Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (161)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Rocs si Miikon, sanatate puiutilor bonlavi!

 

Pucku, 5kg + ... nastere usoara [:)] Steph cat a avut? Poze cu burtica cand ne arati?

 

Monicutza,, [pup] [flo] nu stiu daca te consoleaza, dar nu esti singura care simte asta. Personal cred ca incercam sa facem prea mult si ziua nu are, din pacate, decat 24 h. Desigur, nu-i usor cu 2 copii mici, servici, scoala, casa. Eu imi revizuiesc mereu prioritatile (si n-am decat 1 soricel nu 2) si daca e ceva care se debalanseza, totul se duce de rapa progresiv [:D] Poate, sper eu, e mai usor cand copii sunt mai maricei sau cand nu mai e nevoie sa facem scoala (noi parintii).

 

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rocs,dragii de voi! sanatate lui Luca(ma topesc cand aud numele asta)id="size1"> Si eu am fost operata de peritonita la 14 ani dar am si uitat.[:D] Aveti grija de voi,trec toate.[pup]

Monicutza,nici eu nu-s prea buna in a da sfaturi,abia "ma duc" pe mine [alcool]Si eu am si "haut" si "bas",dealtfel cred ca toate avem nu?! important este sa tinem garda sus cat putem de mult si sa nu ne lasam duse de cate o depresie.Eu ma regasesc putin in ceea ce ai spus tu si tin sa-ti spun ca mie una,mi se intampla atunci cand sunt tare,tare obosita si epuizata fizic.

Eu te-am simtit pe tine,tu pui foarte mult suflet in tot ceea ce faci.Ai grija si de tine,de sotul tau,de cuplu,daruiti-va o bucurie numai pt vo doi.Copii(asa cum ar spune o prietena) cresc oricum,merg la gradi oricum,sunt muciosi si cacaciosi oricum ,asta chiar daca noi ne "rupem" in doua pt ei.Ai grija de sufletul tau in primul si in primul rand[pup]

Hai ca ma contrazic.nu-s buna la dat sfaturi dar ti-am dat cateva[:D]

 

laurab,ma tzin de atata vreme sa-ti spun!!! fotografia bebelinei de la ecografie ma impresioneaza ori de cate ori o vad.Este incredibil cat de mult a evoluat tehnologia asta!

Imi aduc aminte ca, la Maia am facut si eu o amarata de eco(mai bine nu o faceam) care nici macar nu a fost in stare sa depisteze sexul copilului.[bang]

 

Corina,toate bune,inca dormi?[:D]

 

danap.,ai idee cat costa valiza aditionala?

 

o zi buna tuturor[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camelia, e $50 valiza suplimentara, ne-a scris Roxana acum citeva pagini.

 

Rocs, sanatate multa lui Luca[pup]

 

Wow, Pucku 5kg deja[bang] Cit o avea la nastere? Nasti normal?

 

Monicutza, tu esti cea mai importanta din casa aia. daca tu nu functionezi nimic din jurul tau nu mai merge cum trebuie. Am "fost" acolo si tare rau e. Nu-ti mai cere de la tine imposibilul, nu poti fii perfecta nici ca mama,sotie, gospodina,nora. Mai ales cind ai si atitea pe cap. Bucura-te de fiecare zi in care sunteti sanatosi, impreuna si va iubiti. Asa cum ai scris si tu... conteaza gustul cafelei nu in ce cana o bei.

Ah, si sa nu-ti imaginezi ca noi astea suntem asa perfecte, sau ma rog or fii dintre noi, eu una nu ma consider.

Dar am invatat sa ma ocup si de mine, sa ma pot detasa (macar o ora-doua pe saptamina) de tot si sa ma gindesc numai la mine.Asa imi reincarc bateriile si sunt capabial sa o iau de la capat mai "noua".

Uite de la mine[flo][flo]

 

Azi am fost la doctor, este totul ok, m-a trimsi la ceva sedinte de fizioterapie dar intr-o saptamina max voi fi capabila sa merg normal.

Merci ptr gindurile bune.[flo]

 

 

Born to shop, forced to work.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, v-am zis vreodata ca va iubesc? [olala]

 

Va multumesc din suflet de sfaturi si de gandurile bune. Din pacare eu nu ma pot detasa, nu ma pot ocupa de sufletul meu (ma simt egoista daca fac asta, ca la mine in casa tot timpul este ceva de facut, mereu este o urgenta si in final ajung sa am remuscari ca mi-am luat pauza aia pt sufletelul meuid="size1">).

Ange... din pacate sufletul asta strica totul, ca daca o iau rational, mai bine ne-ar fi tuturor daca as fi si eu mai calma, mai asezata, mai linistita, mai ingrijita (na, ca am zis-o). Dar cum naiba sa folosesti fierul plat si rimelul dimineata, cand nu stii cine isi face mustati cu noul ruj Revlon de 20$ pe care nici nu am apucat sa il folosesc ("deh, nevasta... daca iti tii si tu chestiile importante in geanta" [bang])

Am dat-o in gluma, realitatea parca nu este asa tragica cum am prezentat-o ieri, dar in momente de low simt ca nu ma mai pot ridica singura.

