Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sc nr. 11 "ION HELIADE RADULESCU"


Recommended Posts

Exprimarea mea nu a fost foarte corecta insa nu este vorba de sali de clasa, orice scoala are definita o organigrama deci implicit un numar de cadre didactice si personal auxiliar. Oricum aceste observatii asupra nuantelor nu au legatura directa cu post-ul Mariei care cerea pur si simplu informatii referitoare la scoala si invatatoarele disponibile. Maria ti-o recomand cu toata caldura pe Dna. Neacsu Ramona daca optezi din toamna pentru scoala 11. [url="http://s218.photobucket.com/albums/cc189/Stefania1007"][poze][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 50
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

as dori si eu detalii despre aceasta scoala vis a vis de inscriere.. Noi locuim pe ion mihalache-piata 1 mai..eu am urmat aceasta scoala pt ca eram arondata la ei..Banuiesc ca imi pot da si copii tot acolo..as dori informatii de la cineva care locuieste in zona si a fost personal sa inscrie copilul. Nu am sa dau mii de euro si mi s-ar parea normal daca locuiesc in zona copilul meu sa mearga la o scoala in apropiere..nu sa-l duc undeva departe ca asatae rezervata pentru pilosi....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e scoala de ,,pilosi" .e o scoala care a avut noroculunui administrator bun , a unei locatii centrale si deosebite-cladirea e de patrimoniu , are majoritatea cadrelor didactice titularizate.Copiii invata , parintii se tin de capul lor sau ii mediteaza .Ca peste tot altundeva .Si scoala 17 ar fi la fel de Ok daca ar termina cu renovarea-aici chiar ca e vorba de ,,spagi" ca prea nu se mai termina de 5 ani . In zona si Liceul Iorga e de retinut. Nu mai faceti afirmatii de ,,spagi" , e adevarat ca poti face sponsorizare catre scoala si ca unii parinti chiar aduc sume pentru renovarea ei.dar copiii lor invata acolo si daca la spital mergi cu medicamente , atunci acesata scoala arata asa si datorita parintilor copiilor care invata la ea. ligeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 years later...

Buna dimineata si la multi ani !

 

11 ani mai tarziu :D resuscitez subiectul insa pentru partea gimnaziala, clasele V-VIII.

 

Are cineva copilul aici si imi poate da un feedback referitor la profesori si invatare, in cate schimburi se invata, care este orarul clasei a V-a ?

 

Pentru anul scolar 2022-2023 am vazut ca au decis sa faca 4 clase de a V-a.

 

Multumesc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e scoala de ,,pilosi" .e o scoala care a avut noroculunui administrator bun , a unei locatii centrale si deosebite-cladirea e de patrimoniu , are majoritatea cadrelor didactice titularizate.Copiii invata , parintii se tin de capul lor sau ii mediteaza .Ca peste tot altundeva .Si scoala 17 ar fi la fel de Ok daca ar termina cu renovarea-aici chiar ca e vorba de ,,spagi" ca prea nu se mai termina de 5 ani . In zona si Liceul Iorga e de retinut. Nu mai faceti afirmatii de ,,spagi" , e adevarat ca poti face sponsorizare catre scoala si ca unii parinti chiar aduc sume pentru renovarea ei.dar copiii lor invata acolo si daca la spital mergi cu medicamente , atunci acesata scoala arata asa si datorita parintilor copiilor care invata la ea. ligeea

Da, nu e scoala de pilosi, de aia isi au (sau au avut) aici copiii Cabral, Margineanu, Columbeanu, desi ei nu stau nici macar la 2 km de scoala, dar'mite sa fie arondati aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce stiu eu de scoala 11 este ca e o scoala foarte buna, are profesori bine pregatitit, ofera siguranta. Are resurse materiale excelente, e proaspat renovata.

Fiind situata intr-o zona scumpa a capitalei,  unde locuinntele nu sunt usor accesibile e clar ca sunt elevi ce vin din astfel de medii.

 

Dincolo de ce se spune (adevarate - trebuie sa tii pasul din punct de vedere material, nu ma refer  la spagi) are rezultate excelente.

 

Dar poti da telefon la secretariat. Daca apartii de scoala asta nu ar trebui sa iti faci probleme. Si nici despre profesori. 

 

Ps acolo vin si copii carora bodyguardul le duce ghiozdanul pana in clasa si copiii obisnuiti.

Nu pot umple scoala numai cu copiii parintilor cu 3 urechi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu e scoala de pilosi, de aia isi au (sau au avut) aici copiii Cabral, Margineanu, Columbeanu, desi ei nu stau nici macar la 2 km de scoala, dar'mite sa fie arondati aici.

Daca copila lui Cabral a fost la scoala 11, a fost pentru ca sta in zona.

 

Daca fata lui Columbeanu a fost acolo, a fost pentru ca Columbeanu batranu' sta pe Kisellef si el s-a mai ocupat educatia ei. Cam asa se eludeaza chestiunea cu inscrisul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...