Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ramona, sa-ti traiasca "micuta", dulcica foc sarbatorita, "La Multi Ani!" si la cat mai multi ani cu sanatate, fericire si numai bucurii. Chiar asa ... ca bine zice Vio, cam multe poze publici deodata [:D] Ruxij, am ascultat compozitia ... si mi-au dat lacrimile. E mare lucru ! Bravo inca odata baiatului si la cat mai multe succese. E prima data cand te vad si pe tine si baietelul. Ce frumos e si ce ochi are [olala] ... a mostenit-o pe mami, asa-i? Cami, mult success fetitei la scoala. Ce e aia magnet school? N-am auzit de asa ceva pe aici. In toamna mai greu va fi ptr tine sa accepti ca ai fetitza mare decat ei. Patrick a inceput acum cateva luni sa se prinda cum se joaca sah si de atunci e game-ul lui preferat. Au si un club de sah la scoala in fiecare joi dimineatza, asa ca sambata a fost la chess tournament pe oras. Daca taiaca-su s-a dus cu el (eu n-as fi avut rabdare 4 ore sa ma uit la copii cum joaca sah). Suprinzator ... ceea ce ptr. el e doar un fun... a venit acasa si cu locul 2... si inca era suparat ca n-a luat primul loc cu trofeu. Ma bucur ca-i place ca e un joc de strategie si are rabdare sa joace partida dupa partida. Miereamara, nu ma mai mira nimic la doctorii si bill-urile lor! Cred ca ti-au luat banii inainte ca sa nu te duci dupa ei ca ti-au facut analize si daca tu nu esti insarcinata [:D] NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lia, foarte frumos, felicitari lui Bogdan!!!!!!! Ramona, I [olala] Anuta [:)] Cami, bravo Sofiei si multe succese la scoala! Ciuf, multa sanatate Evei. NewMami, bravo lui Patrick pentru sah. Ce de copilasi talentati [:)][flo] Buflea, bafta sa iei cea mai buna decizie. Oricum nici una din variante nu suna rau, stiu ca e stresant dar bravo tie ca ai de unde alege [pup] Miere, daca ai prefera mai multe teste, vizite si ecografii mai din timp, du-te la un obstetrician care lucreaza cu sarcini cu risc crescut, chiar daca nu e cazul tau. La un astfel de cabinet sunt mai obisnuiti sa monitorizeze gravidele mai atent. La sase saptamani si ceva cat ai tu ar trebui sa se poata auzi deja inimioara lui bebe, deci, daca tu vrei, ar avea sens sa-ti faca o ecografie. Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Ramona, ce draguta e Ana cu dintele ala lipsa ...hahaha, are o fata de spiridussss ....[:D]
Ha! exact asa am zis si eu cu mult timp in urma ca Anuta e ca un spiridus [pup] ca scumpa mai e. Newmami, cred ca magnets sunt ca si charter schools [:I] (poate zic prostii) si de alea avem si noi pe aici. Dar din pacate merg doar pina in 8th grade. Miere, prietena mea avea 6 saptamini cind s-a dus la dr. si le-a spus ca a avut ceva mici singerari si imediat i-au facut ecografii, apoi ea a avut tot timpul burtica foarte micuta si au omorit-o cu ecografiile [:D] Deci cred ca ccc cite bordeie atitea obiceie si la dr. office astea. Lasa bine ca esti tu bine, [pup] burtica. There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim frumos, sper si eu sa fie totul ok.[:)] Ramona e nemaipomenita Anuta..asa o fata simpatica si pusa pe sotii are..:)) Sofia ma intreba daca-i o poza cu Sabina..:))) si vorba fetelor sa nu cumva sa ne ametesti cu atatea poze..[;)] Newmami la noi asta-i cea mai buna scoala elementara din oras, fac intensiv computer si mate si in general sunt copii buni si din familii care se ocupe de ei (din povestile care circula in oras cica-s lots of chinese moms..[bang][:D]); se intra numai prin concurs, si este o lista lunga numai ca sa fie copilul chemat la testare. Anul asta au fost vreo 300 de copii pentru 80 de locuri la kindergarten. Acum om vedea ce si cum din toamna dar eu sper sa fie mai bine decat la scoala publica de care apartinem noi. Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Funny Sofia! Stii ca si eu am zis ca parca Anuta seamana un pic cu Sabina.[:D] Interesant Vio ce zici tu! Pe mine cu Alex nu m-au vazut decit pe la 11-12 saptamini prima data. Pe la 9 saptamini i-am sunat disperata ca singeram un pic si mi-au zis sa stau cu picioarele in sus[:D] si ca ma vor vedea cind am programare. Mai tirziu s-au agitat mai tare cind am avut probleme, dar initial mi-au explicat ca daca in primele trei luni ceva nu este in ordine atunci e mai bine sa lasam natura sa-si vada de treaba. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha, ce ma amuza fraza asta cu "sa lasam natura sa-si faca treaba", am auzit-o si eu in primele trei luni de sarcina. Anyway, am mers azi si am facut un BhcG (test de sange pt depistarea sarcinii) la vechiul meu OBGyN si a iesit pozitiv si cu valoare adecvata pt 6 saptamani (14960). Macar stiu o treaba, nu am facut testele alea prenatale degeaba:)) La 12 saptamani o sa-mi programez testul pt depistarea riscului pt Down Syndrome si atunci o sa am si o ecografie. Edit. am primit azi in mail programarea pt ecografia de la 12 saptamani, cica sa fiu pregatita ca dureaza in jur de 4 ore cu tot cu prelevare de sange si masuratori!!! na mai zi ceva[:D] [url="http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/"]Baby Gator and [gravired]6+[/url] Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona sunt convinsa ca difera de la un OB-Gyn office la altul practica. Eu cum citisem atitea plingeri peste tot de cit de zgirciti sunt cu ecografiile in timpul sarcinii aici, si o auzeam pe ea cu "iar am eco" m-am si mirat. Mai ales atunci la 6 saptamini cind dupa ce abia imi spusese mie ca e graviduta, imi si zice ca weekendul l-a petrecut la dr. la ecografie si teste ca s-a speriat ca a singerat un pic de tot dar nu vroia sa riste nimic si a sunat la dr. Iar ei s-au ocupat de tot. Si mai apoi dupa cum am zis, ea e foarte slabuta si firava si la ambele sarcini a avut circumferinta burtii mai mica decit trebuia sa o aiba si au tot tinut-o intr-o ecografie [:D] ca sa fie ei siguri ca sarcinile sunt ok si se dezvolta. A fost ea mai norocoasa probabil [:)] There's no elevator to success ... you have to take the stairs!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...