Stiu ca la nimeni nu este 100% mirific, dar oamenii mai stiu si sa se bucure de ce este frumos si sa puna la spate ce este urat (bravo Diana, optimist mesajul tau [flo] si mai esti si proaspata mamica cu 2 bebei pe cap). Moi... nu pot si pace! clar, imi trebuie doze de optimism.

 

Oanagabriela [flo] merci ca m-ai mai adus cu picioarele pe pamant. Doamne, ce tragedie cu acel baietel [q]. Pacat ca trebuie sa primesc exemple atat de tragice sa imi dau seama ca totusi imi este bine.

 

Simi sunt mai rau decat pestisor, sunt berbecut incapatanat (si nu ajuta [:D])

 

Ana Alex are deja 3 ani si jumatate si nu mai poarta pampersi de la 3 ani. A hotarat singur ca este baiat mare si poate face nevoile direct la toaleta. Nu a avut nici o presiune din partea noastra. In schimb, dupa ce a plecat buni, a inceput sa se scape pe el. Putin pipi (parca nu se poate tine, cand ii vine), dar apoi spune ca ii trebuie la toaleta. In schimb cu kk este jale, nici nu stiu ce sa mai fac, ca m-am saturat sa schimb la chiloti kkti de 2-3 ori pe zi. Si nu este ca nu se poate abtine, ci ca ignora cand ii vine sa faca, se tine (sa se mai joace, probabil) si cand nu mai poate isi da drumul.

E posibil sa fie si nevoia de atentie din partea lui.

 

Stiu ca toate problemele mele au solutii, nu vreau sa fiu perceputa aici ca o whiner (o persoana cu probleme, plangacioasa) tot timpul, ca parca nu e chiar asa. Dar am momente cand nu mai vad iesirea.

 

 

[flo]

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DanaPodeanu ma bucur mult ca vestile de la doctor sunt bune si ca in curand vei fi 100% functionala.

Ziceai ca ai ceva probleme cu muschiul de la piciorul operat. Ai incercat cu masaj de cateva minute acolo? Ca ma gandesc ca poate ajuta.

[pup]

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa va zic: ieri nu a mers metroul la intoarcere acasa[bang]

am reusit sa ma urc intr-un shuttle bus fara sa stau ca coada si fara sa platesc la ttc[:)] si am facut aproape intr-o 1 ora un drum de 18 min cu metroul, trebuind sa intru si la metrou la jumatatea drumului[bang]

dar eu am fost printre cei norocosi... oricum am reusit sa prind urmatorul tren spre casa si am ajuns numai cu 30 min mai tarziu

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am scris un mesaj si l-am pierdut[bang]Si nu am mai avut putere sa o iau de la capat.

Asa ca zic pe scurt, din amintiri[:D]

Rocs, sanatate multa[pup]

DanaP, mai da-te si tu ranita, ca nu mai vin zile ca astea[:D]Si eu am fost surprinsa de sotul meu, da de al tau nu sunt ca vazui eu poze frumoase si cu declaratii in priviri[:D]Si cum copii tai sunt mari, lasa-i sa te alinte[flo]

Ange, am si eu de scos palarii la tanti de pe aici asa ca facem schimb.[pup]

Monicutza, bine tare zice mesajul ala al tau. Eu, berbeaca la origini, am invatat sa o las mai moale. Sotul meu e tare molcom asa si am ajuns la concluzia ca nu are rost sa mor de tanara de nervi ca nu ies toate cand si cum trebuie. Asa ca eu una, o iau incet, ce iese bine, ce nu poate maine, sau niciodata[:D]Poate ca nu era menit sa iasa. Acuma nu stiu cum e si cu scoala, dar in general eu la servici imi auzeam mintea in cap. Acasa, zau daca ma mai agit. Ma uit acum la sora mea, cum se enerveaza la una si la alta, si mi se pare asa risipa de energie[:D]Si banuiesc ca ea zice ca is dusa ca nu ma mai misca nimic[:D]

Deci, take it easy[pup]

Laurab, o sa incerc sa dau un tar, da poate pe sapt viitoare. Maine toata ziua is dusa la ai mei dr pt verificari si scos de fire.

[pup]fetitele dulci.

Si trebuie sa spun, doamna, mama lui missZ, unde ai tinut tu bunatate de fefita?[olala]Pai asa se arata dupa nastere?Tztztz![pup][flo]

F. frumos.

Domle, eu nu stiu ce sa ii fac bursucului mic sa nu mai pape noaptea, ca el sa trezeste si pt apa. Se sacrifica[:D]

Cred ca in vacanta de iarna intra in boot camp cu taica-sau. Ii las fara papa si sa se descurce[:D]

Pucku cum 5 kg mama? Vorbesti serios?

Na, cam atat mi-am amintit.

Va doresc toate cele bune la toate[flo]

PS: avem o vreme teribila, ploua si bate vantul. Copilul asta al meu tare putin e scos pe afara[q]

Lorelai, mai vrei sa vii?[:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...