Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (161)


Recommended Posts

Ziua! Rox, cred ca ti s-a tot raspuns, eu am La Parisienne biodegradable pt noi si Attitude pt. Addison, dar eu sint de notorietate pt. cit ma doare in cot de cum se spala rufele! Dana, ma bucur ca esti bine, m-am si mirat cind ai scris ca ai lasat cirjele, dar pe urma cind am citit ca erai inca sub anestezie am priceput :) Eu tot sper sa te prind prin Laval, stii, nu? Ah, acum citesc c-ai scris de bagaje... o singura valiza???? Bleah, bine ca erau cite doua cind am venit incoace ca altfel cine stie ce lasam pe-acasa ca sa aduc dictionarele alea pe care nu le-a deschis nimeni, dar nimeni.... :) Ione, eu astept sa ajung la 7777, 7 fiind cifra mea preferata... mi-a luat sase (sau sapte? fetele "Mont Royal" sa ma ajute...) sa ajung la 1111, iti imaginezi ca o sa imbatrinesc pe forumul asta!!! Nelia, am fost f. bine dupa vaccin. A doua zi o vaga durere de muschi si de cap, un advil si totul a fost normal. Radu n-a avut nimic. Nici Melissa, care acum are 2 ani. SI, in general, in cercul meu de prieteni - cunostinte, lumea s-a vaccinat si n-am auzit de nici o cadere. Lorelai, am facut ieri mincarica de praz :) SI ti-am maltratat-o big time, scos maslinele dar pus usturoi.. Oricum, cu sau fara masline, am avut un succes neasteptat, a fost chiar de-li-cio-sa! N-aveam bagheta, asa ca am folosit triunghiurile de la Costco si am lipait prin farfurii de numa-numa! Sarmina la dumneavoastra! (mai avem si pe azi, nu mai avem triunghiuri, asa ca acum Colegu' tre sa vina cu piine a l'ancienne, ca buretii aia de-i plac lu' fiu-meu nu sint buni sa intingi cu ei... Cami, sa-ti traiasca Maya! Eu mi-am amintit cam tirziu aseara, i-am propus lui Radu s-o sune si s-o ureze, intrucit ne-a tot spus in masina ce cool era Maya cu caciula aia si ce i-a placut cum au partajat cartofii, dar s-a fisticit tot si n-a sunat! PE urma s-a pus Miss pe urlat si atit a fost :) (Apropos, ce parfum ai? Ca fie-mea mirosea complet diferit de cum miroase de obicei si mi-a luat toata seara sa-mi dau seama de ce era parfumata :)) Bebitzu, la multi ani cu intirziere, Rox, again! Mai sinteti, dom'le??? :)) Pucku, te sun cind termin de scris pe aici. Cami, apropos de Maya si bebei, ti-am zis, facem un baby shower numai pentru voi doua, cu tort cu oranj si verde si vi le dam pe Sonia si Catrinel deodata... P'orma va trece :)) (Ca m-am dus sa-i iau pampersi copilei si m-a urlat ingrozitor... Eu aveam Winners in program dupa pampersi... cucu! Am avut fuga-la-masina-si-calc-o-acasa-la-alaptat.... Daiopri, Radu a dormit toata noaptea de pe la noua luni, cind am binevoit sa-i dau cereale seara, la ora 10, fix inainte sa-i vina lui somnul ala de 4 ore pe care si-l facea pina cerea titi si raminea cu ea in gura ore in sir... Da' vreau sa zic ca-l infundam pina la loc comanda, de unde seara ii dadeam doar lapte, cica sa nu se culce cu stomacul plin. Acum il inteleg, saracu, ca si la 10 ani cere de mincare fix inainte sa se culce, si maninca, nu-s fite ca sa mai stea treaz! Asa functioneaza el, cred... Catrinel e draguta foc, cred ca am poze azi, sa vad miine daca reusesc sa trimit ceva... Ba nu, ca miine ma duc in vizite... Ok, ma uit la poze... Rox, Seba plezneste de mindrie cu luminarea aia :)) Diana, ma repet, iti sta me-se-ri-as cu parul scurt!!! Gaseste-ti alt job :)) Ce rau imi pare ca n-am ajuns la biserica! De fapt nici nu stiu cum se face cu copil mic sa ajungi undeva!!! Bon, tare frumos. Aparent, next is my turn, desi mi se pare ceva din ce in ce mai complicat... Am plecat sa-mi caut telefonul! Pusi, Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sunt si eu pe aici, dar azi am iesit din casa dupa 5 zile. Muncesc dar stau cu gheata la picior si