Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cavaleri si zane de iulie - august 2005 * 3 *


Recommended Posts

Yasmari id="red">[pup][pup][pup] si de mult mai multe ori!!!MA bucur ca tie ti-au trecut durerile si sper sa-i treaca si Yasminei bubitele.Eu am auzit de CAlamina si sincer sunt incantata de ea.Dar,in caz de alergie nu are decat efectul de a face sa treaca mai repede bubele si sa nu te mai "manance" atat.

Imi pare rau ca ati avut incidente pe drum si imi pare rau si ca sotul si Yasmin nu prea au fost inantati de tara noastra.Sper totusi ca au avut si ceva impresii frumoase,care sa-i faca sa mai vrea sa mai veniti impreuna.

Spune-mi draga doamna ce face mama ta,cum se simte si fizic si psihic?Sper din suflet ca este mai bine si ca a profitat de prezenta vostra sa-si umple sufletul cu rezerve!

Noi suntem ok,nimic nou de raportat.Va [pup] si va dorim o seara buna!

 

nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }

http://community.webshots.com/user/nicoll_mada

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce surpriza! Multumim fetelor de urari!

Sambata am sarbatorit primul an de viata al Ilincutei. A ales micuta de pe tava parfumul, telefonul si creionul.

Poze puteti vedea aici: http://good-times.webshots.com/album/576323418pURcLP

 

Pe Tudor l-am dus saptamana trecuta 3 zile la gradi. A plans, intreba educatoarea in continuu cat e ceasul si nu prea a vrut sa participe la activitati. Apoi l-a pocnit o raceala cu puroi in gat si 3 zile am luat antibiotic destul de puternic. Azi l-am dus din nou la gradi in plansete.

 

Irdaid="red">, ce de activitati la voi la gradi. La noi doar muzica, calculator si engleza.

 

Sanatate tuturor bolnaviorilor!

 


Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009

am tot ce am visat[9cer]id="teal">

 

Delu Prichindelu' id="blue">

Prichindutaid="size1">

 

Speranta si incredere pentru David

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragelor!

 

Mari.. ma bucur ca ai mai scris despre voi!

Sanatate multa si tie si Yasminei![pup][pup]

 

 

ANdre-ea......super dulcica Ilincuta ta! Si ce ochisori expresivi areee!

SA-ti fie sanatoasa, norocoasa, isteata si cuminte![pup][pup]

Seamana fratiorii intre ei dsi unul e brunet si printesa blonduta![olala]

 

Azi a fost prima zi la gradi cea noua!

A fost mai bine decat ma asteptam asa ca desi azi am luat-o la 13.00 de maine o las si la nani!

Apropo.....acum Dari a mea doarme....n-a mai dormit la pranz de vreo cateva luni bune...si atunci a facut-o la gradi!

Tre sa scriu undeva cu rosu....ca e mare sarbatoare pentru noi somnul de pranz![alcool]

 

Cu optionalele pana la urma o sa fie la engleza ca fac toti copilasii si desi face si cu mine acasa ii place si la gradi sa raspunda la intrebari.....mai ales ca le stie[:)], la pictura si karate! Abia asteapta![olala] Partea cea mai draguta cu optionalele e ca au sali tematice pentru asa ceva...de pictura, dansuri/karate, arta dramatica!

[:D]

 

Am pus ceva poze noi cu Dari la semnatura!

 

 

Pupicei tuturor!

 

Irda

 

cu [zana] Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008

 

Poze Daria si Antonia [foto]

Nasterea Antoniei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Yasmari

Mi se pare greu cu bagaje uriase tiraite, cu un drum super lung, mai obositor din Buc la mine in Roman

Adesea omul se plange ca a vorbit; nu se va plange ca a tacut." (Plutarh
align="right" id="quote2">

Uaaa, ai fost la Roman si n-ai zis nimic??!!? Apai e frumos asa? Daca ziceai, poate ne vedeam la o cafea 10 minute. Desi, la cum povestesti, nu cred ca aveai tu timp sau chef de cafea cu mine. [pup] Si ai mei au facut alergii cand ii duceam la mama vreo 2-3 ani. Acum sunt ok amandoi.

