Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gemanutzele in asteptarea aniversarii lor!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

fetelor, va multumesc din suflet[pup][pup][pup][pup][pup][pup]

da, se pare ca cel mai frumos cadou de ziua mea sunt cele 2 teste pozitive, alex zice ca o sa fie un Andrei si o Sofia ca is 2 liniute pe teste[:I]

 

is un pic stresata cu bancile grecesti din tara, ce se mai aude?ca banii de pe apartament is in Alpha si noi doar vineri ajungem acasa.Ma bate gandu sa iau bilet mai repede sa ii scot sa nu ramanem fara ei.

of doamne, cateodata e mai bine sa duci dorul banilor cum zice buni[q][q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olim, ziceau la tv caci bancile grecesti de la noi sunt sigura...dar una se zice si alta se intampla.Mai bine ai face ceva sa fii sigura.

LA MULTI ANI !!! id="red"> scuze de intarziere, dar am avut probleme si nu am mai intrat.[bang][bang][bang]

Miercurea trecuta mi-au plecat copii(Ioana si Catalin ) la Bucuresti cu totul...fara sa stim ...ne-am trezit cu masina mare la poarta au incarcat si ....sunt data peste cap de tot , nu imi arde de nimic...imi pun o singura intrebare: Cum poate baiatul meu sa arunce 25 de ani din viata asa...sau pentru ce am muncit eu? Nu ne-am certat , nimic...nu ma suna nici unu nici altul...il suna doar pe barbatul meu.In fine...mai am doar doi copii acum, pe Dan si pe Dana.Nu mai vreau nimic...mi-e frica sa nu cad intr-o depresie...[bang][bang][bang][bang]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina,id="red"> nu fi asa de negativista! [:)] Roaga-te sa se descurce acolo, poate le-a fost frica cu sarcina, cu drumurile la Bucuresti. Este un oras mai mare, alte oportunitati. Eu cred ca le va fi foarte bine acolo. Si vei vedea si tu acest lucru, mai tarziu, cand te vei calma. Eu, una, le inteleg dorinta de independenta! [flo]

 

Am ajuns eu sa vb cu mama, chit ca inca sunt tare mahnita de decizia ei: sta exclusiv cu nepotii la ea, fara nici macar o referire la Dragos. Acum am copilul cu conjunctivita, are un ochi rosu si umflat, cu tratamente dupa mine, sa il duc la tanti, ca sa pot eu sa umblu unde am nevoie pana in ora 12 cand tb sa prind masina de Predeal. Aseara am vb cu mama si tot ce am auzit a fost de nepoti, ca le-a luat ore de patinaj pe role, ca doreste sa le ia tableta PC (la nici 4 si 6 ani??? [bang]), iar de Dragos...nimic, nimic, nicio vorbulita. [q] Noroc cu soacra [:D] ca a stat o saptamana de-a ajuns Dragos sa vb la telefon cu ea: "Buu-nii?", "Am-hai?" (asta-i Mihai, cumnatul meu). Si mai spune si "ta-ta-ie" (la tatal finei).

 

Suntem nauci, caci umblam dupa un co-creditor la banca (eu nu pot lua niciun leu; anul trecut am terminat pe minus, deci 0 venituri la cabinet) si in ochii bancii nu sunt de incredere. [bang]

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black, sunt multe care nu am putut sa le scriu aici...grele de tot, nu e vorba de independenta caci asta o inteleg si eu, caci am fost independenta toata viata si mi-a fost bine, e vorba de inconstienta si rautate, rautate fata da frati, mama, tata din parte lui Catalin si "a fi cu doua fete" din partea Ioanei. Sunt multe rau de tot ....si grave...

Voi ce mai ziceti fetelor? eu nu mai am acum putere sa mai zic mai nimic, dar am luat o hatarare definitiva, ma voi schimba total, mai trebuie sa traiesc si pentru mine!

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doina, multumesc de urari[pup][pup][pup][pup][pup][pup]

hai capu sus, si pe primul loc tu si apoi ceilalti[flo][flo][flo]

esti o luptatoare si o mama deosebita[flo][flo][flo][flo]

fetelor eu is cu alex la cluj de duminca, ma stresez cu inmatricularea masinii, bbanii i=am trimis in franta,pe maine trebuie sa ajunga daca totul e ok.

mai trec prin zona[pup][pup] pentru toata lumea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doinaid="red">, eu nu cred faza cu rautatea fata de frati si parinti din partea Ioanei, mai ales ca voi v-ati dechis complet casa fata de ea si ea fata de voi (sau asa am simtit din mesajele tale). Eu cred ca-si spune cuvantul stressul legat de sarcina (caci are, vrei nu vrei, sarcina cu risc). Si daca pt linistea lor sufleteasca au simtit ca tb sa plece, asta este! Se vor deschide si catre tine, doar nitel de rabdare sa ai. [pup]

 

Olim id="red"> ,bine ca sunteti in tara! [:D] Ce faceti: mai stati aici o perioada sau repede la tati?

