Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Next... guvernul Negoita la rand


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 312
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui danielag
Citat:
citat din mesajul lui b.nica
[majoreta],[majoreta]si eu am sa votez cu Kelemen Hunor(care ii este prenumele?)ca este singurul care a criticat proiectul Rosia Montana! Dar candidatul verzilor,Cernea, a spus si el ceva despre dezastrul care il pregatesc astia acolo,sau nu are legatura cu partidul lor [bang]?
b.nica, Hunor e prenumele, din cate stiu eu.
ntz. sau cel putin asa mi-l gaseste si google-u', cu "domnul hunor", nu cu "domnul kelemen". alta idee la ora asta n-am. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Nu am timp sa citesc tot...cum a ramas pina la urma..a zis basescu ceva de crin sau nu? [:D][:D] Puteti sa mai repetati ce a zis si de ce si in ce context? E f important pt viitorul natiunii [:D]
Da, a zis. Basescu a zis ca si-ar dori sa intre Crin in turul 2. [:p] Asa ca votati-l pe Crin, ca sa-i faceti o bucurie Domnului Presedinte. [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=140810&REPLY_ID=5096418"]Triunghiul portocaliu[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=141025&REPLY_ID=5099781"]*[/url] [url="http://www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15"]see details[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Nu am timp sa citesc tot...cum a ramas pina la urma..a zis basescu ceva de crin sau nu? [:D][:D] Puteti sa mai repetati ce a zis si de ce si in ce context? E f important pt viitorul natiunii [:D]
A mai zis ca ultima carte pe care a citit-o este Levantul de Cartarescu, adica aceeasi carte pe care cica o citea si in decembrie 2004 [:D] Oricum ar fi, eu cred ca a mintit si de data asta [:D] si ca de fapt ultima carte pe care a citit-o este Pradarea Romaniei, de Ciprian Nastasiu. [hot] Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danielag
Mianna, el se recomanda Kelemen Hunor si stiu cu certitudine ca ei isi pun numele de familie inaintea prenumelui. Si cunosc si un Hunor alintat Huni (are si nume de familie, da' nu-l poci scrie aici, desi nu cred ca citeste [:)], dar nu ar fi ok). Daniela
my mistake, o cautare mai rafinata mi-a aratat ca am gresit. nu indraznesc sa caut cate rezultate imi apar la "domnule traian", "domnule mircea" sau "domnule crin" [:D] da' mi se pare aiurea, indiferent cum obisnuiesc maghiarii sa-si spuna numele (desi: Gyorgy Frunda), sa fie trecut invers fata de ceilalti in lista candidatilor, mai ales intr-o situatie atat de derutanta. macar m-am ales si io cu ceva din aceasta campanie - am aflat aceasta particularitate a poporului maghiar [:)] edit: mey, ca io nu stiam particularitatea asta a limbii maghiare, asta este, mi-a scapat (chit ca am maghiari in familie, dar nu par sa tina prea mult la ea, sunt convinsa ca i-am auzit prezentandu-se si invers); ca multi comentatori la articole/bloguri se adresau cu "domnule hunor", iar e logic; dar ca realitatea are un titlu "hunor: nu vom refuza o intalnire cu domnul croitoru"... nu m-am decis inca daca dau vina pe jurnalisti sau pe insusi catindatu'. ok, pastrarea particularitatilor etnice, perfect de acord, da' s-o stim si noi, nenicule, vorba lu' Caaragiale. ca pana una alta, candidezi de buna-voie si nesilit de nimeni intr-o democratie care-a adoptat asa-zisa "western order". Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe lista de la [url="http://www.bec2009p.ro/candidati.html"]BEC[/url] apar toti candidatii cu numele si apoi prenumele si dnul Kelemen este Kelemen Hunor. Ca sa fie si mai complicat, Gyorgy e si nume de familie [:)]. Dar din cate am vazut pe site-ul BEC, in cazul dnului Gyorgy Frunda, Frunda e numele de familie. Deci domnul Frunda se recomanda invers, romaneste [:D]. La fel ca si Laszlo Tokes. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui copiloi A mai zis ca ultima carte pe care a citit-o este Levantul de Cartarescu, adica aceeasi carte pe care cica o citea si in decembrie 2004 [:D] Oricum ar fi, eu cred ca a mintit si de data asta [:D] si ca de fapt ultima carte pe care a citit-o este Pradarea Romaniei, de Ciprian Nastasiu. [hot] Alina
Esti mortala![:-)))][:-)))][:-)))] Marilena [url="http://marilena-blog.blogspot.com/"] Blogul meu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danielag
Pe lista de la [url="http://www.bec2009p.ro/candidati.html"]BEC[/url] apar toti candidatii cu numele si apoi prenumele si dnul Kelemen este Kelemen Hunor. Ca sa fie si mai complicat, Gyorgy e si nume de familie [:)]. Dar din cate am vazut pe site-ul BEC, in cazul dnului Gyorgy Frunda, Frunda e numele de familie. Deci domnul Frunda se recomanda invers, romaneste [:D]. La fel ca si Laszlo Tokes. Daniela
poi io ce zic? ca sa-mi zapaceasca de tot neuronii mei blonzi [:D] nici lista bec n-am deschis-o pana azi, insa orice enumerare a doi sau mai multi catindati il pune invers. chiar si stirea mediafaxului despre ordinea pe buletinele de vot: "Crin Antonescu (PNL) va ocupa prima pozitie pe buletinele de vot la alegerile prezidentiale din 22 noiembrie, potrivit tragerii la sorti efectuate ieri de presedintele Biroului Electoral Central (BEC), Ana Hermina Iancu. Pozitia a doua va fi ocupata de Mircea Geoana (Alianta politica PSD+PC), pe locul trei urmand sa fie tiparit numele lui Kelemen Hunor (UDMR), urmat de Traian Basescu (PD-L). Primele patru pozitii sunt ale reprezentantilor partidelor parlamentare. Dupa acestia patru, urmeaza, potrivit legii, independentii si reprezentantii partidelor neparlamentare." sper ca macar pe buletinul de vot sa-l scrie corect [:)] - desi ma gandesc ca exista riscul sa-i zapaceasca fanii de ne-origine maghiara. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...