Va pup pe toate tare , tare . Si pe copilasi la fel!
Am vrut sa ma uit pe poze, dar nu se incarca. Nici ale Irdei nici ale Andreei. Mai incerc mai tarziu, o fi ceva de moment.

Noi suntem bine, sanatosi, nimic nou de raportat. Sanatate multa la toti bolnaviorii, adaptare usoara la gradinite pt cei care au schimbat locul! [pup]



Bazar pentru Robiid="red">


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Dragi mamici,

 

Imi cer scuze ca postez off topic la voi. Vreau sa va spun ca s-au deschis bazare la sectiunea "Ajutor umanitar" a forumului, mai multe persoane avand nevoie urgenta de bani pentru a le fi salvate vietile sau pentru a continua tratamentele necesare.

 

Alexandra

Alex

Alina Donescu

Bogdan

Emma

Robi

Pentru copii

[flo]

 

Deci va invit la bazare, poate gasiti ceva sa va placa sau sa va trebuiasca!

 

De asemenea, daca aveti hainute (noi sau purtate, in stare buna), jucarii, care nu va mai folosesc sau alte produse pentru copii sau adulti de care nu aveti nevoie si credeti ca ar folosi cuiva, va rog sa luati in considerare si varianta de a le dona pentru aceste bazare.

 

Orice ajutor, oricat de mic, conteaza!

 

Va multumesc tuturor celor care ati facut donatii si celor care intentioneaza sa ajute!

 

[asia][flo][flo][flo]id="green">

 

 

 

 

 

Teodora, [mamica] de [bonjovi] Vladut (15.05.2007)

 

 

 

[si-eu]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetele!Ce ma bucur ca si la noi s-a mai scris putin-putin!In semn de apreciere va ofer [flo] si va invit la [cafea].

Andre_ea id="red">sa va traiasca va uram inca o data!Sunt tare dulci,iar Ilinca mi se pare a fi o domnisoara atat de stilata.[;)]Tudor e al lui mami si Ilinca a lui tati,dar frumosi amandoi.Off imi pare rau ca Tudor a fost racit,bine ca a trecut.Cat despre faptul ca plange tu mami sa ai inima tare,garantat ca se va obisnui.Si acum imi aduc aminte "cat am stat eu pitita in duplap" pana cand Codri mi-a spus ca ea s-a facut "fetita mare si pot sa merg la servici".[:D]Va [pup].

Irda id="red">si voi sunteti minunati!Iar Dari mi se pare asa de inaltuta!!!Si ce bine seamana intre ele surioarele[olala][pup]pt toate trei fetele!

Laura id="red">ne bucuram ca sunteti bine,dar hai spune-ne chiar nici o pozna la orizont as ne povestesti si noua?[pup]

 

nicoll_mada [zana] Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si [copil] Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }

http://community.webshots.com/user/nicoll_mada

MMN

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza![flo]

 

Mada....Daria are 109 cm si vreo 15 kg si jumate! Nu stiu daca e de la cat de inalta e sau de la cat de slaba e , da' lunga sigur pare![olala]

Multumim pentru apreciere, fotografiile au fost facute la noi in studioul foto.[:D]

 

Mandruta ta ce inaltime are?

 

Laura....Biencuta ce inaltime mai are.....ca DAri si Bianca au fost cam pe-acolo cu cm la nastere?[:D]

 

 

Pupicim toate fetele si lasam o cofee de trezire![cit] si asta pentru cele care se "trotileaza" cu cafea![cafea][pup][pup][pup]

 

Irda

 

cu [zana] Daria 13 iulie 2005 si bebe Antonia 23 mai 2008

 

Poze Daria si Antonia [foto]

Nasterea Antoniei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

 

