Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

help!!Cat ai dat la nastere? -polizu de preferinta


Recommended Posts

Buna fetelor! eu mai am un pic si nasc si s-au schimbat un pic planurile deoarece zilele trecute am ajuns in Bucuresti in vizita pe la sora mea si am pierdut dopul gelatinos dar nu tot! Deoarece dr care mi-a urmarit toata sarcina este din Sadu ( la 350 km) si este plecat din tara pana pe 22 nov a trebuit sa schimb toate planurile si sa nasc cu dna Dr petrache de la polizu cu care a nascut si sora mea in urma cu 2 ani. Problema e ca eu voi recolta si celule stem si voi face si epidurala iar dna dr a zis ok- se rezolva. Dat fiind ca practic eu am venit la ea, la sf sapt 37 - acum 38,m-a internat si verificat "la sange" si accepta sa derulam nasterea pe care o planuisem si cu dr meu, cati bani ar trebui sa pregatesc ? eu nu am mai mult de 10 mil pt asta, chiar si pe acestia ii luam din descoperirea de card! ideea e ca trebuie sa dau la dr, anestezist, moasa si neonatolog , plus asistente! voi cat si candati ati dat banii la doctori? In Gorj , de unde sunt eu toate astea m-ar fi dus la max 7-8 mil, mai ales ca nu exista neonatolog si in aceste conditii as mai fi scapat de o chelt :) eu m-am gandit sa ii impart asa : 5 mil dna dr, 1,5 mil anestezist, 500 mii asistente de la nastere ( moase ca sa le zic asa), 1,5 mil neonatolog si restul pe la asistente in general! e ok asa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

oana, sa iti zic cum a fost la mine desi nu am nascut la bucuresti la dr meu i-am dat ceva dupa operatie pt ca toata sarcina m-a controlat gratuit, la cabinetul lui privat, si de fiecare data imi zicea ca platesc data viitoare. la anestezista i-am dat ceva dupa, ca vroiam eu sa fiu sigura ca imi da calmante pt durere. mana a doua - cand a venit sa se prezinte sotul era jos cu plicurile, cand a venit sotul sus nu mai era el pe acolo, asa ca nu i-am dat nimic. in timpul saptamanii cand era de garda si facea vizitele oricum s-a comportat foarte frumos. plicul pt neonato a ramas intact ca nu am vazut-o deloc 7 zile, cred ca era in concediu probabil find perioada revelionului. la asistente am dat doar la una de la ati, tot pt calmante. si la plecare in ultima zi i-am dat la una de la copii ca imi placuse foarte tare cum se comporta cu ei. pt celelalte aveam pregatite hartiile in poseta, dar nu stiu cum se da, ca gest ma refer, asa ca pur si simplu nu am dat. colega mea de salon era o femeie de la tara care saraca fiind nu a dat la nimeni nimic. mi-a zis si mie ca ea nu are de unde, pur si simplu. si sa stii ca toata saptamana cat am fost colege de salon, tot personalul s-a purtat exact la fel de frumos cu amandoua, fara nici cea mai mica diferenta. cine se poarta frumos o face si fara bani pt ca asa ii sta in fire, cine nu e asa din fire cu toti banii si tot degeaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...