Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (210)


Recommended Posts

Buna dimineata si de la mine de acasa.La Montreal-Quebec e iar tempete , majoritatea scolilor inchise. Oare mai scapam de zapada/iarba asta?

 

Simi, mie cum mi-ai calcula baba aia, sunt nascuta pe 17 de ci 1+7=8, deci ar fii miine?

 

 

 

Born to shop, forced to work.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'neata si de la mine!

 

Mey, azi e baba mea [bang] Asa stiam si eu si de adunatul cifrelor zilei de nastere. Insa eu am 7 din scoala de cand o am pe prietena mea cea mai buna care-i chiar nascuta pe 7 martie. Asa ca bucuria era si mai mare la noi ca aveam aceeasi baba, numai ca in Buc de obicei la inceputul lui martie era mai frumos si nu furtuna de zapada ca azi la Mtl.... si acolo mirosea cateodata deja a zambile, preferatele mele...

 

O saptamana faina sa aveti!

 

Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta.

Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)

id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragelor!

 

Greu la deal cu boii mici...

 

[:D] Declaram deschisa perioada de impozite pana la sfarsitul lui aprilie.[:D] Serios ca ma gandesc la tine Dana, pe undeva suntem in aceeasi gradina [pup]

 

Am si uitat de cand n-am intrat pe DC, prea mult timp ocupata cu altele.

 

O zi intreaga de duminica am petrecut-o intr-o intalnire cu colegii de scoala. Trebuia sa realizam un interviu, doar ca o sticla de vin scoasa a schimbat toata intalnirea in ceva super cool si fun, interviul realizat asa pe bucatele. Cel intervievat vorbea in engleza, dar am colegi qc care ruleaza mai incet in engleza, de aici si pauzele dese pentru explicatii. [:-@][:-@] O frumusete de pierdere de timp. Si sticla de vin a urcat spre 3 sticle de vin, cate una din fiecare culoare [alcool][alcool]

 

Intr-o noapte de insomnie am vazut Aurore

http://www.cinoche.com/films/aurore/index.html

Cata tristete si ce lume inapoiata si cruda!

 

Marule, a venit primavara la voi? La noi DAAAA! Peste o luna poate [:)]

Dimineata am mers cu 3 km/ora spre job dar am ajuns intr-un sfarsit.

Iarna nu-i ca vara!

 

Copilul e in vacanta pentru o saptamana, fericire mare pe ea, cum zicea si Nelia, pentru noi nu stiu, dar ce mai conteaza?

In Laval acum este saptamana de vacanta.

 

Azi e ziua cu mucenici, nu? Ati facut deja? [pofta][pofta]

Poate facem diseara, sa nu pierdem ocazia zilei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iselin
Si sticla de vin a urcat spre 3 sticle de vin, cate una din fiecare culoare [alcool][alcool]

Azi e ziua cu mucenici, nu? Ati facut deja? [pofta][pofta]
Poate facem diseara, sa nu pierdem ocazia zilei.
align="right" id="quote2">

Sa va fie de bine cele 3 culori de [alcool] Iar cu mucenicii mai ai de asteptat pana miercuri! Asa ca mai e timp de pregatiri!

Vacanta frumoasa la draguta mica! Seba a terminat-o deja...

Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta.
Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu pe acasa cu Marc, insa ma ingrozesc cum am sa recuperez ziua asta.... Pt. ca colega mea e bolnava si ii tin locul o luna[bang] Deci am doua norme de tinut, iar o zi pierduta.....nu ma ajuta cu nimic. Abia astept vacanta la mare....

 

Ma mir ca aici nu au inchis scolile ca pe rive sud si Quebec ville.

Uf si nici sa ies din casa nu pot. Nu au trecut cu nici un plug pe straduta mea. Si in teorie fac 5-7 minute pe jos pana la metrou, problema e sa ajung la metrou....Dar eu o asteptam nu a fost an fara o furtuna serioasa in saptamana asta ( in afara de 2010), astia chiar eu babe, cam ca la noi la munte ( de unde s-a starnit legenda....) Dar voi stiti de unde vine ? De la Baba Dochia m-ai tineti minte? Cea cu 7 cojoace.

A mea e maine ca e 2+ 6 = 8. Se spune ca o sa fie soare..... Asa ca sper un an bun si mai putin furtunos[:D]

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Pentru intilnirea de vineri mai striga cineva prezenta, Rox [:)]?

 

sper ca nu v-ati razgindit ca nu vreau sa ma imbat singura, nu are farmec:(

 

Tiffany again,la 19h+ va mai gasesc pe acolo? (intreb de luni, sa fiu sigura pe vineri, batrinetile maica:)

 

 

 

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
Pentru intilnirea de vineri mai striga cineva prezenta, Rox [:)]?

sper ca nu v-ati razgindit ca nu vreau sa ma imbat singura, nu are farmec:(

Tiffany again,la 19h+ va mai gasesc pe acolo? (intreb de luni, sa fiu sigura pe vineri, batrinetile maica:)

align="right" id="quote2">

Da, da, bine zis, cine mai confirma, cine mai vine?!? O sa sun pentru rezervare joi, nu cred ca-i prea tarziu, nu? Asa ca, cine se mai anunta?

Ana cu siguranta ne gasesti acolo chiar daca mai intarzii!! [pup]

Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta.
Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si cate o floricica virtuala pentru fiecare! [flo][flo][flo]

 

Cu babele, ce se intampla insa daca esti nascut pe 9, cand e baba ta? Ca nu ai ce aduna si stiu ca babele sunt pana pe 8.

 


Mami de Patrickid="teal">(29.04.2008) si Kevinid="navy"> (10.02.2011)

Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!

id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...