Nicoll [pup] esti o dragutza. Pai ce sa va povestesc? Ei sunt cu navdravaniile la zi [:D]. Fac de toate. Ma bucur ca desi se mai cearta si se mai pocnesc, reusesc sa se joace frumos impreuna. Aseara au colaborat amandoi aproape o ora la facut 'casa si pat' intre 2 fotolii din sufragerie, pe dupa masutza de cafea. Si-au carat perne, o patura au pus-o peste marginile fotoliior, pe post de horn. Dimineata avem 'premiu' pt imbracat si spalat rapid si fara mofturi (prea mari [:D]) cate o bombonica M&M de fiecare culoare din pachet (adica vin cam 4-5 de fiecare ). Azi au terminat de mancat cam amandoi odata, s-au felicitat reciproc, au batut palma si si-au impartit fratzeste geamurile de la masina pe care sa le curete de zapada fiecare (spre disperarea lui tati care vroia sa ii bage cat mai repede inauntru, sa curte el si sa iasa din parcare, ca era cam tarziu).

 

Irda, super pozele. Venim si noi la studiolul vostru [pk]. Intra-adevar, pare innalta Daria, dar cred ca seamana cu tati, ca si el pare innalt din poze. Bianca mea abia de are 100cm si vreo 13.5-14kg. Rares are 110 cm si vreo 19kg. El are o alura de barbatzel asa, nu e grasutz, dar e mai solid la constitutie. Ma cocoseaza cand il iau in brate (si inca vor amandoi luati in brate destul de des [alcool]).

 

Andreea, am reusit sa vad si pozele voastre. M-ai omorat! Eu sunt la dieta si cand am vazut ce ati avut acolo pe masa [pofta]. Tu ai facut minunatiile alea? Si tortul super fain! De domnisoara, ce sa mai spun? [olala] Dulce foc, cu dintisorii ei iesind in fata in toate pozele. Si tu arati foarte bine! Sa fiti fericiti toti 4! [pup]

 

Cryna, tu ce mai faci? Nu intri in sesiune?

 


Bazar pentru Robiid="red">


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

 

'Cos what I feel is the only truth for meid="size1">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauraid="red">, minunatiile alea arata doar frumos, da' nu-s greu de facut. Si mie imi plac zulufii Biancai. Fi-mea cand o sa aiba asa par[alcool]?

 


Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009

am tot ce am visat[9cer]id="teal">

 

Delu Prichindelu' id="blue">

Prichindutaid="size1">

 

Speranta si incredere pentru David

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

[hopsieu] un pic pe aici [hia]!

Ziua bunaid="red"> la toate mamicile de [cavaler] -i si de [zana]-e!

 

Yasmariid="red">, sa va fie de bine plimbarea prin Romania, chiar daca fu cu peripetii si cu probleme de sanatate [:(]. Eh, de amu sunteti acasa [:)]. Numai bine si multa sanatate la toti ai casei [floare3]. [pup]

 

Vazui si poze cu zanute frumoaaase [olala]... Andre_eaid="red">, Irdaid="red">, multumim fain [flo] de delectarea ochilor [pup].

 

Andre_eaid="red"> multa sanatate in continuare lui Tudor [pup] si mult succes la gradi [grup]. Hmmmhhh, dupa alegerile din tava... s-o face vreo jurnalista Ilincuta [:D]?

 

Lauraid="red">, cam da... de acum, intru si in sesiune... pe 26 am primul examen... 'om vedea ce-o mai fi si acum [:-@]... [pup] dulce la toata gasca si spor la nazdravanii [:)] iar tie, mult succes cu dieta [flo].

 

Nicollid="red">, [hia] si multa bafta in sesiune [flo]. [pup] la toata gasca si numai bine va doresc [:)].

 

Noi, cam nik nou... de luni vom merge iar la gradi ca, saptamana asta fu racit poznasul [:-@]... in rest, totul destul de bine [:)]...

 

 

[pup] la toateid="red"> mamicile si o sambata placuta in continuare! Weekend frumos s-aveti! [pup] & [hia]

 

 

[;)] Mi se spune "argint viu"...id="teal"> [;)] ~*~*~*~*~id="limegreen"> [:D] Oare ce varsta avem?!?id="green"> [:D]

id="Script MT Bold">id="size3">

"Nu merita sa plangi pentru nimeni iar, cel care merita nu te va face sa plangi." - Gabriel Garcia Marquezid="Times New Roman">
id="maroon">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...