Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi pentru pitici (13)


Recommended Posts

Denis (1,4 ani) este cu fitze la papa [q]

Nu tare mananca nu stiu ce, acum sunt in cercetari a ce poate fi. Probabil penultima maseluta?!

 

Azi a mancat asa:

dimi la 6:30- 250 ml lapte

9:00- mic dejun cu noi la masa:painica cu unt (cam un sfert de felie), o feliuta de sunca pui, o feliuta mica de cascaval, o maslina verde si jumate de Danonino mic (ala ca sa-l incerc sa vad daca chiar nu are pofta sau.. dar nici Danonino nu l-a vrut)

13:00- dovlecel cu pulpa de pui si putin sos alb, cateva lingurite numai..si apoi jumate de borcan legume cu vitel

Peste laptele de la nani am sarit eu..ca am sperat ca va manca macar fructele la 17:00 [:I]

17:00- o portocala..i-a trebuit o jumate de ora s-o termine

20:00- spanac cu piept de curcan si usturoi- nici asta ca altadata (spanacul e mancarea lui preferata)- cam 180 gr maxim

21:30- 200 ml laptic

 

Deci..suntem in perioada grevei ...la mancare[bang][q]

Sper sa descoperim ce are si sa-si revina puiul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alessia (1 an si 4 luni) a mancat azi asa: 6.30 - 180 ml lapte cu 1 masura cereale 10 - o bucatica mica de paine cu unt si o bucatica de cascaval (mica mica) 13.15 - budinca de broccoli la cuptor (cam 100 g) 13.45 - 150 ml lapte si nani 18.30 - vreo 50 g de iaurt si o bucatica de piscot si un pic mai tarziu o capsuna si vreo 50 ml lapte (m-am gandit ca moare de foame pana in seara) 21 - a rontait cateva cereale Cheerios cat a stat cu noi la masa 22 - 200 ml lapte cu 4 masuri cereale Asta apropo de greva foamei! [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papica de ieri:

Vlad, 5,1 ani:

- dimineata, senvis cu muschi file si o cana cu lapte

- la pranz, ciorba de legume dreasa cu ou si piure cu copanel- toate la gradi

- acasa a papat vreo 5-6 chiftelute de orez

- la amiaza, 3 feliute de guguluf cu lamaie si o cana cu lapte

- seara, piure si o felie de rasol alb de vitel la cuptor cu sos de rosii, o napolitana kitkat

- o cana cu lapte la culcare

 

Stef, 1,10 ani:

- 240 ml lapte la trezire

- mic dejun, un ousor scrambled, amestecat apoi cu doua linguri mari de branzica tnuva si paine, o canuta cu suc din morcov, mar, kiwi si portocala

- la pranz, ciorba de pui a la grec cu painica, 2 inimioare milka

- 180 ml lapte la nani

- la amiaza, un cremosso cu piersici

- seara, piure cu rasol de vitel si sos

- 240 ml lapte la culcare

 

 

 

 

 

Oana, mami fericita de [bonjovi] Eric-Stefan (18 aprilie 2008)

si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

 

Bubu mic

Bubu mare

Bucatarasid="limegreen">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denis 1,4 ani

 

dimi la 7:00- 250 ml lapte APTAMIL Junior

9:30- sucul de la un mar diluat cu putina apa

12:00- un castronel plin (cam 2 polonice jumate) de ciorba de zarzavaturi (morcov, pastarnac, telina, patrunjel,ceapa) cu ficat de pasare si ingrosata cu fulgi de orez+ desert un iaurt NESTLE cu banane (100gr). Ciorbita a mancat-o cu o jumate de felie de paine inmuiata [:-@]

Apoi la plimbare in oras a rontait un covrig

15:00- 200 ml laptic si nani

19:30- spanac cu sos alb si piept de curcan cu usturoi- cam 250 gr- de data asta a avut pofta de el [:)]

21:15- 230 ml laptic si [nani]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri:

Vlad, 5,1 ani:

- dimineata, scrambled eggs, o feliuta de bacon, painica si putin ketchup, si o canuta de cereale cheerios, fara lapte [:-@]

- la pranz, ciorba de pui a la grec, 2 chiftelute de orez, un stick milkiway, o bombonica rafaello

- la amiaza a rontait maxi-mix, biscuiti

- seara, piept de pui la gratar cu orez thai

- clatite vieneze cu gem de caise si o cutiuta de lapte fulga cu ciocolata

 

Stef, 1,10 ani:

- 240 ml lapte la trezire

- o jumatate de banana cu o cutiuta branza de vaci si 2 biscuiti

- 180 ml lapte si somn

- la trezire, un iaurt cremosso cu capsuni si biscuiti maxi-mix, o jumatate de cutiuta cu lapte fulga cu ciocolata

- seara, pui la gratar cu orez thai

- 240 ml lapte la culcare

 

Revin cu papa de azi.

 

 

Oana, mami fericita de [bonjovi] Eric-Stefan (18 aprilie 2008)

si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

 

Bubu mic

Bubu mare

Bucatarasid="limegreen">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa de ieri -Denis 1,4 ani-

 

dimi la trezire (7:00) 250 ml laptic

Pe la 10 am incercat ceva fructe=0, suc=0, asa ca am iesit la o plimbare in oras.... a rontait un covrigel mic

12:00- ciorba cu zarzavaturi, ficat si fulgi de orez- cam 2 polonice (fara tare mare pofta..dar a mancat) + un iaurtel NESTLE cu banane(100 gr)

13:00- 170 ml lapte si nani

16:15- un mar ras cu un biscuite[pk]- nu ma asteptam sa-l pape, dar l-a radiat un doi[olala]

19:30- un borcanel cu legume si calcan (am cam fost plecati de acasa si nu am apucat sa gatesc)

21:00- 240 ml laptic si [nani] instant dupa ultima inghititura

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa de ieri: Vlad, 5,1 ani: - dimineata, senvis cu muschi file si ceai cu lamaie - pranz, ciorba de pui cu fidea si paine- toate la gradi - acasa, o mandarina, cateva capsuni si o felie mare de pomelo- era un castron plin cu fructe [8D] - la amiaza, cateva clatitute vieneze cu cioco nesquick - seara, paste, [url="http://www.bucataras.ro/retete/4536/creste-cu-sunca-si-sos-de-rosii.html"]creste cu sunca si sos de rosii[/url], apoi [url="http://www.bucataras.ro/retete/4416/panna-cotta-cu-capsuni.html"]panna cotta cu capsuni[/url] - laptic la culcare Stef, 1,10 ani: - 240 ml lapte - mic dejun, un mar si o bucata de dovleac, coapte si apoi mixate cu 2 biscuiti - pranz, ciorba de pui a la grec cu painica - 200 ml laptic la nani - la amiaza, un cremosso natural cu 2 biscuiti - seara, paste cu sunca si sos de rosii - 240 ml laptic la culcare Oana, mami fericita de [bonjovi] Eric-Stefan (18 aprilie 2008) si [roker] Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005) [url="http://b2.lilypie.com/9bbJp3.png"]Bubu mic[/url] [url="http://by.lilypie.com/AXarp2.png"]Bubu mare[/url] [url="http://www.bucataras.ro/"]Bucataras[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...