Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gemanutzele in asteptarea aniversarii lor!


Recommended Posts

Buna fetelor!

Black ,mare dreptate ai cu salariile ... noi la multinationala tot salarii mici avem,raportat la Bucuresti bineinteles ... al meu sot mai sare uneori de 2500 ron,asta in masura in care anul trecut ajungea si la 4000ron ,eu una ma invirt in jur de 1500ron ,mai sunt si bonuri de masa ,mai avem uneori si bonusuri de la furnizori,dar tot nu ne ajung...si nu platesc chirie ,dar am rate de 1600 ron ,plus dobanzi de la cardurile de credit ...din fericire pt. noi am apucat vremuri bune si ne-am dotat casa cu tot ce-i trebuie ,masina ,plus avem o casa in constructii,batem amandoi spre 40ani asa ca nu prea mai avem sanse sa gasim ceva mai bun acum ...spune-i sotului sa nu se lase pagubas,voi sunteti mai tinerei si mai sunt sanse sa va directionati in cariere.

Black, ce zodie e sotul tau?

 

Acum am depresii pt.ca m-am ingrasat 20 kile intr-un an [:D],asta dupa operatia de bila ...ma omoara hainele,am masuri in sifonier de la 38 la 50 [bang]

 

Lora, e o scumpa buburuza mica ,mai ca-mi faci pofta si mie de una [pup]

Doina ,nu cred ca RH-ul lui Catalin e relevant in sarcina norei...eu una am RH pozitiv, sotul negativ si nu ne-a spus dr. ca ar fi probleme, si am nascut cu Puia de la Giulesti ... o sa fie greu sa o ia un medic in evidenta ,acum cei cu renume nu se prea incurca decat cu cunostinte sau daca e rost de ceva spaga ...cred ca o sa o directioneze la un spital din zona de resedinta...ea e din Bucuresti?

 

******************************

"Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 286
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Koky, a luat-o in evidenta la spitalul Caritas din Bucuresti, ea este din Dolj, dar i-am facut mutatie pe Zimnicea-Teleorman. Black, inca nu si-a depus demisia azi caci nu a gasit Ioana apartament de inchiriat in Bucuresti caci toti cer garantie pe 3 luni si ei nu au.Mai mult de atat ea m-a sunat acum 10 minute si mi-a spus ca vrea sa vina acasa iar el i-a spus sa stea sa se descurce cu apartamentul caci el a pierdut 2 interviuri caci nu a putut sa se duca de aici la Bucuresti.M-a intrebat ce sa faca? cHIAR NU STIU CE SA II SPUN...DACA ZIC SA VINA? O SA ZICA FIIMIU CA M-AM BAGAT IN CASNICIA LUI, DACA II ZIC SA NU VINA O SA ZICA iOANA CA NU VREAU SA VINA...IL BAG PE gICU MEU LA INAINTARE. Cum o fi bine? nu mai stiu [bang][bang]ea plangea si imi spunea:MAMA VREAU SA VIN ACASA DE CATEVA ZILE SI Catalin nu ma lasa![bang][bang] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doina, nu o sa iti cada bine ce spun, dar nu te baga! Sa se descurce singuri-singurei. Cum adica a trimis-o pe ea, insarcinata, sa gaseasca locuinta? Parca era vb ca vor sta cu sora ei care are deja locuinta acolo. Sau cum? Lasa-i singuri sa ia decizia. Indiferent ce vei spune sau face tu acum, se va intoarce invariabil impotriva ta. Din pacate, ca si Lora spun si eu, nu il inteleg deloc pe fiul tau. Poate renunta la nebunia cu Bucurestiul sau sa mearga doar el o perioada, iar ea sa ramana cu voi pana naste sau pana prinde Catalin ceva cheag. Mi s-ar parea decizia cea mai buna cel putin pt Ioana si copil! Mai ales pt copil! Kokyi, sotul este fecioara. In general, nu credeam sa spun ca este depresiv, dar in ultima vreme a luat-o rau pe aratura! Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola, dragelor!

 

Va citesc in permanenta si sunt cu gandul la voi dar am avut asa niste caderi emotionale si mi-am bagat picioarele-n tot si-n toate. Cred ca de vina este iarna asta prelungita, grijile de peste zi si o lipsa acuta de vitaminizare m-a facut prapastioasa. Dar a iesit soarele si parca incepe sa se nuanteze totul.

