Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (210)


Recommended Posts

Multumesc inca odata de urari! [pup] L-am serbat de doua ori si duminica si ieri! Exclusive imi pare rau de mamica ta, iti doresc din toata inima sa va vedeti la vara![pup] Va pup! Abia astept vacanta saptamina viitoare! o sa dorm non-stop! I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata doamnelor! Parca nu e mult mai frig decat ieri, dar am vazut un rasarit de soare incredibil in estul Montrealului, cu un soare rosu, rotund, maret. Apoi si ce daca nu mai suntem sexy in hainele astea groase de iarna, decat congelate, mai bine asa. Alina, si noi am stat prin Central [olala] Avem prieteni in Piatra, dar au devenit tare roscati[:D] de cand cu politica. Si mai stiu pe cineva aici (din Piatra). Anka, polipii, amigdalele, toate acestea sunt legate de ORL si intre ele, iar cea mica respira pe gura, frig, agenti externi intra direct afectand fie gatul(amigdalele), fie sinusurile.[bang] Ce e aiurea e ca inflamatia, compresarea sinusurilor, infectia ii dau dureri de cap violente, iar medicatia impotriva acestei sinuzite ii da insomnii[bang] Nici o varianta nu e buna adica. Si apropo de alergatura: fratele meu, in Ro, incerca sa schimbe buletinul. Alearga de joia trecuta, cu lipsa de la job si se pare ca functioneaza incet, cu cozi imense,numar de ordine, etc. Nervi, agitatie, asteptat in frig. Eu imi aminteam doar ca am facut photo si am trecut peste o saptamana sa ridic buletinul. Ceea ce i-am spus si lui: eu imi aminetsc ca nu era asa lung, etc... sigur ca el a avut oarece indoieli la afirmatia mea, doar ca m-a asigurat ca acum asa stau lucrurile. Vorbesc cu sotul ieri seara, iar sotul imi confirma ca DA erau cozi, sunt cozi, doar ca noi nu urmasem randul firesc, ci ne-am dus prin cineva din interior, prieten, fost coleg al sotului, ofiter activ in Politia romana.[bang][bang][bang][bang] De ce v-am povestit? Ca sa fac un mesaj lung.... Aaa, nu! Ci doar ca sa intreb si sa ma intreb: uitam partea urata, raul, sau nu ne mai pasa? Sa nu aruncati cu tomate, nu generalizam [:D], faceam doar o analiza si as fi vrut sa aflu si alte opinii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Repede pana nu uit: LUMIR uite aici ceva interesant: http://www.forum.immigrer.com/topic/107231-ville-de-quebec-points-dinformation/ Iar daca vei avea nevoie sa te instalezi acolo poti apela la serviciile acestui Mr. Are numai RETEX -uri bune(retour d’expérience). Noi il vom vedea la vara pt. cateva sfaturi. Nu mai stiu sigur, cred ca serviciile sale se ridica la 2-300 $ in functie de pachetul de servicii ales, dar e un pro, se pare. http://www.rogimmo.net/ Trestiutza...eu cred ca din cauza dorului se pastreaza doar momentele bune. Sa nu pomenesc si eu de faptul ca am avut nevoie de hartii din tara pt. dosar si cam prin ce interventii a reusit sora'mea sa le ia. Cu tot cu procurele pe care le are mama.[bang] Din cauza acestei birocratii eu nu mai am nici buletin, nici pasaport romanes. Doar certificat de nastere si de casatorie[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet pentru toate raspunsurile si informatiile ce mi le-ati dat.Probabil cam toate ati trecut prin acest interviu pentru DSQ si stiti prin ce perioada tensionata trec, si orice mana de ajutor este bine venita. Primesc orice sfat cu bratele deschise. Stefan- 2 ani si 8 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iselin Si apropo de alergatura: fratele meu, in Ro, incerca sa schimbe buletinul. Alearga de joia trecuta, cu lipsa de la job si se pare ca functioneaza incet, cu cozi imense,numar de ordine, etc. Nervi, agitatie, asteptat in frig. Eu imi aminteam doar ca am facut photo si am trecut peste o saptamana sa ridic buletinul. Ceea ce i-am spus si lui: eu imi aminetsc ca nu era asa lung, etc... sigur ca el a avut oarece indoieli la afirmatia mea, doar ca m-a asigurat ca acum asa stau lucrurile. Vorbesc cu sotul ieri seara, iar sotul imi confirma ca DA erau cozi, sunt cozi, doar ca noi nu urmasem randul firesc, ci ne-am dus prin cineva din interior, prieten, fost coleg al sotului, ofiter activ in Politia romana.[bang][bang][bang][bang] De ce v-am povestit? Ca sa fac un mesaj lung.... Aaa, nu! Ci doar ca sa intreb si sa ma intreb: uitam partea urata, raul, sau nu ne mai pasa? Sa nu aruncati cu tomate, nu generalizam [:D], faceam doar o analiza si as fi vrut sa aflu si alte opinii.
