Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gemanutzele in asteptarea aniversarii lor!


Recommended Posts

Buna fetele!

 

Black, insist cu cv-urile ,dar momentan nu ma grabesc,am atatea de rezolvat pe acasa...oricum, am 2 colaborari part-time de mistery shoper,dar nu sunt platite foarte mult,intre 10-50ron pe vizita,depinde de angajatorul care isi testeaza salariatii[:D]

 

Liliac ,am smotruit la garsoniera pentru ca am avut pana de curand chiriasi,nu a fost cine stie ce mizerie dupa,dar a fost de ajuns sa-mi bag mainile in tot felul de solutii ca sa mi se umfle/cojeasca,nu suport manusile [q]

 

Acu' vis a vis de culcatul cu pruncii,unde stau acum e inghesuiala, 2 camere, si dormim fiecare cu cate un copil...alegerea o face cel mic,depinde de cine-l supara inainte de culcare [:D]... am renuntat la patutul celui mic de la cateva luni,el a dormit cu mine pana la 2ani cand am terminat cu alaptatul ...cand era bebe de cateva luni ma cauta prin pat si se mufa la tzatzi singur,sugea si de 4-5ori pe noapte ,era un chin sa ma tot dau jos din pat sa-l pun la san,asa ca,s-a adaptat singur cu patul mare si cu somnul masii [:D]...imi era frica ca o sa devina mamos,dar nu-i deloc asa,e foarte independent,se imbraca/incalta,mananca singur ,e ca un omulet mare la 4 anisori[pk] si e tot gemanutz...abia astept sa terminam casa,o sa aiba fiecare camera lui ,atunci sa vedem cum se va produce separarea.

 

Apropo,bagati-va datele de nastere la inaintare,vreau sa stiu care da prima de baut [:D]...Black, poate ne treci pe prima pagina,acum cativa ani asa era trecut,dar erau mai multe fete... imi amintesc de Aidaciolac,pe care-o vad doar pe mess si Tzuni,care-a aparut de cateva zile pe subiectele vegetariene [8D]...cu restul m-am intersectat mai putin .

 

Eu dau de baut pe 30 mai

 

******************************

"Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ce bne imi pare ca ati aparut!!![pup][pup][pup]

Liliach, eu cand prind calculatorul liber, Hopa pe el ...[pk][pk]

Iana a scapat de serclaj, s-a incis colul dar trebuie sa stea la pat caci e sarcina jos si...in rest ea e bine.Cand ia barbatul vacanta de la scoala se va opera Dan la Bagdasar.[bang][bang]ma iau frigurile cand ma gandesc la operatii si spitale.

Eu sunt in pana de idei ce sa mai macam, ca sunt si sclifositi astia ai mei.[pup][pup]Azi avem o ciorba de pui si mancare de fasole cu ceva afumatura prin ea,maine chiar nu mai stiu....

In rest ce faceti?

Lora voi ce faceti?

Black ls noi e cald azi, dar cat face sa vina nori si vant?

pupici la toate!!! Merg sa pun masa!!!!!!!!!!

[pup][pup][pup][pup][pup]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele!

Sa nu ma dati disparuta, eu sunt aici la citirea catalogului de citit citesc si in cursul saptamanii dar mai greu e cu scrisu.

 

Noi suntem iar plecati de acasa pana maine pe la pranz. In rest suntem ok cu stres cat incape dar... n avem alte solutii.

Ma gandesc ca mai avem un an de gradi in fata apoi v-om lua taurul de coarne[:D] pentru a doua oara in familie.Cresc copiii noi imbatranim asta i mersul vietii.

Cand ma gandesc ca anu trecut am schimbat prefixul si se aproapie imediat un an trecut din el ...

 

doina- bine ca e ok acum nora ta.

 

kokiy- bafta in tot ceea ce intreprinzi!

 

black- am dormit in acceasi camera cu cel mare pana aproape de 6 ani![:D] pana a aparut cea mica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu sa va salut si sa va spun ca suntem ok, dar, acum, odata cu incalzirea vremii, nu prea ne mai prinde lumea pe-acasa.

 

Noapte buna!

