Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Paradisul acvatic Brasov


Recommended Posts

Cred ca e varianta..."turistica" a rutei...Multumesc de ajutor, @luisa1983, eu ma pregateam sa scriu un PM cu alta ruta, cea pe care o folosesc eu, dar asta propusa de tine cred ca e mai usoara. Da, lasi Carrefourul pe dreapta si la primul giratoriu faci dreapta. De acolo ti dreeeept inainte pana lasi gara pe dreapta, ai un giratoriu chiar in fata garii, te duci tot drept, alt giratoriu, mergi drept,alt giratoriu in care faci direct dreapta. Esti pe B-dul Grivitei acum, urci un pod peste calea ferata, mai lasi pe stanga trei-patru cladiri si se face un drum la stanga, din DN13, cu indicator spre Paradisul Acvatic, se vede si parcarea complexului deja. Pare, poate, complicat, dar nu e chiar asa. Daca vrei iti dau numarul meu de telefon si ma suni de pe drum. Cand veniti? Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui diuna primul giratoriu...giratoriu chiar in fata garii...alt giratoriu...alt giratoriu... Pare, poate, complicat, dar nu e chiar asa.
A, nu...[:D]
Citat:
citat din mesajul lui diuna Cand veniti?
Astept luna viitoare, sa vad cand am 2 zile libere, una de balaceala, una de odihna...ca luna asta s-au dus liberele...[bang] Ref. la nr. de tel, asa cum mi-ati explicat, mersi, dar cred ca ne descurcam. Doar n-o sa-i stric surpriza sotului, ca el o sa conduca.[:D] Eu o sa fiu copilot.[mariaj] Multumesc mult tuturor pentru detalii si indrumari![flo]Promit sa revin cu parerea personala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tii drumul de Targu Mures si dupa ce iesi din Brasov, treci podul peste calea ferata si f aproape, pe partea stanga e AquaPark-ul. Diuna, nu-ti imagina ca fetita prietenei mele luase un corn in piscina. Statea copilul pe prosop, pe patul ala de plastic, la mare distanta de piscine...si i-a bagat mama ei in gura un minicroisant. Adica nici macar o firmitura n-a cazut pe prosop. Ok, nu e voie, putea sa-i spuna frumos dar nu sa fluiere si sa o ameninte ca o da afara... Nu cred ca in restaurant (cam mult spus) te lasa cu mancare din afara unitatii [:D], ca nu-si fac ei vanzare. Copiii mei au mancat pizza si inghetata si n-au patit nimic. Restul mancarurilor pe mine nu m-au inspirat, dar nu pot afirma ca sunt ok sau nu. Exista niste cabine de schimb mari, suficiente chiar si intr-o zi de vacanta. Primesti cheie de la casetiera si ai unde lasa hainele. In dreptul casetierelor si cabinelor nu erau balti. La dusuri nu stiu pt ca ne-am dus acasa si am facut acolo dus (eram singura cu doi baietei si cam complicat de spalat la dusuri - la fete sau la baieti?). Pe langa piscine erau balti dar am vazut personal care intindea apa [:D]. Fluieratori erau la bazinul in care ajungeau toboganele si se luau de cei care stationau in apropierea gurii toboganului sau care sareau aici. Sariturile se pot face linistit la bazinul special de sarituri, unde sunt si trambulinele. Este un loc ok, in Bucuresti nu exista asa ceva. Piscine sunt, dar Aquapark pe timp de iarna nu. Noi mergem des la piscine si copiilor le place acolo. Anya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raza de soare, hotelul Alinalex se cheama, cel de langa Paradis, este foarte fain. Daca mergeti doar pentru 2 zile, e o varianta foarte buna sa stati cazati in hotel(aveti intrarile de 3 ore gratuite, pentru fiecare zi petrecuta in hotelul lor). Eu hotel cu camere mai mari si mai spatioase ca aici, nu am vazut in Ro(sigur ca mai sunt, dar eu nu le-am vazut). Este foarte curat, micul dejun bun si proaspat. De Paradis ti-au scris fetele. Noi de fiecare data cand mergem in Brasov, mergem si la paradis. Cum iti ziceam, am stat si la hotel, de doua ori. Avantajul este ca daca stai in hotel, poti sa te duci repede in camera, nu mai trebuie sa incalzesti masina...etc, stii tu cum e. Din Bucuresti, cum au zis fetele, tii drumul de Tg Mures. La iesirea din Bv, pe dreapta este un Baumax, vis a vis este hotelul si paradisul, este si un panou mare la intrare. Distractie placuta! Carmen cu Stefan [bonjovi] si Bogdan[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atentie la aceste bazine! Am mers de doua ori acolo cu fetita mea si am imbolnavit-o. Prima data a fost anul trecut, dupa campionatul de patinaj, ne-am gandit sa ne relaxam acolo. Dupa cateva zile era cu gatul zmeuriu, cu febra, simptome de streptococ, am scapat cumplit de greu, a luat cateva ture de antibiotice (ea de altfel nu mai inghitise antibiotice de cativa ani). Apoi, in vara, ne-am gandit desteptii de noi sa mai bagam o tura. Mare greseala, dupa 2 zile fi-mea era cu febra mare de tot, de abia a cedat la algocalmin, si dai cu alta tura de antibiotic fiindca urma sa ramana la Brasov in cantonament. Am jurat ca nu mai calc acolo. De altfel culoarea apei din piscina de afara nu mi-a placut deloc. Si ca sa continui cu aspectele negative: baietelul unei colege trebuia sa mearga in excursie acolo, eu ii povestesc ce mi s-a intamplat, ea se hotaraste sa nu-l trimita, mai ales ca el e mai sensibil. Colegii lui care au fost acolo s-au imbolnavit, 2 dintre ei au ajuns la spital. Asa ca, mare grija!