Eu recunosc ca fac depresii de la vreme.

 

Doinito felicitari pentru bebelina-nepotina din burtica Ioanei.

Nu stiu ce sa zic despre situatia in care vrea sa se afunde Catalin. Poate ca-i mai bine sa-l lasi sa zboare. Tu ca mama doar i-ai daruit aripile.

 

black cat imi poti fi de draga [olala] Asa pur si simplu! [flo]

Radu nu zice nimic. El e mim-ul perfect. Dar canta si danseaza. Nimic senzational si iesit din comun.

 

Lora ai si tu o soacraaaa, vai de tine!!

A mea este faina, nu ma plang. Nici nu-mi da dar nici nu-mi cere. Dar am avut surpriza in ultima perioada ca vine cu mancaruri gatite, ca face tot felul de chestii de ma lasa interzisa. Cred ca incep sa o iubesc [olala]

 

kokiy te imbratisez, dear! Tare te inteleg cu cheltuielile.

Uof, avem si noi acum, in iunie, un hop de-mi vine sa plang. Cand ma gandesc ca altii arunca cu sutele de milioane pe niste nimicuri si eu depind de 15000 ron, imi vine sa plang. Dar apoi imi revin si-mi zic ca asta e. Unii sunt mai norocosi.

 

olim din ce camera cu surprize mai transmiti? Alex cum se simte??

 

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!id="Comic Sans MS">id="navy">

 

D'ale Andrei

 

Vremuri

 

„ Am învatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru si pot vedea ceva total diferit”. (Octavian Paler)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! Liliacule, ce placere sa te-aud![pup] kokiy, azi iau coletul abia.[pup] nu mai pot scrie, ca doarme bolfosenia in brate la mine. Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010) [url="http://community.webshots.com/album/577049286UYRuhK"]Carti personalizate[/url] - [url="http://www.carteacopilariei.ro/"]Cartea copilariei[/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=LoraG76&catid=&search=Cauta&searchtype=2"]Lucrusoare la bazar umanitar[/url] (Niciodata sa nu spui niciodata!)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor[pup] deocamdata suntem prin zona, dar maine mergem sa cuatam casa la 250 km de aici[q]marius a primit postul definitiv, ieri a primit si dreptul de lucru, acum ne mai trebuie o casa sa stam si camionul sa il inchiriem sa ne mutam[:D] nu stiu daca inainte sau dupa Pasti, depinde de ce gasim si maine la chirie, vrem sa ne luam ceva al nostru, dar deocamdata vrem sa cunoastem zona si apoi mai vedem noi. in rest suntem bine, alex nu vrea sa vorbeasca deloc franceza, spune ca ne mutam la bunicu Ion, daca nu maia vem casa la cluj[:I]ca el nu poate vorbi franceza numa romana[:-@] om trai si om vedea unde ne mai duc valurile vietii[8D] va[pup]pe toate, ma duc sa citesc ce ati mai scris si revin azi ma duc la cursurile de franceza, acuma ca m-am obisnuit cu profa, trebuie sa renunt[q] sanatate sa avem ca in rest toate vin si trec[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliac, ce bine ca ai mai intrat si tu pe aici! O mai asteptam si pe Raluca! Uite ca deja se prevede ca vine cu adevarat primavara, chit ca eu tot in cizme sunt, si se mai duc si relele odata cu vremea nasoala! Sper ca hopul financiar sa nu va destabilizeze complet, este totusi o suma, si sa va mai ramana si de un mini concediu! Inteleg ca Raducu imita tot (ca si Dragos de altfel), dar chiar sa si cante? [olala] [pk] Go soacra lui Liliac! [pk] Incep sa iubesc si eu soacrele, daca sunt de ajutor si stiu sa gateasca! [:D] Olim, iarasi mutare! Definitiv de data asta, daa? [:D] Lasa-l pe Alex cu franceza, va incepe si el sa parleasca cand va da de fetite frantuzoaice, dragute si delicate! [:D] Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Black,al meu e tot fecioara [:D] ...el e foarte calculat,eu sunt mai cheltuitoare,dar vis a vis de partea sensibila cred ca sunt un pic mai slabi ,al meu a plans in hohote cand ne-a murit un caine si a mai suferit f.tare dupa un papagal,iar daca iese cu sange la copii se pierde imediat...