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Olim, niciodata, nu m-am pus pe mine in fata copiilor, dar experienta amara de acum ma face sa cred (stiu ca generalizez putin) e bine in viata ca parinte sa mai te gandesti si la tine, in cazul meu cu Catalin mi-am luat " o mare teapa".

Black, asa credeam si eu cand va scriam caci era deschisa, dar era ascunsa...o fi stres de la sarcina dar daca as vorbi cu tine in privat sa pot sa iti spun anumite cuvinte , spuse de ea lui Dan, lui Dana, anumite lucruri care le-a facut voit...[bang][bang][bang]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doinaid="red">, chiar asa sa faci: sa te mai pui si pe tine pe primul plan! [pup] Odata cu venirea lui bebita, se vor regla si lucrurile intre voi, in sensul bun (pt asta garantez eu)! [flo]

 

Eu tocmai ce voi avea si al doilea loc de munca, tot Predeal, insa in centru de permanenta (ba, mai mult, voi fi coordonatoarea lui [8D]).id="size1"> Maine sper sa semnam actele la banca si sa incepem sa ne cautam si apartamentul, marti am examenul la sala pt permis (si am o gramadaaaa de emotiii! [bibe]).

 

Dragos tocmai ce a trecut printr-o conjunctivita, dupa ce duminica a fost muscat de o capusa (am innebunit pana am reusit sa scoatem lighioana intreaga cu penseta). A inceput sa repete cuvintele dupa noi, insa a devenit mare mofturos la mancare. [q]

 

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Eu incerc sa-mi mentin starea de bine ,ca sa nu ma apuce depresia...inca nu mi-am gasit ceva de munca stabil,fac doar chestii prost platite ,bine ca sunt si astea...mystery shopper si sondaje online [alcool],astept sa ma apuc de asigurari la Allianz Tiriac ,ma ajuta o buna prietena de pe DC sa fac cursurile... se pare ca si cv-urile prea pompoase pot speria angajatorii [:D],a ,si mai am o problema [q]nu stiu engleza decat la nivel mediu ,o fi nasol sa fac ceva cursuri la varsta asta ? inteleg aproape tot ce se scrie sau se vorbeste,dar sa ma exprim eu ciu-ciu,am un trac si o rusine ca n-o sa iasa pe gura decat prostii si atunci ma blochez [bang]

De cand stau acasa am abandonat si dieta si m-am facut cat casa poporului ...am 93kg [q],de luni am inceput sa tin o dieta,mai precis elimin din alimentele nasanatoase si din sucurile carbogazoase,sper sa ma pot motiva indeajuns sa scap de vreo 25kg [:D]...Olim ,tu ce zici de asta cu slabitul?

Black, bafta cu noul job [pup]...imi pare rau ca Dragos nu e un mancacios ,poate de vina e doar caldura ...

 

Doina ,nu te mai consuma [pup]...asa sunt copii din ziua de azi vor totul de-a gata ...si mama are probleme cu fratele mai mic cu care sta in casa,desi ii facea toate poftele ,ii gatea,spala tot nu era buna...cand a intors mama foaia si nu i-a mai facut pe plac ,e cea mai rea mama ,spune strainilor ca vrem sa-l dam afara din casa ,ca nu ne pasa de el ...dar lui ii pasa de ceva?nu ...nu contribuie cu nimic in casa ,dadea inainte ceva bani de mancare ...acum cand trebuie sa se gospodareasca singur a uitat tot ce s-a facut pentru el ...in fiecare zi face scandal si nu-i pasa ca face stricaciuni in casa si nu are bunul simt sa le repare sau sa cumpere ce strica ...ufff,problema grea si la mine ,sper sa o pot muta pe mama la o garsoniera ,iar lui am sa-i dau partea de bani care-i revine de la succesiune ,parca vad ca ramane pe drumuri [q],dar chiar nu stiu ce sa mai fac cu el,i-am spus ca-l ajut sa obtina un credit sa-si cumpere si el garsoniera ,nu vrea ,pai ce mai pot face eu ? in mintea lui s-a infiripat ideea ca noi il vrem in strada si spune la toate cunostintele ca-l vom lasa pe afara ,dar el nu face nimic care sa ne arate ca merita sa facem un efort pt el ,chiar vrea totul de-a gata ...de unde infiripata ideea asta ca e de datoria parintelui sa-ti lase casa nu stiu ,dar cred ca e o chestie pe care o simte generatia tanara [bang]

 

Hai ca m-am intins ca "pomana tiganeasca" [:D]

 

P.S. ...black,fata, ce ai cu bietul "simpt"[:D]

 

 

******************************

"Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...