Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 3 *


Recommended Posts

 

[hopsieu]

 

Yeeeee [pk]... e party la Andre_eaid="red"> [8D]! Primul anisor al Ilincaiid="red"> [olala]... [s] "La muuulti ani!"id="red"> [pepsi] si de la noi [bis] si sa creasca mare, sanatoasa, desteapta si frumoasa [zana]-isoara mamii [pup]!

 

 

Irdaid="red">, muuulta sanatate Dariei [pup] & [grup] si mult succes la gradi [:)]. Sa fie totul bine [flo].

 

 

Nicollid="red">, Emaaimeeid="red">... si toate celelalteid="red"> mamici [hia] & [pup]. Weekend placut la toateid="red"> mamicile! [pup]

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

"Nu merita sa plangi pentru nimeni iar, cel care merita nu te va face sa plangi." - Gabriel Garcia Marquezid="Times New Roman">
id="maroon">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui nicoll_mada
Buna dimineata!!!Pentru inceput va servesc cu o [cafea],poate va atrag putin pe aici,caci subiectul nostru a cam luat-o la vale.Haideti,va astept la prezenta pe 2010!!!Iar acum uram La Multi Ani!!!Sanatate,impliniri si bucurii pentru cei ce poarta numele de Ion si Ioana si pentru cei ce poarta nume ce deriva de la Ion si Ioana,amintindu-i pe [bis]Luca Ioan,baietelul Albinutzzei[bis] [bis]Sebastian Ionut,baietelul Daniei.Nicol[bis][bis]Rita Ioana,sora lui Matei,fetita lui Starchi[bis][bis]Ica1975,mami de Christine[bis]id="red">Ica id="red">nu stiu daca am gresit amintindu-te,dar si daca am facut-o,tot te uram,no,nu strica si te asteptam[pup]Noi inca nu am mers la gradi,am mai lungit vacanta cu o saptamana,abia de luni mergem.In schimb am fost si am vorbit sa o inscriu si pe Stefi la gradi si nu cred ca vor fi probeleme desi inscrierile se fac oficial de la 1Martie,dar vom duce actele cam peste o luna.Va [pup] si va asteptam!nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }http://community.webshots.com/user/nicoll_madaMMN
align="right" id="quote2">[pup] multumesc! m-ai nimerit [flo] Da-mi minte sa fac voia Ta, Doamne!id="red"> id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim doamna!Si ma bucur ca macar p etine te-am nimerit,vazusi ca judecata imi mai joaca si feste.Dar ma iarta ele mamicile,iar piticele inca nu stiu.[:D]Ce scuza,oricum am recunoscut si am urat.

 

nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }

http://community.webshots.com/user/nicoll_mada

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mutumim de urarile de sanatate, fetele!

 

Merci de cafea Ica![pup] Sunt la a2-a pe ziua de azi si tot nu m-am "trezit" [bang]

 

La gradi cea noua au optionale de arta dramatica, engleza, dansuri, pictura si karate!

Dari vrea la astea din urma.....cum s-or impaca pictura si karatele n capsorul ei....vedem![:D]

 

Aveti idee cu ce sai dau pe piele sa-i treaca mai repede bubitele de la alergie?

Ea ia Aerius seara 4 ml si atat pentru alergie...

 

 

Pupicei

 

Irda

 

cu [zana] Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008

 

Poze Daria si Antonia [foto]

Nasterea Antoniei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irda id="red">si noi ne-am(inca ne) confruntat cu o alergie urata.Dr alergolog ne-a recomandat Aerius 5ml dimineata,iar la pranz si seara cate 5 picaturi de zirtec.Pe bubite dam cu baneocin unguent dimineata si seara,iar seara,dupa 15 min de la aplicarea Baneocinului dadeam cu Elocom crema.Ce este important :ca in mom in care dai cu Elocom,razele soareleui(stiu ca nu e cazul acum,dar...cine stie cand ne mai putem confrunta) sa nu mai ajunga pe rana.

Vreau sa-ti spun ca de aceste creme eu sunt "indrahostita" daca as putea spune asa>LA maxim 2-3 zile fac sa fie uscata eruptia.Si le mai folosesc eu si dupa ureche.Spre ex sunt foarte bune pe ranile cu infectie.Verificat si testat,in acelasi mod de aplicare.

Oricum va [pup] si sper din suflet sa scapati repede si sa nu va mai apara.

Cat despre ce-si doreste Dari ca optional...e dreptul ei sa aleaga.[pup]dulce!

 

nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }

http://community.webshots.com/user/nicoll_mada

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

'Neataid="red"> mamici de [zana]-e si de [cavaler] -i!