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, id="red"> si la noi aceeasi vreme schimbatoare. Ieri a fost extrem de cald, insa a plouat cred ca in 8 reprize numai dupa-masa. Azi racoare, ploaie, vreme inchisa. Si Dragos face iarasi greva foamei. [bang] Noroc cu scoala de soferi, am inceput-o si imi place. Nu cred ca imi voi sarbatori ziua, poate dupa ce voi mai bifa realizari personale/profesionale [:D]) (cand voi mai scapa de jena financiara [bang]\0 Momentan, suntem cu banii extrem-extrem de numarati. id="size1">

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi:

 

Nu ajunge doar sa visezi frumos la momentul cand cel mai important proiect va deveni realitate, ci trebuie sa te implici serios la treaba. Urmeaza exemplul unei persoane care a atins deja acest scop prin efort sustinut, pentru ca si tu poti face la fel ca el. Asculta-i sfaturile, mergi pe calea deja deschisa de el si nu te abate de la telul tau cel mare. Ai tare sansele sa ajungi la el dar nu trebuie sa stai pe loc ci sa faci ceva concret in acest sens. id="red">

 

si

 

Va fi o zi favorabila sentimentelor tale, iar relatia cu partenerul sau partenera ta va evolua in directia buna. Schimbari pozitive pot avea loc in viata ta, iti vei face noi cunostinte sau te vei lansa in mai multe activitati interesante. Situatia financiara va fi in expansiune si poti conta pe noroc. Te poti implica intr-o tranzactie financiara importanta, investind o suma de bani destul de mare, iar influentele astrale de astazi iti vor sprijini eforturile.id="green">

 

Sper ca voi sunteti bine! Eu numai fac fata la munca/casa/plimbat copil, mai ales ca mama iarasi are botu' pus! Si de data asta nici macar numai stiu motivul. [alcool] Cred ca incep sa caut cresa/gradinita pt Dragos din toamna, mai nou a inceput sa se planga la terti (diverse persoane) ca vrea plimbari pe-nu-stiu-unde si ca nu are loc de Dragos (dar zau ca nu mi-a spus niciodata de dorinta asta a ei, macar stiam si luam masuri inainte). Halal bunica! [bang]

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

 

Vin si eu pe fuga macar sa va imbratisez pe fiecare-n parte.

N-am timp nici sa respir in ultima perioada [:D] Dar sincera sa fiu cred ca-mi cam prieste. Ma face sa ma simt extrem de utila. Nu stiu ce mama zmeului am.

 

Black si eu sunt pentru integrarea copilului in comunitate activa, institutionalizat sau nu. Pai Dragos la toamna va fi ok pentru gradi. Poate gasesti una care sa accepte si copilasi mai mici de 3 ani. Ai sa vezi ca o sa fie superincantat ca acolo se joaca cu copilasii, va invata o gramada de chestii iar tu vei fi mai relaxata din punctul asta de vedere.

Eu recunosc ca deocamdata merg in virtutea inertiei, si chiar daca am bunici dornici sa stea cu copiii eu il voi inscrie pe Radu la gradi la anul care vine. L-as duce si la toamna asa, de interactiune, dar nu-mi permit (financiar) o gradi particulara iar la stat nu mi-l primeste ca este inca muuult prea mic.

 

.

 

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">

 

D'ale Andrei

 

Vremuri

 

„ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Ma bucur ca ati reusit sa mai vorbim. La noi ploua cam in fiecare zi, pana dupa amiaza e cald iar spre seara ploaua, azi ne-a sarit.

La noi stare e semi-tensionata in casa, eu faceam planuri pentru cand se naste fetita si Catalin mi-a zis-o: ca ei cauta sa se mute cu chirie in oras.Din anumite puncte de vedere ii inteleg caci eu am stat cu barbatul si copii fara numeni altcineva, dar erau alte vremuri si ne-am descurcat si atunci foarte greu...dar acum, cu un slalriu la el si atat nu vand bine situatia...In fine ce vor sa faca e treaba lor pana la urma, pana nu treci prin grutati nu vezi ajutorul care l-ai primit.

Maine ce mai pregatiti de masa? eu sunt in pana de idei...

[pup][pup][pup][pup][pup]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...