Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Daca te ai hotarat la Pasadena poate stai mai mult in trafic :(, este f departe de consulat...si de restul obiectivelor pe care ti le au recomndat fetele.

Uneori din Downtown pana aici faci 30 de minute.

 

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

 

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lai, multumim mult pt urare, nu stiu cum om scoate-o la capat. Ditto! Si noua ne-a placut mult de tot in Miami si Key West si abia astept sa mai mergem, cu mai mult timp la dispozitie sa colindam Key West si sa vedem si alte locuri along the Keys drive. Lucas la 3 zile dupa ce a luat Augmentin a inceput sa faca o reactie foarte puternica, rash pe tot corpul care a erupt violent in cateva ore si azi, la mai mult de 24 de ore dupa ce i-am intrerupt tratamentul, inca se dezvolta si arata din ce in ce mai rau. Azi la pranz avea toata fata rosie, umflata si bubite rosu/roz pe tot corpul care acopera in proportie de 90 % suprafata pielii. evident l-am dus la doctor si ieri si azi si ne-a spus ca e reactie alergica la antibiotic si ca nu are practic ce sa-i dea, va trebui sa-i treaca de la sine. Pediatra a spus ca urechea nu mai apare inflamata dar eu parca nu-s convinsa ca infectia e vindecata in proportie de 100%. [bang] Liris, pana la urma unde ati decis sa luati cazare. Cum spune Lai as sta si eu, mai pe langa atractii, Pasadena mi se pare remote si e pacat sa stati in traffic in LA. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina imi pare tare rau ca treceti prin atatea, ti-am spus ca Augmentinul asta a fost singurul care i-a dat reactii nedorite lui Aidan si a trebuit sa il intrerupem.

 

Azi am fost cu el la controlul de 6 luni de la operatie (cam tarziu l-am dus) si medicul a fost foarte multumit, revenim peste 6 luni! din pacate nu are voie la piscina, plaja...decat cu dopuri pe care nu le suporta. Mititelul azi exersa in cada, cica swimming like a dolphin:)) nu stiu de unde a venit cu asta, poate isi aduce aminte de la lectiile de inot pe care le-am facut asta vara, dar chiar dadea din maini si picioare corect, bagase si capul in apa[:D].

 

In alta ordine de idei, pentru fetele care nu au FB[:D], asteptam un bebelus in noiembrie, Aidan o sa fie big brother[pk]!

 

Baby Gator and [gravired]4+id="size1">

 

Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miere, felicitari si sarcina usoara!!

yay, acuma stim ce ati facut de V day!!![pk][bibe][olala][:I]

 

Pumba,Lai, hugs si speram sa se termine cu bine cat mai curand.

 

Cand ma gandesc ca asta s-a intamplat dupa primele doua zile de preschool.... imi vine deja sa-l tin acasa pana ajunge la high school!

 

____________________

Alina, Mama to Luc 3/08

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LucasMom...sanatate multa...si noi am trecut printr-o reactie alergica cu Nicholas in August. I-a dat penicilina pentru strep-throat si mi-a facut la fel. Totusi, pediatra mi-a spus ca putem schimba antibioticul (alta familie) si sa tinem minte sa nu-i mai dam niciodata penicilina. Noi eram si in vacanta in alt oras...noroc ca reactia mi-a facut-o acasa (la o zi de la aterizare). Miericico...felicitari multe!!! Sarcina usoara si mai ales, tin pumnii pentru o NASTERE usoara. Noi tot ne acomodam in locul nou...copiii si-au facut prieteni. I-am inscris la tot felul de activitati (soccer, tenis, muzica). Acum au timp mai mult pentru ca nu pierd 2 ore (+) pe zi cu transportul. Chestia e ca acum am curte mai mare si mi-e GROAZA de gradinarit[alcool][alcool][alcool]. Am comandat tot soiul de pomi si boscheti (cica vin prin aprilie). Fosti proprietari nu s-au ocupat DELOC de gardina si e cam paraginta. Groaza mi-e si de iarba[alcool]. Sotul e in culmea sculelor de tot felul ca acum are garaj unde sa-si faca "atelier". Home Depot este pe primul loc in topul destinatiilor de weekend!!! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...