piciorul ridicat pe scaun. A trebuit sa vin sa fac salariile,n-am avut incotro. In afara de faptul ca merg strimb si am piciorul-laba f umflate as zice ca sunt ok. Joi dimineata vad doctorul sa aflu daca e totul ok. Eu sunt o persoana tare activa si tare sufar cind stau la pat[bang] Da Camelia am aflat si eu si am verificat repede la British. De pe 7 oct limita la Europa este ca si in Caraibe de 1 valiza=23kg. Cei care au luat bilete inainte de 7 oct beneficiaza de veche lege 2 valize fiecare 23kg. Cge, Canadian Tire, nu f scump dar rezistent cu capatul de metal. Imi parea rau de ce citesc cu gripa asta... Ana, Pucku, Mikiion, multa sanatate si sa treaca repede. Am uitat sa zic ca am admirat si eu pozele lui Khristin, f talentata mamica de i-a machiat[olala] Si mamica era frumoasa rau[flo] Intreb din nou... Unde a-ti vazut voi pozele lui Sonia bb de Laurab???? mai revin Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acasa, Marc iar cu febra[bang]. Asa ca sun la info sante ca am constiinta impacata. In general serviciul a fost bun, pana la faptul ca a inceput sa imi faca un pic de morala ca de ce nu e vaccinat. I-am replicat ca n-am incredere in vaccinul asta si a tacut. Apoi in discutie mi-a spus ca vaccinul nu imbolnaveste, i-am spus, poate pe termen scurt nu, dar pe termen lung nu se stie..... Concluzia, nu mi-a confirmat ca e gripa, pentru ca nu are simptome clasice si ca de 5 zile are febra care nu cedeaza fara Motrin.....Si m-a sfatuit sa ma duc la doctor ca sa vedem ce are, asta daca mai face si maine febra. Am sunat si la Pucku dar nu raspunde, poate sunt la clinica. Mie mi-a spus la telefon asistenta ca nu exista clinica pentru gripa la Quebec, cum aveti voi la Montreal. Ana tu cum esti? Azi am descoperit niste paste bune , macaroane , Bioitalia, care au gust ca cele de acasa.... Le-am luat de la Metro.
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2009"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana merci. Ce dragalasa e Sonia si ce grijuliu o tine Diana in brate. Felicitari inca odata Laura.[pup] Simonna, stiu ca astepti.... Miine voi lucra de acasa ,azi a fost mult prea mult,condusul la intoarcere mi s-a parut mai greu ca la ducere. ma duc sa ma trintesc pe canapea Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"La multi ani!" Roxana, Bebitzu si Maia! Diana, felicitari pentu botez! Imediat ce termin cu mesajul asta am sa intru si eu sa va vad pozele. Ufff, asa multi bolnaviori avem acum... Multa sanatatate la toti, adulti si copii! Eu am cerut la controlul de ieri doctorului o reteta de Tamiflu; sa fie in casa, in caz ca ne ia vreo raceala sa putem lua rapid medicamentul de la farmacie ca sa le protejam cat putem pe Diana si Sophia... DanaP, refacere rapida! Cam nasoala vestea cu un singur bagaj spre Europa. Mama mereu pleca si venea cu cate doua valize la aproape maximul greutatii. Si pentru ca intrebai de poze, [:)] tocmai am mai adugat cateva aici: http://www.flickr.com/photos/11882381@N02/ mikiion, eu lucrez la provinciali... si ei tot asa, dau un suplement pentru concediul de maternitate si cel parental- nu la nivelul federalilor, dar tot e binevenit. Conditia e ca dupa un an de concediu sa ma intorc la ei pentru inca minim 6 luni. nelia, si pe mine m-ai "lovit" cu Sam Brown, dar si cu imnul Pietrei Craiului. :) Nu ca as fi mers eu mult pe munti [:D], dar acolo am ajuns vreo 3 ani la rand. Si a fost asa frumooos... si eram asa de tanaraaa... Daiopri, neaparat ne auzim. Oricand poti tu, da un semn. Buburuza mea e asa de cuminte ziua... Doarme frumos in patutul ei, o trezesc eu cand o schimb, cand ii fac baie, sau ca sa o hranesc, altfel gangureste incetisor, papa si face nani . Noaptea in schimb, dupa ce papa, dupa ce o pun cu mare grija in