Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sfaturi despre varza


Recommended Posts

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna mireluta, le poti tine pe balcon (sau intr-o incapere racoroasa), invelite in cateva foi de hartie sau ziar, ferite de inghet (eventual puse pe rafturi de lemn, nu direct pe pardoseala) in acest fel pot rezista timp de cateva saptamani bune, dar verzele trebuie sa fie "sanatoase" si sa le cureti (daca este cazul) portiunile de frunze rupte/stricate Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca daca ti-au ramas vreo 20 de verze se merita sa iti mai cumperi un butoi, macar unul din acelea mai mici,mai ieftine, care se gasesc peste tot (albastre cred ca sunt). Oricum, raspunsurile primite sunt de folos pentru ca am facut o pasiune pentru varza rosie, cruda, de salata si ma intrebam cum as putea-o pastra 'naturel'. Sa ne spui cum faci. [flo] Nihil sine Deo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Sa stiti ca le-am curatat de foile urate,le-am invelit in hartie de ziar si le-am asezat pe raft in balcon.Acum sa vedem cat timp se vor pastra,ca nu putem consuma numai varza.La insistentele sotului meu am luat mai multa decat anul trecut,dar un al 2lea butoi nu ne permitem sa luam,sunt scumpe.Oricum,va multumesc pentru sfaturi. [pup] www.blogulluiaurel45.blogspot.com [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...