cu putin praf de copt dizolvat in lamaie - se amesteca albusele cu combinatia din cratita si se pune in tava la copt (cam 2 tavi mici de chec, una mare de cozonac...de placinta, ce tava aveti) mai, e durere cit e de buna. merge la cina, la pachete, de dimineata...etc. edi mi-o mincat ieri 3 felii. si merge cu variatiuni cu spanac, tot felu de buruieni...ce mai ramane prin frigi. hai pohta ca io deja lesin...ma duc sa bag un gref ca ma omoara katik ca-i scriu retete de gretzosenii de-astea. auzi katik, baga ceva ceaiuri, plante ca poate te mai lasa. cu aloe ai incercat? io asa am mai potolit-o pe socrela ca si ea patea cu fierea. dar pin la urma a scos-o si acum ii fericita. anda & iedutz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anda, mi-am facut acu' doua oale de ceai linga pita prajita. acum mi-e mai bine in sensul ca n-am mai dat la rate si alte alea[:D], nu ma mai doare decit capul un pic dar sunt darimata de tot[bang]. inca n-am incercat cu aloe.inca... Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...