patutul ei- sa nu o trezesc-, cum reusesc sa ma intind (cu greu) langa colegu' incercand sa-mi ignor durerile, cum reusesc sa imi asez toate partile corpului cat mai comod, mai apuc doar sa inchid ochii si... imediat trebuie sa sar pentru ca Sophia incepe concertul. Si ce galagie poate sa faca!!! Multumesc pe aceasta cale fetelor de la "Maple Syrup babies" care au incercat sa ma avertizeze din timp, sa-mi bag mintile in cap ca bebeii au plamani mai puternici decat imi amintesc eu de cand era Diana bebelusha... Am descoperit (din intamplare, pentru ca am adormit in timp ce o alaptam intinsa, si am continuat in disperare de cauza), ca Sophia doarme super-bine in patul nostru. Exact ce mi-am zis dintotdeauna ca e un big NO-NO! Sunt insa atat de obosita, incat deocandata dau ignore la unele principii, si mai nou caut pe internet info despre "safe cosleeping". Mai vroiam eu sa scriu, dar mi-e teama sa nu pierd mesajul. Pup toate fetele, ma gandesc la voi toate, imi pare rau doar ca nu reusesc niciodata sa va raspund si sa va multumesc fiecareia in parte. [pup] [flo] Laura "At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu pe site-ul KLM-ului sa vad care-i treaba cu bagajele. Intr-adevar in pretul biletului este inclus doar un bagaj de max 23kg dar se pot plati $50 pentru cel de-al doilea. Ceea ce eu zic ca nu-i chiar asa de mult... Nu stiu care este politica la alte companii dar probabil ca nu difera prea mult. Uitati [url="http://www.klm.com/travel/ca_en/travel_information/baggage/baggage_allowance/index.htm"]aici[/url] mai multe info.
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ti-am admirat printesele! bine ca e cuminte Sophia macar ziua si te mai odihnesti! fetelor [pup] eu sunt mai bine, scap usor sper, doar cu dureri de cap si sinusuri si senzatia de oboseala crunta, dar sunt pe picioare (aka la job+lectii); imi pastrez zilele de medicale pentru zile mai grele ce vor urma cu draguta de iarna acusi; Am sunat la info-sante (911) si m-am dialogat cu o infirmiera draguta vreo ora, asa- concluzia ei e ca nu-i vorba de gripa H1N1. Mihaela, tu ceva program de imunizare naturist sau homeopat n-ai incercat pentru Marc? Denisa, crezi ca te putem ajuta(macar cu o vorba buna pe mail) pina ne remonteaza pe toate jurnalul meserias al lui Maru? Pucku, ai grija de tine si bebe! Roxana- vad ca ai pus lista cu autori pentru copii si carti pe prima pagina, sar'na! bafta cu teza! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, nu stiu daca ajuta, in afara de urari de bine, am mai scris cate ceva in jurnal...cat m-a tinut inspiratia... LauraB am vazut si eu pozele, si i-am aratat si lui Victor, i-am zis ca vreau si eu o jucarie de aia. Diana e superba, Andrei s-a uitat un pic si el la poze, curios sa vada ce vroiam eu de la tatsu, si mi-a zis ce fetita frumoasa! Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vazut poze botez. Sonia e cu adevarat o printesa- si dulce foc. Am mai admirat fetele, copiii, tortul, si florile. Mai, ce mi-ati facut voi... in loc sa dorm si eu ca tot e liniste in casa, ma tot uit la poze (am apucat sa le vad pe ale Magdei si ale lui Daiopri, si sa citesc din blogul lui maru). Ana, partea rea e ca nu ma prea odihnesc nici ziua- pentru ca de obicei atunci ma ocup de Diana,incerc sa o fac sa nu se simta numai "sora mai mare", mai ales ca cere acum parca mai des sa o iau in brate, sa-i citesc, sa ma joc cu ea, etc. Azi am scapat oarecum mai usor pentru ca Diana are 2 jocuri noi pe calculator si e tare ocupata cu ele. Pai, maru, asa am spus si eu cand am vazut poze cu bebe nou nascut trimise cu ceva timp in urma de prietena mea: ca mai vreau si eu unul- iar rezultatul l-ai vazut! [:I] Sooo... Laura "At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...