Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (161)


Recommended Posts

 

Multa sanatate si [pup] bolnaviorilor si mici si mari !

Danap, bine ca ai trecut cu bine de operatie[flo] si recuperare rapida.

 

Din pacate, ne inscriem si noi in randul bolnaviorilor. Nu, nu ne luptam cu H1N1...ci cu apendicita perforata...[bang]...si din nou, nu, nu la mine asa cum probbail toata lumea s-ar astepta, ci la mezinul nostru. Dupa 3 zile de stres maxim si de stat pe la urgente in diferite locuri, daiopri stie[pup], luni noaptea a fost operat de urgenta. Acum suntem in spital si mai ramanem cel putin pana duminica, dar se pare ca perioada cea mai grea a trecut.

Si, nu , nu am intrat sa [q] ci sa va atrag fetelor un semnal de alarma : daca feelingul va spune ca e ceva in neregula cu puiutul vostru, nu va lasati inselati de unele explicatii ale doctorilor, pana nu sunt facute toate testele posibile. Nu stiu si nici nu vreau sa ma gandesc la ceea ce s-ar fi putut intampla daca m-as fi increzut in explicatiile primului doctor care l-a vazut. Insa am avut marele noroc sa ajung la unul pe care simptomele sau lipsa lor nu l-au inselat. Si a vrut sa fie sigur...asa ca a verificat si la fel cum instictul pe mine nu m-a inselat, nici pe el.

Sper sa revin cu povestea pe cand iesim. Mesajul meu e insa doar un semnal de alarma ptr. toate mamicile.

 

Va pup si va urez o seara buna[pup]

 

Roxana, mami de Julia ( 10 oct. 2003) si Luca( 31 mai 2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

Roxana, sanatate puiului tau!

 

Moni, nu stiu cit te ajuta sa stii ca nu esti singura care nu se regaseste pe sine pe nicaieri la sfirsit de zi;

i ai si tu o viata frumoasa, uite- studiezi ceva ce ti-ai dorit, te-ai mutat in casutza ta, si cel mai important, sunteti doi parinti tineri, aveti doi copii sanatosi ! pentru restul ramine sa te impaci cu tine, sa accepti ca nu le poti face toate perfect, iar gospodaria si soacra sunt cele mai putin importante [:D];

Nu mai stiu exact ce virsta are Alex, dar Tudor a purtat pampers pina la trei ani si citeva luni; cind nu l-a mai vrut el am trecut direct la wc, fara sa-l stresez (si eu nu-s genul de parinte AP nici pe departe)

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rocs[pup], multa sanatate baietelului! Sa stii ca apendicita e unul din cosmarurile mele, la 14 ani era sa mor de peritonita, asa ca stiu ce inseamna. Sanatate si refacere completa![pup]

 

monicutza, cumva esti pestisor ca mine?[q] Nu esti singura in starea asta, chiar daca asta nu schimba cu nimic ceea ce simti tu![pup]

Si ma gindesc adesea PENTRU CE? Pentru ce toata alergatura asta, stresul zilnic care ne omoara incet, incet. Probabil ca si tu, ca si mine n-ai avut nici un ajutor din afara (ma refer la bunici), deci toata raspunderea e pe umerii tai si-a sotului tau. Si eu ma intreb uneori ce se intimpla daca... doamne fereste, cad intr-o zi? Ce se alege de copiii mei? Mai ales noaptea ma framinta lucrurile astea si-atunci simt cum o ia inima razna si incerc sa ma calmez cum pot...Iar despre faptul ca toata lumea-i fericita... cred ca toata lumea are probleme, difera numai modul de abordare al problemelor .Te pup si ai grija de tine![pup]

 

Smile,tomorrow could be worse!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre gripa si vaccinuri: un link pus de cineva la generale, l-am copiat aici. Mie mi s-a parut interesant.

