Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gemanutzele in asteptarea aniversarii lor!


Recommended Posts

Doina, felicitari pt mica bebelusa! [olala][olala] Acum pot si parintii sa se gandeasca la un nume de fetita! Lora, super ca iesiti in parc toate 3 si ca mica Adelina mananca frumos afara. Dragos este un ... (nici nu stiu cum sa-i spun: agitat, rasfatat, alintat? [:D]) zilele acestea: se imbraca/se incalta numai cu ce vrea el, mananca numai ce vrea el (mai nou prajiturici gen Barny si ciocolata), stau cu el afara si cate 2-3 ore legate cand vin de la munca, caci altfel imi plange in usa cu haina in brate. Sunt si ma simt extrem de obosita si as dormi 3 zile incontinuu (azi dimineata nu am auzit ceasul de dimineata, am ajuns cu 30 de minute intarziere), numai sunt la zi cu situatiile, toti 3 copiii stau saptamana asta si cealalta la mama (soacra surorii este internata de urgenta la spital), mai incerc si eu sa ii mai iau din treburile de pe capul mamei (mancare, cumparaturi). Vineri sunt la Sibiu sa ma inscriu la examen si nu m-am pregatit absolut deloc, sotul imi reproseaza ca nu merg la soacra sa-i fac curatenie de Pasti [alcool][alcool]. Parca toate imi stau pe cap si numai am control asupra vietii mele! [V] Si in loc sa iau ceva vitamine sa ma energizeze ma prostesc mancand aiurea. Noroc ca tin Postul si poate asa ma mai temperez cu mancarea! Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Omul si ceapa: https://picasaweb.google.com/LoraG76/AdelinaSiIustina1?authkey=Gv1sRgCMPUkOOJ-qScowE#5584679516456365586 Edit: Black, multumim mult pt. coment.! Sa-i trimitem niste ceapa lui Dragos?[pup] Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010) [url="http://community.webshots.com/album/577049286UYRuhK"]Carti personalizate[/url] - [url="http://www.carteacopilariei.ro/"]Cartea copilariei[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=LoraG76&catid=&search=Cauta&searchtype=2"]Lucrusoare la bazar umanitar[/url] (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare[pup] doina, felicitari[pup][flo] sarcina usoara ioanei pe mai departe[flo] lora[olala][olala][olala][olala]ne-am uitat cu alex la filmulet de vreo 10 ori sa vada ce papa bebe ala mic[:D] black, ai grija te tine si de sanatatea ta[pup][pup][pup] toata gasca [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim fetelor! facut Ioa iesit toate bune, numai caci nu a reusit sa fie luata la Giulesti in evideta, i-a spus dr. caci e sarcina prea mare si nu isi asuma responsabilitatea in stuatia in care apar probleme.Maine se duce la spitalul Caritas la dr. pe care o cunoaste sora ei, cu ea a nascut.Sper sa nu ii spun la fel si aici.Numai ca bucuriea e umbrita de o suparare: i-a venit zapaceala lui Catalin.Se muta iar la Bucuresi cu tot cu Ioana...caci nu ii place lui aici...nu e ce isi doreste el...[bang][bang][bang]Nu are nici o promisiune de serviciu...[bang][bang]se muta cu sora Ioanei care lucreaza vnazatoare pe 450 ron la Tip-Top (una dintre ele)cu un cumnat care nu da nici bani de chirie(el mananca in oras) iar ea si fata cea mica se descurca cum pot...[bang][bang]iar eu ma intreb: oare cat mai pot sa suport ifosele copiilor??? Mai multe va spun pe mess. Voi unde sunteti? [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina,id="red"> si Ioana ce spune? Eu spun ca ar tb sa ii lasi sa plece, sunt locuri de munca mai multe, poate isi gasesc si ei ceva cu carte de munca. Fara suparare, dar daca stau cu voi acolo ce rezolva? Niciunul dintre ei nu este salariat, vine un copil. Stiu ca nici printre straini nu le va fi prea moale, dar lasa-i ca sunt maturi, sunt majori, se vor descurca ei. Si in cel mai rau caz, tot ei vor invata lectiile cuvenite.