iar imi permit sa ma bag intre voi, sper sa nu va deranjeze si sa nu ma puneti la gazeta [:)] considerand ca opinia mea se incadreaza la "cu totul alte opinii", eu am trecut la fel de lejer cum zici c-ai trecut tu in urma cu un an, cand mi-am facut in sfarsit buletin de Bucuresti. cand am facut poza am asteptat cam 5 minute, ca mai era cineva inauntru. cand l-am ridicat eram singura. si zau ca n-am pe nimeni "in interior" [:D] partea frumoasa e ca a mea colega, care cu ocazia mutarii tocmai imi devenise si vecina, ma initia in diversele chestii specifice minunatului sector 5 (da, taman in Rahova mi-am gasit sa ma mut, si-mi si place [:)] ), insa in stilul ei caracteristic: nu doar ca-mi explica sa iau si pachetel cu mancare la mine, c-o sa stau macar juma' de zi, dar ma si sfatuia sa tin bine de poseta, ca nu se stie ce mana se strecoara-n ea [:D] am crezut ca n-aud bine, si-am intrebat-o ce voia sa zica, o sa fiu talharita taman in sectia de politie??? da, asta zicea [:-@] partea mai putin frumoasa e ca taxa respectiva, dintr-un motiv care-mi scapa, nu se poate plati acolo, ci la CEC (cel putin in acest sector, ca si-aici is diferente). si acolo colega fusese de parere c-am facut cea mai proasta alegere dintre cele 3 posibile, cand m-a auzit ca merg la CEC-ul din Cotroceni; iar putea baga mana-n foc ca stau pana pe-nserat. surpriza: si aci eram singura. nu stiu exact de ce m-am apucat sa scriu. probabil in ideea ca dac-ar fi sa plecam, si eu, si ea (intentii de plecare n-avem niciuna), una dintre noi ar avea mult mai multe de uitat. si asta nu pentru ca eu as fi favorizata de soarta, prin relatii si cunostinte - dar nici cuvantul "noroc" nu-l folosesc cand ma refer la coada de la buletin. pur si simplu se intampla. Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LMA sarbatoritelor Maru, DanaP, Donia! Si de asemenea trebuie sa zic lma celor ce urmeaza ca nu o sa apuc sa scriu la timp. SImi sa iti traiasca adolescentul! Pun pariu ca esti mai mica decat mine si iote eu cum ma distrez cu 2 ani, nu ca altii. Auzi, 20! Bravos, bravos. Mqqm asteptam si la tine. Mame tinere si frumoase ce sunteti voi. Nici nu pot sa ma inchipui la 20 la ai mei:))) Exclusive, poti sa imi zici te rog de cat timp face mama ta trat,si care e frecventa lui?[flo] Sanatate multa, si sa ii fie cat mai usor[flo] Pucku [pup]multumim de intrebare. Martisorul e mare de acum, cam obraznicut asa [:D]Nu ne-am sarbatorit cu fast, ca am zis sa astept pana incep ceritele[:)] A inceput sa mai lege cate un cauvant doua, dar marea lor majoritate in engleza. Nu prea stiu cum sa ma descurc cu aruncatul jucariilor drept in capul lui frate-sau, da o sa o scoatem noi la capat. In rest toate bune, cu teme, activitati si munci[alcool] Pitilache unde arunc si eu un ochi la biju? Mai, cu FB asta, nu mai am ce ceti pe aici[q] Numai bine tuturor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daiopri, ti-am scris pe pm ca sa nu monopolizez threadul. Fetelor [flo], multumesc ptr. gandurile voastre bune, dar cel mai important este sa avem cu totii grija de noi, de sanatatea noastra, si sa ne informam cum sa prevenim bolile (mancat corect, sport, stat cat mai departe de stres, stat cat mai departe de poluare si oameni cu mintea poluata [:D] ). Daca e sa ne lasam nadejdea guvernului, a politicienilor, a doctorilor ... there is not much hope! Nobody cares! Am descoperit cu stupoare ca in blocul meu din Piatra, in afara de tatal meu si alti 2 vecini, restul (7) toti au murit de cancere. La spitalul la care lucrez, nu exagerez, una din trei persoane (majoritatea tinere), sunt si pacienti la Oncologie. Asta e: boala secolului este cancerul, o boala care in ultimul timp a devenit un fel de boala cronica, adica tratabila a-la-long daca e descoperita la timp si apoi daca (,) corpul rezista la toate otravurile chemoterapice. In zilele noastre cancerul nu mai are bad stigma, iar cei care traiesc cu boala asta se cheama survivors [flo] (si nu cancerosi). _________ Everyone's duty is to feel and look great! ___________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor dragi [flo] Exclusive & Anka - multam fain de link-uri [asia][flo] Daiopri - La Multi Ani cu sanatate si noroc bobocului [pup] Iselin - multa-multa sanatate puiutei [pup] Ahaaaaa - deci FB e "de vina" ca e asa liniste la Sezatoare [:D] Ref la cat timp avem nevoie ca sa putem sa obt acte ro [:D]... ohooo! de-aceea am renuntat noi sa ne mai inscriem certif de casatorie in Ro... si de-aceea nu putem noi sa ne facem pasapoarte ro... uffffffff... greu in lumea asta cu birocratia... Va tzuck cu drag [pup] si o zbughi ca s-a trezit mandra si musai tre' sa pregatesc micul dejun [:D] BTW: as dori sa "vorbesc" (corespondez pe e-mail [:D]) cu mamica care scria aici ca: puiului ei care are MIOPIE - oftalmologul / optometristul i-a recomandat ochelari cu + pentru citit... voi mai stiti cine era? multumesc din suflet! [flo] Lorelai As a woman, I have no country As a woman, I want no country As a woman, my country is the whole world. Virginia Woolf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ies si eu rapid de la naftalina , cat mai am pauza Exclusive multa sanatate mamei tale, si tzie multa putere Ce-i cuperoza? eu sunt din cea care fac dus dimineata si apoi ies in frig, sau merg la sauna , sa inteleg ca nu fac bine? cum as putea sa ma protejez? Iselin itzi ramasesm dotoare cu raspuns la testul audio Pai am facut un test la clinica Lobe, care au o aparatura speciala, au pus-o intr-o camera phonica si au facut diverse teste cam 15 20 min. trebuia sa spuna gen in ce ureche aude sunetul daca aude ceva, daca vine din spate din fata, zgomote bizare.... l-au refacut de 2 ori ca sa fie siguri asa ca in urma rezultatelor avem operatie in 21 martie, si dupa 2 saptamani o sa-l refacem. atunci o sa vedem daca era numai lichidul care tzinea auzul, sau ii si alta buba am o luna plina in martie o sa ma dea astia afara de la servici ca tot a treia zi tre sa-mi i-au ceva ore libere pt Rv multumesc lui Dumnezeu ca nu sunt in postul meu ca de acolo era nasol sa plec, dar aici unde tzin locul gestiunea e mai intelegatoare mai vin Daiopri cum esti? Corina ,[zana] Stephanie si Yann Edward [caru] + Totoku "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...