 

http://www.mediafax.ro/stiinta-sanatate/cine-a-avut-deja-gripa-ar-putea-fi-imun-la-virusul-ah1n1-5111409/

 

Monicutza, nu am sfaturi sa-ti dau, dar iti trimit un gind bun, o [flo] si multi [pup] Nu cred ca sint multe femei care sa nu simta macar odata la fel ca tine...Din pacate (sau din fericire [:D]) din meseria de parinte nu putem demisiona...Ieri am aflat de un fost coleg al carui baietel de 5 ani a murit de cancer (tumoare la creier). Asa ca ma gindesc in fiecare zii ca daca sintem sanatosi, restul se aranjeaza cumva [:-@]

 

Felicitari proaspetelor canadience [pk][flo]

 

Simonna, miss Z este absolut adorabila, si in poze si in realitate [olala]

 

rocs, sanatate juniorului si refacere rapida . Si eu am avut peritonita, dar eram mare, aveam 25 ani [alcool]. Operatia am facut-o in Bucuresti evident, la spitalul de urgenta, in vremuri de trista amintire. Am stat cite 2 persoane operate in acelasi pat de fier, care mai avea si o mare gaura...[bang]

 

Oana, mama lui Antonia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uuuf, am recuperat de citit si incerc sa raspund din ce am retinut:

 

Nu a fost nici un secret legat de botez, pur si simplu nu am mai apucat sa scriu pe forum, cu toate pregatirile, organizarea si emotiile aferente (am avut mai multe decat la nunta). Dar pana la urma totul a iesit bine, multumita familiei, a nasilor, a prietenilor veniti si nu in ultimul rand al Soniei care a fost foarte cuminte.

Intreba cineva daca s-a linistit dupa botez, pai ea era deja linistita [:D] nu vreau sa se schimbe, iar cu dormitul noaptea iarasi nu vad schimbari, se trezeste oricum rezonabil, de doua ori sau chiar o data pe noapte si atunci doar sa suga si inapoi la dodo.

Dimineata se trezeste dar nu plange, se agita singura acolo la ea in patut pana ma duc la ea, ce sa mai, tare imi e draga si ma rog sa o tina Dumnezeu asa "inteleapta" cum zicea Simonna.

Multumim de aprecierile legate de pozele de la botez, cum am mai scris totul a fost perfect.

 

Monicutzaid="red"> [flo] Am citit ce ai scris tu si la fel ce ti-au raspuns fetele. Eu inca nu am ajuns sa gandesc asa, am si eu momentele mele de "low" dar de obicei reusesc sa ma remontez repede. Ce pot sa-ti spun este un lucru: VIATA ESTE FACUTA DIN BUCURII MARUNTE, ca sa te bucuri de ea trebuie sa pretuiesti fiecare lucru bun ce ti se intampla, oricat de mic si de neinsemnat ti-ar parea. Ceea ce cred eu este ca tu te regasesti in tot ceea ce faci, in munca, in scoala, in copii, in sot, in forum, in relatiile pe care le ai cu parintii, cu socrii, fiecare poarta un pic din tine si tu la randul tau un pic din ei. Trebuie doar sa vrei sa vezi lucrul asta si sa fii convinsa de menirea ta pe lumea asta: SA FII FERICITA

 

Trimit ce-am scris si mai revin (daca nu adorm)

 

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009

 

"Life's a journey, not a destination"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scurt sa va zic ca suntem bine, doar adormita, am fost la control, totul bine cu bb, e in forma...eu asa si asa incep sa fac hipertensiune incet incet, si la Steph a fost la fel, asa ca probabil voi naste pe 28 decembrie, asta daca nu va galopa tensiunea ca nebuna...estimare BB + de 5 kg, o sa faca o estimare la eco cand ma duc, parca saptamana viitoare

 

ma pun la dodo, si maine revin mai detaliat

 

Corina ,[zana] Stephanie + duggy Totolino prostolino id="green">id="size3">

 

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi"id="red">"

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...