Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Elle [:D] Andreea, la tine poate vin sa le aduc personal [:)] Numa' sa se faca [:D] Iulia, multumesc pentru pont. O sa ma mai interesez. La momentul asta din an totusi n-as crede ca e determinant factorul umiditate, nu suntem in sezon ploios, umiditatea nu mi se pare momentan foarte ridicata (doar cate-o zi pe ici, pe colo), in schimb soare este cred ca numai bine. Mai problematic o sa fie la vara. Citeam acum ca in Florida ar fi de fapt doua sezoane de rosii, unul primavara si unul toamna, iar vara este out. Poate asa o fi si aici, ca e similara clima?! Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lai, ai niste tips and trick la cum sa te adaptezi la clima odioasa de Houston?? :) Nu am decat 2 luni aici dar imi vine sa ma duc iar in lume, imi e ff cald, umezeala, sunt muscata toata de tantarii uriasi...nu cred ca pot locui o viata aici...

Succes cu rosiile, mie clima asta mi se pare imposibila pt o gradina calumea...la cat cheltui pe apa mai bine le cumperi organice de la magazin...

 

Adriana mami de Isabelle Marie - 6 luni si Aidan Alexander - 5 ani

A ticket to hell has never been funnier

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana [pup] Nu prea am tips and tricks, doar ca cel mai probabil te mai obisnuiesti cu timpul. Mie acum mi se pare foarte faina vremea, dar asta poate si pentru ca noi ne-am mutat aici intr-o luna august, deci am dat piept direct cu umezeala si caldura maxime [:D] Mie imi plac toamna, iarna si primavara aici. Si de fapt chiar si-a doua vara nu mi s-a mai parut chiar groaznica. Pe timp de vara combinate activitatile fizice intense afara in timpul zilei cu piscina la greu, alte activitati afara cu preponderenta dimineata sau seara, si in rest activitati inauntru la aer conditionat. Sau, daca exista posibilitatea, plecat vara in vacanta. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ha! Panteruta, am crezut ca nu vad bine. Pai asta-i cea mai buna vreme din an! Sorry, nu vreau sa te descurajez, dar nici n-ai idee ce urmeaza in comparatie cu acum. Eu ma vait de vint, polen, astea ma enerveaza pe mine. Bafta la gradinarit fetelor. Eu am avut pauza (de alergii[:D]) anul trecut si totul este in paragina. Vad ca anul asta ma tin mai bine, am inceput iar sa fac treaba, dar sint tare in urma. Lai, tot custi din alea folosesc si eu. Cu ferestrele nu stiu, AB era experta dar vad ca n-a mai scris iarasi. Yoohoo, se aude?[:D] Andreea, mai povesteste-ne de prin insula. Cum le place copiilor? Corina, ce frumusica-i Francesca. Mai, mie trebuie sa-mi explici mai clar ca nu pricep in ce consta treaba cu plicul ala, doar ca-i de bine. Asa ca zic felicitari. Alina, cum mai este micul schior? Sper ca s-au rezolvat toate. Mi-a placut povestea numelui. Miere, ce idee buna cu Nadia! Cum te simti? Nu mai stiu ce ati scris, sorry daca am sarit ceva important. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic la fel, noiembrie-martie cea mai faina vreme in Sud. Mie imi lipseste umiditatea de acolo, face bine la ten si la piele. Lai, m-am gindit sa nu putrezeasca, de-i pui multa apa. In general, sa tot gradinaresti in Sud, creste totul ca din apa. Cel mai frumos mie busuiocul mi-a crescut, faceam pesto saptaminal (: Cind ma gindesc la gardurile de azalee... "Double, double, toil and trouble; fire, burn; and caldron, bubble."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, stiu ce urmeaza din pacate ca toata lumea imi spune...mereu am urat caldurile mari pt mine nu e o noutate ca nu imi place la caldura si tot in caldura dau :). Sper sa ma adaptez daca nu, exista nord estul :)) Adriana mami de Isabelle Marie - 6 luni si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetele! Ramona, cei de la CA Young Scholars tiparesc in fiecare an o carte cu cei mai buni elevi din CA. Ralu a fost propusa de teachera ei de mate sa fie in aceasta carte. Raluca trebuie doar sa completeze o aplicatie si sa si scrie o scurta autobiografie. Aceleasi chestii o sa apara si pe un web site. Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...