Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >(638)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aaaaa katy, pai atunci nu te mai iertam...pai nu ai de ce sa nu vii cu mult asteptatele liniutze

 

incearca sa te implici intr-o activitate extra job....chiar daca nu ai nimic de castigat financiar....si iti ocupi timpul mai mult si nu te mai gandesti la ....prostii, doar la alea care trebuie[:D] stii tu [xinpat][xinpat][xinpat]

 

sau incearca intr-o luna in fiecare zi [xinpat] cateva zile inainte, in timpul si cateva dupa perioada fertila.....poate asa se prinde....este o metoda incercata de mine....si cu succes de doua ori, pacat ca nu a fost sa fie

 

nu stii de unde sare iepurele.....stii tu proverbul

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour!

Va ofer o cafea de dupa amiaza!

 

Loredana iti doresc sa iti gasesti cat mai repede un servici. Pentru mine asta a fost unul din motivele pt care am amanat bb2 si stiu cat de frustrant este!

 

Katy, Kity eu ziceam ca si daca imi vars cafeau mi se pare ca e un semn de gravidenie...Si de gandit ma gandesc numai la asta!!

 

Apropo colegele mele de la scutece au recomandat un film in care s'ar putea sa ne regasim, "Maybe Baby", facut in 2000:

http://programtv.ele.ro/Filme/TV-1000/Asteptand-un-bebelus_--e12827601.html

Am de gand sa-l vad diseara poate mai relativizez...

 

Si apropo de simptome mai mult sau mai putin inchipuite: si azi mi'a iesit pozitiv testul de ovulatie, e a treia zi la rand [alcool]....si bineinteles ca am nimerit pe un forum unde spuneau ca e posibil sa se pozitiveze testul de ovulatie daca esti gravida.....daca am ovulat in Z8??? Stiu ca e practic imposibil pt ca anul trecut am avut un sg ciclu de 28, restul de 32-34-39...dar nu pot sa nu imi fac scenarii...

 

Alina si eu sunt de acord ca acum tu si bebe sunteti prioritatea, daca nu te simti bine medicul trebuie sa iti dea concediu medical, serviciul e poate astepta! O sarcina usoara si senina!

 

 

MADA mamica de Emilyid="red"> 07/08/07

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore pai luna asta am lucrat mai intens[:I], acum asteptam rezultatele iar extrea job m-am apucat serios de invatat engleza, de fapt facem amandoi si niste cursuri, deci incerc sa ma mai distrag putin. Acum tb sa avem rabdare, ca n-avem altceva de facut.

Fetele o intrebare.: voi dupa ovulatie o lasati mai moale cu [pathot], mie imi este teama sa nu se desprinda daca s-a prins[:I][:-@], sunt paranoia?

 

http://lt2f.lilypie.com/p1XGp2.png

[ruga] sa primesc cel mai frumos martisor [bb]

Imi doresc sa am un bebe in burtica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada la mine mucusul specific ovulatie a inceput in Z10 si a continuat Z11, 12,13,15. In Z 14 eram sigura ca gata per fertila cand ce sa vezi in Z 15 iar. Eram deja surprinsa de eveniment dar Lia m-a linistit si mi-a zis ca ea in luna in care a ramas a avut test de ovulatie pozitiv 6 zile la ran, deci se poate. Asa ca prestati cu drag si spor. [pup] Poate avem sansa de partea noastra luna asta.[flo]

 

http://lt2f.lilypie.com/p1XGp2.png

[ruga] sa primesc cel mai frumos martisor [bb]

Imi doresc sa am un bebe in burtica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

katy, ce tare esti.....cu desprinsul

stai calma ca daca se prinde acolo e in siguranta....mai ales ca e foarte mic

dar ca sa stai tu linistita roagati sotul sa fie mai .....tandru, intelegi tu[:D]

 

multi pupici [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

 

Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s

 

[ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina ai grija de tine si de bebe ca vezi cat de greu este la unele femeii sa ramana insarcinate asa ca convingeti doctorul de familie sa-ti dea concediu medical si stai in pat cat mai mult.Odata ce sefii tai stiu ca esti insarcinata nu au voie sa te dea afara, ba chiar intereseaza-te si vezi din ce luna iti poti lua concediu de risc maternal si stai si ai grija de voi.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana pe 28 mi-am luat concediu, am fost la munca azi si mi-am anuntat sefii, nu le-a picat deloc bine.. mai ales ca eram trecuta in program si azi si maine, ba chiar maine cu 13 ore de munca.

Medicul de familie abea azi m-a luat in evidenta, eram hotarata sa nu ii spun pana nu vad eu ca totul e ok cu bebe, dar asa a fost sa fie.

Va multumesc ca aveti grija de mn si de piticut/a. [pup][pup][pup][pup]

Sa va dea DD [ruga] si voua [bibe] cat mai curand [pup]

 

DD a facut o minune! Sunt o fost aspiranta optimista si [gravi]-duta fericita! id="red">5+

 

SILUAN TREBUIE SA TRAIASCA! DA-TI O MANA DE AJUTOR!!! id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...