Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Anamaria, sa faci poze inainte si dupa. Nici mie nu mi-e fun gradinaritul dar imi place sa arate bine, fara contributia mea. Dupa un super exces de zel din partea sotului cand cumpara tot felul de scule, i-a trecut cand m-am revoltat o data ca pierdeam cate un weekend intreg curatin curtea si taind iarba. Noi am preferat sa platim si gradinarii ii schimb o data pe an ca altfel se lenevesc si abia mai sufla praful o data pe saptamana. Cei noi angajati au mult zel la inceput, fac si dreg, pun flori, repara sprinklers, etc. apoi o lasa mai moale, si sfarsesc prin a-i suna insistent pana repara un sprinkler. Am studiat patternul asta in ultimii 3 ani si e foarte precis. ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele - va salut si eu ... Miere, felicitatiuni maxime. ma bucur foarte mult pentru voi. N-am mai scris de mult pe aici dar ca deobicei , am avut tot felul de drame familiale. Cea mai mare a fost cea de acum 2 sapt cand ca am reusit sa imi sucesc genunchiul drept la ski, atat de bine incat nu am mai reusit sa ma ridic de acolo. A fost cu show, cum se putea altfel ? Copiii erau in fata si nu m-au vazut cazand, eu am incercat sa ma ridic si mi-a fugit efectiv genunchiul din rotula ...m-am pus pe plans, s-a oprit lumea - foarte, foarte multa solidaritate pe partie ...cineva mi-a luat numarul de telefon si s-a dus sa-mi culeaga copiii, m-a sunat si am reusit sa vorbesc cu Alex sa ii explic ce s-a intamplat ... altcineva a chemat ski patrol-ul care a venit cu o sanie din aia de salvare si m-au dus pana jos - de acolo cu masina pana la baza, caci evident ca eram ca cuca macaii ...si la baza direct la punctul medical. M-au consultat si mi-au spus ca am ligamentele rasucite, ca nu e grav dar am incheiat-o cu skiul pe anul asta ... am stat fetelor 4 zile cu piciorul in sus, am mancat la pat (m-a hranit mama mea, draga de ea, cat de mult pot s-o iubesc) si am vazut toate programele posibile la TV ... acum sunt mai bine, adica merg schiopatat, urc si cobor scari cu greutate dar pana la iarna viitoare sper sa-mi treaca ca doar n-o sa ma opresc din skiat acum cand amandoi piticii mei haiducesc pe partii ... A doua drama este ca mi s-au imbolnavit copiii - toata iarna nu au avut nimic, un muci, o tuse, nimic - si acum au inceput pe rand - Flavia infectie la sinusuri si cum a terminat ea, Alex cu durere de cap, febra, apoi diaree, iar febra ...etc. Acum, ca Alex s-a mai pus pe picioare, ma incearca pe mine virusul - clasic, mancarime in gat, dureri musculare ...etc. Si in plus, compania barbatului se vinde pana la sf lui Martie, deci cred ca mai are serviciu max 2 luni. In rest - noi suntem neschimbati [:D] P.S. Apropo - ce mai face Sanziana cu piciorul sotului ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, felicitari! Anamaria, spor la gradinarit [:)] Nici eu nu le am, dar incerc sa fac un efort de dragul barbatului, care ar sta toata ziua in gradina si e topit daca manifest si eu o oarecare urma de interes [:D] Acu' cica m-am facut responsabila cu gradina de legume [8D] Speaking of which, care gradinareasa mai priceputa imi da si mie un sfat - cum sa proptesc rosiile in mod cat mai eficient, inclusiv dpdv financiar? Ca unii zic ca musai cages, da' cages pe care le-am vazut ori sunt de o calitate super proasta, ori sunt scumpe; iar in cartulia mea de rosii scrie ca nici macar cages nu sunt suficiente cand isi iau plantele avant (sa fiu suficient de optimista si sa presupun ca-si vor lua chiar asa? [:D]) Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele vecine,

Ma scuzati ca dau buzna dar stiu ca mereu gasesc help si info. CIne a trimis copilul in romania, mai mare de 5 ani, cu insotitor-ce companii ofera acest seriviciu si cat a fost extra pt insotitor. Stiu ca Sinzi a facut asta, dar cred ca e prinsa cu recuperarea sotului,

Buflea-sanatate maxima si imi pare rau ca ai suferit atata.

Irina-felicitari maxime si de data asta o nastere USOARA si poate niste fundite.

Multumesc anticipat.

 

Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani

 

Zambeste, si maine e o zi!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...