Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >(638)


Recommended Posts

draguta e foarte greu departe de sot, mai ales daca nu sunteti obisnuiti cu distnta.....pe mine una ma terminat despartirea asta, chiar si pt doua sapt.....iti spun sincer ca nu se merita.....dar bine inteles fiecare vede lucrurile diferit.....asa ca nu vreau sa te influientez.....dpar sa te fac sa iti dai seama desi stiam ca va fi greu .... crede-ma ca si eu am plecat constienta ca imi va fi foarte greu, cand am ajuns acolo mi-a fost de o mie de ori mai greu decat imi imaginasem corina, daca faci doar eco poti presta linistita, inclusiv in ziua respectiva.....dar daca ti se recolteaza pt pap sau bacter trebuie abstinenta vreo 3 zile [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asta am gasit pe un sit: "O temperatura ridicata la nivelul scrotului poate scade cantitatea si calitatea spermei. Urmatoarele recomandari nu sunt verificate din punct de vedere medical, dar sunt deseori recomandate de catre medici: - evitarea folosirii de lubrifianti in timpul raportului sexual; acestia pot afecta abilitatea spermatozoizilor de a strabate tractul reproductiv al femeii - evitarea lenjeriei intime foarte stramte, deoarece acest tip de lenjerie tine testiculele foarte aproape de corp, crescand temperatura la nivelul lor; se recomanda purtarea boxerilor - evitarea bailor fierbinti sau a saunei - controlarea febrei: febra inalta are efecte adverse asupra spermatozoizilor, determinand scaderea lor pentru inca 2 - 3 luni dupa episodul febril (aceasta perioada este necesara spermatozoizilor sa se dezvolte din celulele germinale si sa ajunga la maturitate) - daca barbatul are o activitate fizica intensa, se recomanda reducerea nivelului de efort fizic; exercitiile fizice extenuante scad numarul de spermatozoizi." [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30fde4"]TTC[/url] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gaby din punctul meu de vedere e aberant......3 luni scuza-ma.....poate nu ai inteles tu bine....cateva zile da intradevar omoara spermatiile dar 3 luni[bang] eu una nu cred Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vezi....cum ai si gasit, nu e dovedit si se zice ca reduce nr sau productivitatea dar asta nu inseamna ca nu mai are deloc voi prestati acolo ca nu strica[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, stiu ca e greu fara sot, eu m-am dus in Ro cica pt o sapt, unde era mama, tata, prieteni si am plans 3 zile in continuu. Si mi-am luat bilet si am plecat a patra zi. [:-@] In plus dr mi-a zis ca sa prestez in continuare si sa nu ma gandesc ca poate nu are cu ce, ca nu se stie niciodata cum reactioneaza corpul cu exactitate. Plus ca tot imi zicea ca in 3 luni max o sa raman. Doamne ajuta! [flo][pup] [url="http://www.fertilityfriend.com/home/30fde4"]TTC[/url] [url="http://lt1f.lilypie.com/4YCtp2.png"]On voudrait bien un mini nous...[/url] Will you love me in the December as you do in May, Will you love me in the good old fashioned way? When my hair has turned all gray, Will you kiss me then and say, That you love me in December as you do in May?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exact gby, nu iti pierde speranta, asta conteaza sa nu te gandesti ca apoi te stresezi si de aceea nu vine bebe ia exemplu de la aspiranta noastra rachel, ce surpriza frumoasa a avut......exact cand nici nu se astepta si am inteles ca sotul avea ceva problme cu spemograma si ea tot a ramas....la urma urmei e nevoie doar de unul....din atatea miliarde hai.....capul sus aspirantelor, lasati stresul si o sa vina si bebe ganditi-va si la andr@ cat a asteptat si cat s-a stresat si apoi cand a luat o pauza....hop si bebe relax relax relax [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo] [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] [pk][pk][pk][pk][pk] Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...