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Am revenit, cu parerea personala si foarte proaspata. Asadar...am plecat sambata din Bucuresti...bineinteles ca ne-am incurcat, am zis ca tin minte la al catelea giratoriu tre' sa facem dreapta, da' n-am tinut...[:I] si uite-ne cautand o ora drumul spre Paradis (zau daca inteleg de ce in tot Brasovul nu exista niste sageti "nene, uite aici tre' sa ajungi!!!"[:D]) si-mi parea rau, diuna, ca nu ti-am luat nr. de tel.[bang] In sfarsit...l-am gasit, prin forte proprii...si dupa ce-am trecut de el[:D]...parcarea plina...abia am gasit un loc (si noi am ajuns la ora 15, abia atunci veneau oamenii). Am platit intrarea si...pentru ca stiam ca este magazin pentru accesorii, am intrat. Prima dezamagire. Aveti grija, e jaf la drumul mare!!! Profita ca sunt persoane nepregatite si ca este singurul magazin si te jupoaie de bani![bang] Ex. personal: -papuci pt mine si sot, 86 lei/perechea -costum baie copil, 110 lei -costum baie eu, 100 lei -colacel, 15 lei (acelasi colacel l-am luat de la mare cu 3 lei) Am zis ca mi-a luat aerul! Dar deja platisem intrarea, era prea tarziu... Asa ca, oameni buni, luati-va costume si papuci de acasa!!! Ok, asta e...am intrat. Cronometrul incepe de cand treci de bara, asa ca trebuie sa ne schimbam pe repede-inainte. Nu te anunta nimeni cand au trecut cele aproape 3 ore (tre' sa stai cu ochii pe ceas si sa calculezi timpul alocat dusului+imbracarii+uscarii parului). Curat, ordine la vestiare...curat la dusuri, desi mai erau cateva tuburi de gel de dus lasate la intamplare (le culegeau ingrijitoarele). Mi-a placut ca nu intri fara dus si ca persoanele cu parul lung, trebuie sa si-l prinda! Cald...cald rau! Curg apele pe tine fara sa faci nimic. Ne-am luat cu copila, care topaia fericita si am uitat esentialu': eu voiam la masaj.[bang] Am asteptat asta toata saptamana si...am uitat complet.[:D] Si asta pentru ca efectiv, nu stiam in care bazin sa mergem mai repede. Mi-a placut mult la insulita si la bazinul pentru copii, unde pot sa spun ca e cam fierbinte apa, apoi te obisnuiesti (a durat ceva pana am convins-o pe fi-mea). Nu stim cand au trecut 2 ore...dupa am mers la restaurant. A doua mare dezamagire. Sunt doar cateva feluri de mancare, gen tochitura de porc, pulpa de porc...majoritatea, "porcarii". Am ales (de parca aveam ce!), ciorba de burta (ok ca gust, dar cam fara burta) si ficatei la tigaie, cu piure. Ficateii, plini de grasime, amari, iar piureul uscat, de zici ca era facut de 2 zile. Ne-am amagit cu...burta, altfel muream de foame, ca ficateii au ramas intregi. M-a tinut sotul sa nu fac scandal, pentru asemenea mancare! Dupa ce-am ajuns la masina, am scos lada frigorifica, in care aveam mancarea de acasa. In concluzie, am cheltuit mult peste asteptari, ne-am luat o mare teapa cu magazinul si restaurantul...dar vom mai merge, strict la bazine. Restul, venim pregatiti. Si...ne-am chinuit alta ora sa iesim din oras, spre Bran...da' asta-i alta poveste, cu final fericit, pentru ca am oprit la un taximetrist care ne-a indrumat... si radea omu', ca ne vazuse trecand pe langa el de 3 ori.[:D][:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@Raza de soare, sunteti mari figuri!![:)] Deci data viitoare veniti cu costume de baie in bagaj si mancati in alta parte, bine? Cat despre rataciri prin oras...ce sa zic? Poate merita sa investiti intr-un GPS. Ca daca stai sa ma intrebi acu', pe loc, exact pe unde tre' sa cobor podu' de la Paradis ca sa fac spre Bran...nici eu nu sunt o mare orientata[alcool][bang]... Va mai asteptam, ramane valabila initiativa cu numarul meu de telefon[pup]. Daca iubesti viata, si viata te va iubi pe tine. – Arthur Rubinstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diuna
@Raza de soare, sunteti mari figuri!![:)]
Daaaa, stim...[:D]
Citat:
citat din mesajul lui diuna Poate merita sa investiti intr-un GPS.
Stai un pic, sa ne revenim dupa jaf...
Citat:
citat din mesajul lui diuna Va mai asteptam, ramane valabila initiativa cu numarul meu de telefon[pup].
Te rog, trimite-mi-l pe pm, merci! Preventiv, ca a doua oara poate nu mai nimerim asa "repede". Draga de tine, ce-oi gandi...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...