Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gemanutzele in asteptarea aniversarii lor!


Recommended Posts

Loraid="red">, la multi ani cu sanatate, cu veselie, cu tot ce iti doresti tu cel mai mult de la viata! Sa ai parte azi de o zi senina, calda, plina de bucurii, alaturi de cele doua printese ale tale!id="blue">[pup][pup][pup]

Doinaid="red">, probabil are un grad de hipercoagulabilitate (de Ioana vb), de aici riscul sa faca cheaguri pe arterele ombilicale (cele care hranesc bebelusul) si de aceea tb sa faca Clexane (nu asa se numeste injectia respectiva?). Eu pentru asa ceva am primit Aspnter cca 3 luni in sarcina (in trimestrul I). Riscul este destul de mare: si de cheaguri si de hemoragii de tot felul (ca reactie adversa la tratamentul cu anticoagulantul injecatbil). Sa stea cuminte in pat, absolut niciun efort de nicun fel, fara nicio suparare, trebuie neaparat sa tina sarcina cat mai mult (pt a fi sigura ca bb este in graficul de greutate si este in putere).

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lora,La multi ani!id="red"> ...iti doresc numai bucurii,sa fi sanatoasa si sa ti se implineasca toate dorintele [flo]

 

Eu sunt shubreda, ma doare spatele de nu pot sa ma misc ...cred ca m-a tras curentul la party,la cat am alergat [:D]...am stat la intampinarea invitatiilor,apoi am tot alergat cu cheia de la camera cu cadouri,iar cand s-a anuntat ca se primesc cadouri si persoanele cu copii mici,care nu mai au rabdare si-l pot ridica ,sa vezi nene ce navala a fost la usa [:D]...io sunt aia mare din dreapta ,bineinteles cu o felie de tort [:I]https://picasaweb.google.com/103761393193733316086/PetrecereDesprecopii1Iunie?locked=true#5613507528095840466

 

******************************

"Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

kokiy, multumesc mult! As aprecia daca ai face publice pozele.[:D][pup]

Important e ca a fost frumos si v-ati distrat. Si la Piatra Neamt am avut o petrecere neasteptat de reusita![pk]

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Lora! sa fi sanatoasa si fericita alaturi de ai tai dragi tie.

 

La multi ani tuturore gemenilor care si au serbat pana acum ziua si n am apucat rusine sa mi fie sa i felicit macar asa virtual.

 

La multi ani si fetitei mele care peste cateva clipe paseste spre al saselea an de viata. Dam si noi azi de baut, o praji un suc ce doriti voi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]https://picasaweb.google.com/103761393193733316086/PetrecereDesprecopii1Iunie?authkey=Gv1sRgCO6YrNyGnqWpSg#

poza asta o pusesem in mesajul anterior de nu se deschidea

https://picasaweb.google.com/103761393193733316086/PetrecereDesprecopii1Iunie?authkey=Gv1sRgCO6YrNyGnqWpSg#5613507528095840466

 

La multi ani id="red"> pentru fetita Mercedes [flo]

 

******************************

"Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...