Haideti la o [cafea] -luta fierbinte, ca sa ne incalzim, ca e tare frig si urat afara [q]... ploua [pic]... ufff, urata vreme [q]... iar noi, suntem muciosi amandoi (adica, si poznasul si io [:(])... suntem trecuti pe doftorii... hmmmhhh...

 

Irdaid="red">, muuulta sanatate Dariei [pup], sa scape cat mai repede de bubite [grup] si multa bafta la optionalele de la gradi [:p]. [pup]

 

Si, va invit si pe voi la party [disco]... asa... ca sa mai destindem atmosfera [:D]... poate mai apar mamici [8)]... deci, pt. ca e ziua mamei mele azi (implineste anii...) va ofer o mica tratatie [papica]... poftiti, va rog:

 

[cafea] [pepsi] [cit] [pahar] [cafea]

 

[bis] [trombon] [bum] [trombon] [bis]

[pepsi] [yum] [cheers] [papica] [bere] [yum] [pepsi]

 

Si muzica, bineinteles [:)]:

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=uLGmj4rPaIw[/tube]

 

[tube]

[/tube]

 

Si gata [:D]... o sa cam dispar de amu [:D]... [pup] la toateid="red"> mamicile si s-aveti o zi superbuna si o saptamana cat mai frumoasa! [pup] & [hia]

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

"Nu merita sa plangi pentru nimeni iar, cel care merita nu te va face sa plangi." - Gabriel Garcia Marquezid="Times New Roman">
id="maroon">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!Cryna urma mamei tale Multi,Multi Ani sanatoasa,sa va traiasca si sa va bucurati de dansa si dansa de voi toti!!!id="red">De la noi inca un buchet de [flo]

Eu amu va las o [cafea] ca sunt amenintata cu o sedinta,nu foarte prietenoasa.[pup] pt toata lumea!

 

nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }

http://community.webshots.com/user/nicoll_mada

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

'Neataid="red"> si de la mine!

 

Nicollid="red">, multumim frumos [asia] & [pup] de urarile facute pt. mama mea [s] si-ti dorim muuult succes la sedinta [flo]. Multumim si de coffee [pofta], o zi buna sa ai [pup].

 

 

O zi buna si frumoasa la toateid="red"> mamicile! [pup] & [hia]

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

"Nu merita sa plangi pentru nimeni iar, cel care merita nu te va face sa plangi." - Gabriel Garcia Marquezid="Times New Roman">
id="maroon">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pe noul an va urez tuturor! sa fiti cu toate si cu toti din familie, copii, soti, parinti, bunici, prieteni, sanatosi si voiosi.

 

Am lipsit mult, am fost plecata in Romania de Craciun pin ape 02 ian, initial s-a anulat avionul, am descarcat valizele dar ne-a reprogramat peste vreo 2 zile, bine c-am ajuns si ne-am si intors cu bine.

 

Mi se pare greu cu bagaje uriase tiraite, cu un drum super lung, mai obositor din Buc la mine in Roman si apoi in satul natal, facut asa segmentat, cu doi indivizi -sotul si copilul, straini de tara asta romaneasca, unul totalmente, cea mica cu punti strinse doar lingvistice, ca incolo s-a plins in fiecare seara ca vrea in Londra (ca aici sunt parcuri frumoase, e Bambi, de smoked salmon, de singura brinza pe care o maninca si care e musai din Great Britain (nu se dezminte, a ramas la fel de sclifosita la mincare).

 

Am inceput anul cu o problema de sanatate, chiar in tren spre Buc am intepenit de durere de spate, m-a tinut citeva zile dar totul mergea spre bine, luni pe 04 am mers la serviciu si pe 05 dimineata m-a palit din nou de la inceput, am zacut in pat toata saptamina, si de dureri dar mai ales de frica, am revenit abia pe 11 ian la serviciu din nou.

 

Ca tot vorbiti de alergie, yasmin s-a procopsit din prima zi de Rom, sau a 2-a cu bube, am zis c-o sa-i treaca cind ajungem acasa, din pacate nu, au continuat sa apara, maine abia imi propun sa ajung la Dr. Din pacate, sunt atit, atit de dezamagita de sistemul medical, ma diagnostichez eu pe net , pe Yasmin la fel, cind ma duc la Dr sunttoba de info si mereu nemultumita ca ei iau totul atit de superficial, panaceul e paracetamolul. Mi-e scirba de ei!!!!!!!!!!Parca vad ca-mi spun de Yasmin ca e a 3-a eruptie de chicken pox.

 

O dau pe bube cu calamina, in Romania cui i-am spus n-a auzit dar aveau copii mari, mi se pare foarte buna, usuca foarte bine, are Zinc si mentol in compozitie si e un astringent usor.

 

Va pup cu drag si va imbratisez.

 

 

 

Adesea omul se plange ca a vorbit; nu se va plange ca a tacut." (Plutarh

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...