Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sutienul cu cadru de sarma: OK in timpul sarcinii?


Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

port sutien care are atat "sarma" cat si push-up (= pernutele acelea din interiorul sutienului care imping sanii in sus),am purtat si la celelalte sarcini si nu am patit nimic,in astea ma simt eu comfortabil,totul e sa gasesti masura potrivita si aici nu ma refer doar la numar cat si la forma sutienului respectiv,sa iti imbrace sanul comfortabil,am incercat si sutiene simple,fara burete,sau sarma sau push-up si nu mi-au convenit,fiecare sa poarte ce simte ca ii este comfortabil,nu afecteaza nici alaptatul nici circulatia sangelui,am alaptat de doua ori,o sa alaptez si acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cand trebuie sa cumpar sutien eu deocamdata nu am mai purtat sutien am folosi bady sau maieu .Cred ca voi incep sa port din luna a 7 .Ce sfat imi dati mersi.

 

Subscriu si eu la chestia asta. Am sanii micuti si ridicati. Eu nu am mai purtat sutien pana acum decat ocazional la vreun eveniment cu bluza transparenta, in rest am o bustiera pe care o foloseam cand faceam sport. Ce fel de sutien trebuie sa imi iau? Nu ma va incomoda, din cauza ca eu nu sunt obsinuita sa-mi simt sanii stransi in ceva?

 

Multumesc pentru orice sfat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Salutare mamici si burtici :) e primul meu mesaj pe acest forum pe care am intrat de putina vreme, mai exact de cand am aflat ca sunt insarcinata...adica de putin timp :)

In ceea ce priveste schimbarile care se petrec in organism, am inceput si eu sa resimt faptul ca sanii sunt mai tari si mai durerosi..eu am sanii destul de mari (80C port in general) si de obicei port sutiene cu sarma si burete (nu push-up, doar clasic)...insa e drept ca acum simt ca a inceput sa ma deranjeze sarma din sutien, ma doare zona respectiva a sanului si ma gandesc serios sa renunt la ele, temporar :) sau cel putin sa le folosesc foarte foarte rar. Am trecut la sutiene fara sarma si fara burete, sunt simple si foarte comode, asigura sustinere si nu arata prea rau :P Sunt sigura ca organismul fiecareia din noi e diferit si reactioneaza diferit la diversi factori, cum sunt modificarile sanilor si adaptarea lor la diverse sutiene, totul consta in a ne citi cat mai bine reactiile corpului nostru si a ne da seama ce ne face bine si ce nu :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...