Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (210)


Recommended Posts

O [flo] si de la mine de 8 Martie, eu tot nu ma simt sarbatorita azi, pentru mine 8 Martie e ziua Mamei, bunicii, si ale tuturor femeilor speciale din viata mea, din care faceti parte si voi.

 

Eu sunt la facultate, astept sa intru la ultimul examen, am venit mai devreme ca sa gasesc loc de parcare :) mare nebunie in Montreal cu gasirea lor, mai ales acum dupa zapada asta.

 

Vineri eu sunt singura cu copiii, deci nu pot veni la resto.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara domanelor si La multi ani de 8 martie !

Va doresc o primvara calduroasa, care sa vina repede, fara alte furtuni de zapada si multi ghiocei !

Mie tocmai imi rasarise sambata unul in fata casei, eram toti asa fericiti si emotionati cand l-am vazut, acum nici nu se mai vede de sub zapada...saracutzul !

 

Noi we asta am petrecut ziua femeii la greu, sambata cu comunitatea romaneasca si duminik cu un grup de doamne-Maru, vaz ca esti tare secretoasa, nimic nu spui :).

Asa ca saptamana asta sunt cuminte.

Ioana mi-a scris o poezie pe care a cantat-o iar David mi-a recitat alta poezie, Mama draga, te iubesc.

Sper ca va dati seama ca am lacrimi in ochi, nu ?

 

Mqqm, vad ca nimeni nu a raspuns invitatiei tale, eu tare as vrea sa ne mai intalnim si noi aripa Ontario, insa pe 19 martie merg la Toronto sa vedem expozitia Canada Bloom, in nici un an nu o ratam...

 

Daca as fii mai technicus, v-as atasa o melodie de primavara, ca de exemplu, u Holograf, merge oricand si nu da gres.

 

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !

Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strigareee, strigaree!!!

 

Simonna uite un articol interesant despre tocatoare/funduri si folosirea lor iar daca ai rabdare poti sa citesti si schimbul de replici ce urmeaza mai jos unde isi dau cu parerea mai multi useri.

 

Diana bafta la examen. Cand termini? Imi pare rau ca nu ajungi vineri, poate ne vedem cu alta ocazie.

 

Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta.

Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare. (Mark Twain)

id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxid="red">, asta e ultimul intra. Dar joi reincep cursurile, aproape fara pauza pana la vara.

Am vazut ca pe site-ul de la HEC, pe user-ul meu imi dau deja datele de inscriere pentru vara la DESS, desi nu mi-au trimis nici o scrisoare cum ca as fi admisa.

 

Poate se mai face ceva intalnire de Paste cu copiii, ca eu anul asta nu mai ajung la intalniri, gen girls only vineri seara. Dar nu-i bai, I look at the bright side, copiii incep sa interactioneze mai mult, facem mai multe lucruri toti trei, mi-e tare drag de ei.

Victor are in fiecare saptamana cate o tema la gradinita (a avut si pana acum doar ca nu cerea si participarea noastra, a parintilor). Am facut un art project impreuna, un poster cu poze despre el, familia lui, hobby-uri, educatoarea mi-a spus ca l-a prezentat foarte frumos. Saptamana asta este dedicata multiculturalismului, vineri trebuie sa aduca ceva traditional din Romania, i-am spus ca ii pun costumul popular, l-a probat si se plimba in fiecare seara cu el prin casa. Am descarcat si niste muzica cu Gheorghe Zamfir, o sa-i dau sa le arate colegilor si niste poze din Ro, si un fluier din ala cioplit manual. A, si vrea sa cante la trompeta :)

Sonia este o fetita in devenire, singurele lucruri de bebelus pe care le mai pastreaza sunt scutecul si tzitzi :) Are tot felul de gesturi, de priviri cu subinteles, desi nu vorbeste decat pe limba ei se foloseste foarte bine de body language. Si e lipicioasaaaa, asa cum nu sunt eu dar este taica-su, rade tot timpul si face mess in toata casa (cum zice Victor).

 

Doloressid="red">, iti spun ca merita sa treci prin clipele astea mai grele de inceput, ai sa vezi ca incet, incet totul o sa ti se para mai usor si mai frumos si iti dau dreptate ca ritmul ti-l dai tu singura cu ei. La noi cand sunt eu singura cu copiii sau sotul singur cu ei, este pace (pe cat posibil). Cum ne-am reunit toti patru, everything goes wild !!! Ca exemplu, eu reusesc sa fac totul dimineata cu ei si sa fiu la gradi la 8.30 in timpul saptamanii, cand suntem toti patru sambata, desi ne trezim aproape la fel de dimineata, abia ajungem la ora de dans a lui Victor la 10.00.

 

Gata chat-ul, ma duc la treaba,

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Iselin, examenul a fost ok, acum tot astept evaluarea de la ordin, daca sunt mai mult de 5 preliminare ma opresc, daca nu ma duc mai departe.

 

Simonna, eu folosesc de ambele, alea de plastic de la dollarama le arunc dupa citeva utilizari (daca am tocat spanacul s-a dus, nu mai scot verdele din el), alea de lemn subtiri cum sunt aici mi se crapa de cite ori bat snitele; cele de silicon nu-mi plac, asa ca de cite ori trec pe la dollarama vin cu un fund/dog nou...noa, te-am lamurit:)

 

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Se vede ca am terminat cu sesiunea, nu ? [:D]Ca vorbeati de filmulete, am unul cu V si S, este realizat ad hoc pentru ziua socrului, cadou virtual. Uitati-l aici:http://family.webshots.com/video/3033998930102121341OvtDEx?vhost=family
align="right" id="quote2">[:-)))][:-)))][:-)))] Diana sunt mortali, am ras de-am paralizat. Of, oare ajung si eu vremurile astea...? Mai am vreun an de asteptat cred. Asta e, asteptam sa crestem, ce sa facem....Eu nu pot veni la intalneala de vineri, dar la urmatoarea promit sa nu va mai ratez!edit no 2 - MIKION - cum iau bilete la JMC (multumim de link, by the way...). Vrem si noi la Fiestango (adica tati cu Patrick). Trebuie sa mergem acolo inainte, sau putem lua si online?
Mami de Patrickid="teal">(29.04.2008) si Kevinid="navy"> (10.02.2011)Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim! id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007
Se vede ca am terminat cu sesiunea, nu ? [:D]Ca vorbeati de filmulete, am unul cu V si S, este realizat ad hoc pentru ziua socrului, cadou virtual. Uitati-l aici:http://family.webshots.com/video/3033998930102121341OvtDEx?vhost=family
align="right" id="quote2">Diana ce dragalasi sunt. Bunicul trebuie sa fii fost tare fericit de asa cadou.Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...