Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gemanutzele in asteptarea aniversarii lor!


Recommended Posts

Lora, [pup][pup] mama de doua printese! Nici nu vreau sa ma gandesc ce inseamna sa fi singura cu 2 copii mici fara niciun fel de ajutor. S-a reglat Adelina cu somnul? Va doresc de pe acum...
Paste fericit, cu sanatate, cu lumina, cu liniste si voie buna, cu masa indestulata si cu cei dragi aproape!
Eu nu am reusit sa fac nicio curatenie (poate azi [:I]), de cumparaturi s-a ocupat sotul, maine gatesc (ciorba de perisoare, drob din organe de miel, 1-2 prajiituri, ceva friptura de pui/porc/curcan pe luni cand am musafiri) si gata. Nici macar cadoul la copil nu l-am luat, probabil un mare NU de plus, sa-l tina in brate [:D], caci asta-i tot ce aud din gura lui: NU, NU si Ba-ni! (de la ursuletul Barny de mancat). A inceput sa patruleze noaptea prin casa: se da jos din patul lui, deschide usa incet si fara niciun zgomot ne pomenim cu el in camera. Azi a fost la 3 dimineata! [:D] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

una!

Lora, ce faceti? sunteti bine?

Black, buna mancarica! [pofta]

Eu am facut toata casa curat, am facut toti.Azi am facut prajituri toata ziua: niste foi umplute cu crema de Carpati, tort cu crema de zahar ars, doua rulade , una umpluta cu crema de Finetti si una cu crema de vanilie, cozonaci de casa.(4)Maine sa facem mancare, drob de miel, o rulada cu piept de pui si ficatei de pui, fripturica de miel, un muschi de porc a cuptor, salata boeof si cam atat.

Restul fetelor unde sunteti?

[flo][flo][flo]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, suntem bine, da.[pup]

Black, sunt alte mame si mai incercate, nu ma plang eu de asta..doar ca nici usor nu imi este...curatenie maine facem, asta seara am apucat sa fac ciorba, sa fierb pe jumate carnea de cucos pt. racitura, sa vopsesc ouale si cam atat...cozonac am dat comanda, iar pasca vreau sa fac eu, maine. Sarmale face soacra-mea, ca am innebunit-o ca vreau si eu nu fac. Cam atat...azi am mai avut si treaba cu niste carne c-am luat un vitel cu inca cineva, de la tara...ne-am gasit ocupatie, daca nu aveam, dar carnea e f. buna si la mai putin de jum. de pret ca-n magazin, am iesit. A...noi maine dam cu var in balcon...imaginati-va si voi ce normali la cap suntem...lumea termina tot si noi abia ne apucam...ca la nebuni.

Va pup pe toate si va doresc sarbatori fericite si linistite![pup]

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, black, intrebai de somnul Adelinei...cam de 3 ori/noapte se trezeste acum, iar ziua tot cate 10 minute-15, odata. Pupam micul explorator de noapte!

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No, ziceam ca numai intru pe aici, dar...

 

Doina,id="red"> ai gatit ca la pensiune, zau! Imi ploua in gura cand ma gandesc cate praji ai reusit sa faci! [pofta]

 

Loraid="red">, si noi pe ultima suta de metri: azi am calcat, sotul a aspirat umed in camere, eu tocmai termin de facut ciorba de perisoare (premiera la mine [:I]) si drobul de miel. Cozonacul si pasca am cumparat. [:I] Azi noapte am dormit la copil in camera (vorba bine, "am dormit" [bang]): de 4 ori l-am intors de la usa. Nici macar nu scanceste: se ridica in fund si voiniceste spre usa. Cand m-a vazut, s-a intors si s-a bagat din nou in pat linistit. I-o fi frica de ceva? Viseaza urat? In afara de desenele animate cu trenulete Chuggington la altceva nu se mai uita in ultimul timp.

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black, nu cred ca se sperie...pur si simplu se culca gandindu-se ca el doarme acolo, voi in camera voastra, iar cand se trezeste e setat sa vina spre voi...eu zic ca-i normal, nu te gandi la ceva rau, Iustina si acum face asa - copiii sunt diferiti, unii dorm neintorsi toata noaptea, altii se trezesc si umbla cheauca prin casa. [pup] Ca si unii adulti, de altfel.

 

Eu detin una bucata bolfosenie care azi a spus, pt. prima data, tata, si de-atunci tot repeta...eu ii zic: mama-mama-mama, ea se uita la mine si zice, senina si zambind: tata.[alcool][pk] Taica-su-i topit, normal.

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Lora, sa pupam bolfosenia care vorbeste![pup] o sa spuna si mama, cred ca e topit sotul tau.

Black, sa va zic ce am facut de mancare? drob de miel, drob de pasare(piept pui si ficatei de pui), salata boeuf,rulade ici de aperitiv din pulpa de porc, sarmale, ciorba de mile si fripura maine dimineata, le vreau fresh.

Va doresc PASTE FERICIT !

[flo][flo][flo][flo][flo][flo]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor[pup][flo]

scuzati absenta, dar suntem in plin proces de mutare[q][bang][:-@][alcool]chiar m-am saturat de tot

sarbatorile au trecut repede, marius a avut liber luni, duminica au venit francezii la masa, prima data de paste, am facut oua rosii,rulada din pate de ficat cu orez si legume[pofta], ciorba de perisoare, black multam de idee[asia]oua umplute cu crema de branza si masline, chiftele, si piept de pui in sos de branza albastra, iar desert pasca de branza dulce cu crema de vanilie si capsuni[pofta].

cu sanatae mai prost,vineri am fost la urgenta am facut o hemoragie[q]se pare ca a fost o sarcina, care nu s-a implantat din cauza anemiei cronice pe care o posed de vreo 10 ani[:-@][bang]iau fier, dar ma simt groaznic dupa el, se pare ca la mine este o malabsortie a fierului, de unde si roblema de acum si din iarna, sarcina nu se poate implanta[q][q][q]

mai fac analize sa vedem exact, ca se pare ca este problema si la coagulare, malabsortie vitamina K, am mai avut probleme dar acum vreo 5 ani.

lora, ma bucur ca sunteti mai bine, ce greu trebuie sa fie cu ele amandoua acasa, stiu cum e ca si marius merge cate o saptamana pana ne mutam definitiv[pup]

black al meu pui e somnambul, semana cu masa, se trezeste nooaptea si povestim[:-@]

doina, cata mancare ai facut, dar sunteti si multi[flo]cum esti cu sanatatea[pup]

ralu, mai da cata un semn de viata ca stiu ca ne citesti din umbra[pup]

restul fetelor pe unde sunteti[pup][flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

Doina, sa stii ca suntem prin preajma, dar nu mai facem fata cerintelor, timpul s-a contractat, nu's ce se intampla, dar la noi mereu e totul facut pe fuga...nu mai avem timp chiar de nimic, nu stiu cum se face.

Olim, spor la mutat!

O zi buna tuturor!

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...