 

Lora, id="red"> singura modalitate in care mananca Dragos ceapa este doar fiarta si doar putin, ascunsa printre alte legume.

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, te pup si te imbratisez, sa-ti treaca supararea! [pup][grup] Sper sa le fie mai bine in B. lui Catalin si Ioanei, desi, sa stea intr-o casa cu altii, e greu...dar eu nu vorbesc decat dinafara si la sfaturi nu ma pricep prea bine si nu-s in masura sa le dau. Poate ar fi mai bine sa te detasezi, sa ii lasi sa se loveasca cu capul de pragul de sus...ofera-le ajutorul doar atunci cand ti-l cer explicit, chiar daca iti va fi greu. As vrea sa nu vina niciodata pentru ei ziua in care vor regreta alegerea facuta. Esti o mama adevarata si te apreciez mult pentru asta, dar trebuie sa te detasezi putin. [pup] Daca ai sti ce mult semeni cu mama...[:)]

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

 

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] black, azi Adelina a mancat urzici. Eu zic sa-l aduci pe Dragos intr-o vacanta la Piatra, sa-l invete Adelina cum se mananca.[pup]

 

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

 

Carti personalizateid="red"> - Cartea copilarieiid="red">

 

Lucrusoare la bazar umanitar

 

(Niciodata sa nu spui niciodata!)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Fetelor, nu ma deranjeaza nici un pic caci vor sa plece...ci ca sunt iresponsabili.Pe Ioana in situatia data nu o mai angajeaza nimeni caci nu ar putea sa lucreze.Catalin lucreaza aici de o luna si jumate, dar vrea salariu de 18-20 milioane , aici nu va avea asa salariu niciodata la pregatirea lui.Lucreaza cu carte de munca.Ce ma doare este felul in care pleaca...cu milioane de vorbe urate adresate mie de el...[bang]Cand faci un copil trebuie sa fii cat de cat responsabil la ce te asteapta...ei...nu...toate cele sunt din cauza mea..salariul mic al sau(800 ron)ca nu a mai tinut-o patronul pe ea...tot ca nu m-am dus eu sa ma rog de el...[bang]si astea sunt numai un strop din ce mi-a zis baiatul meu joi seara.E a doua oara cand vine si pleaca, dar o a treia nu cred ca va mai fi.Nu mai am curaj...eu...Si asta fara sa ne certam inainte niciodata, fara nici o discutie...dintr-o data: bummmmmmmmmmmmmmm!!!Eu oricum la situatia noastra actuala nu am cum sa ii ajut in Bucuresti, aici as fi putut , acolo nu.Voi suferi caci sunt sigura ca vor rabda rau de tot.Pana acum un an a fost altfel, pana sa se ia 25% din salarii, acum e jalnic...Si simt ca sunt si mintita rau de tot!!!

Black, are vreo legatura sa se stie grupa de sange a mamei si a tatalui inainte de a concepe copilu? caci asa mi s-a spus azi de Ioana, ca i s-a zis la sp. Caritas.Compatibilitatea grupelor de sange, cam asa ceva...[bang][bang]intre mama si tata, cica ar afecta dezvoltarea normala a unui fat.[bang][bang]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, fii calma, ca e nevoie de tine sanatoasa. Lasa-i pe ei sa-si vada de drum, sa vada cum e cu copil si fara ajutor...18-20 de mil. in Buc. si cu un copil mi se pare tare putin...dar e alegerea lor. Eu am fost insarcinata de 2 ori, dar din stiinta mea limitata n-am auzit asa ceva...n-au nicio legatura grupele de sange cu dezvoltarea copilului...nici chiar RH-ul. Da' na...poate nu stiu eu. Black, poate a strigat Adelina la Dragos a manance si-o fi auzit! Super, s-o tineti tot asa! Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010) [url="http://community.webshots.com/album/577049286UYRuhK"]Carti personalizate[/url] - [url="http://www.carteacopilariei.ro/"]Cartea copilariei[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=LoraG76&catid=&search=Cauta&searchtype=2"]Lucrusoare la bazar umanitar[/url] (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...