 

 

Lora, sa poarte sanatoasa fustita [pup]

 

edit 1:ce fain,abia acum am vazut[:D],avem posibilitatea sa injuram pe DC,mai precis, sa aprobam sau sa dezabrobam mesajul unui user [pk]

 

edit 2:mai tare e ca poti sa te aprobi singur [:-)))]

******************************

"Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Sa incep cu inceputul, a venit Ioana acasa, parea ca s-au linistit lucrurile.A primit si vesti bune: a resusi barbatul meu doua locuri de munca:

1. Alt post la aceiasi firma : referent comercila cu 1200 ron impozabil, are fiimiu actele semnate in camera si sa vedem maine daca .....vrea...

2. Peste trei saptamani un cunoscut deschide un mare depozit la noi cu de toate: de la materiale de constructii, mobila, aparate electrocasnice, de toateeeeeeee, si a venit la noi acasa sa il puna la Catalin magazioner, a mentionat caci se va ocupa strict de gestiune, v-a avea manipulanti pentru tot, acolo cica e salariu mare , nu stim inca...cat maine la 9 ar trebui sa discut Catalin cu respectivul.

Bun pana aici.Azi la- pranza dupa masa ne-au bagat in sedinte:

Caci ei nu stiu daca sa ramana [bang][bang]caci nu au casa lor separat...[bang][bang]noi trei am ranas perplex...era vorba de un serviciu mai bun...aia era cauza...nu a fost vorba de apartament in nici o discutie...acum parca suntem nauci...

Fetelor, nu ma bag cu nimic, tac si ascult tampeniile lui fiimiu.Pai de la 700 ron impozabil a obtinut Gicu 1200 ron impozabil(mai e si al doilea job de maine unde nu stiu care e salariu) iar ei ne spun ca vor acum...pe loc apartament pentru ei???[bang][bang][bang]

Gicu a epuizat toate vorbele: el voia sa ii opreasca din a rabda de foame prin Bucuresti, de a se chinui cu un copil mic.Numai el stie cum s-a descurcat sa ii schimbe jobul...

E posibilitate si de apartament din fondul locativ de stat , dar dureaza cam 6 luni, trebuie sa fie cununati legal, caci trebuie la dosar, si o rezolvam, dar trebuie rabdare frate.[bang][bang]

Pana la urma ce vor sa faca, sa faca pe "barba" lor.Eu nu vreau decat putina liniste si sa pot trai putin si pentru mine.

Apropo: a facut azi analize si Catalin si are A2 negativ, iar Ioana are O1 pozitiv, si a fost mare caz si din asta [bang][bang]

Deja am obosit si eu si Dan si Gicu, ne luptam cu nu stiu ce...

Hai ca v-am obosit si pe voi dar nu am cui sa spun [bang][bang][bang]

[pup][pup][pup]

Nu zic decat: timpul le rezolva pe toate.[flo][flo]

Liliach, ai dreptate, eu i-am dat aripile, dar de doua ori a zburat si s-a intors la cuib...numai caci acum vrea sa zboare cu puiul neiesit din ou in ghearele ulilor! (foame, lipsuri neajunsuri)[bang][bang]

Black, ea a stat la sora ei cat si-a facut analizele si intre timp a cautat si apartament, a vazut mai multe, dar se cere garantie stiti bine, iar ei nu au, iar noi nu avem si daca as avea l-as opera pe Dan la escare, nu as fi complice la nebunia lor de acum.Ea cauta apartamente si mie imi spunea ca mai are de facut analize.Nu are impotanta...dar nu imi place minciuna.

Lora, nu ma bag de loc, nu ma arat in nici un fel, fac ce am de facut si gata. ( mancare, spalare si tot ce faceam si pana acum)

Sa stiti fetelor ca nu ma comport ca o soacra ci ca o prietena cu Ioana.

Dar vad ca nu e bine, cand esti buna...te ia de proasta...dar nu are importanta...[pk][pk][pk]eu duc mult [alcool][alcool]

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!id="red">id="size3">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...