Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (75)


Recommended Posts

Buna seara si eu prin zona.Acum a plecat Ghita sa il duca pe Tudor sa doarma la mami,asta ca sa nu ma scap prea des sa il ridic in brate (ca oricum am facut-o azi,dar cu mana stanga) cand a venit acasa saracul de cum a intrat in hol a strigat MAMA! ,apoi dupa ce l-am dezechipat a intrat in fuga in camera strigand ANA! adica o cauta pe Diana.S-a jucat frumusel ca ii fusese dor de jucariile de-acasa,dupa ce nu le-a vazut doua zile.Apoi a venit Diana acasa si a inceput circusul [alcool] Pe Diana a tras-o Ghita cu sania cand a scos-o de la gradi,asa ca a fost un pic si la zapada.Tudor n-a apucat decat pe drum sa vada zapada si acum stie si el sa zica "PADA" la zapada.Ba chiar le mai zice deja si la ai mei buni,Titi,Ica (de la Viorica) Dar e si cand bodogane la greu pe chineza si nu pricep nimic [:I],deci explica de zor si serios si cu intonatii [:-@][:D] Atunci o iau cu intrebari si asa mai scot ceva de la el.Acum seara s-au jucat de-a calul - calul fiind Diana - si ea ii striga de zor : URCA PE CAL GRASANE!" Si "grasanul" atat astepta [pk] Diana s-a mai jucat si cu papusele carora s-a apucat sa le faca hainute ,chestie care mie imi placea mult asa ca instant am luat foarfeca si le-am facut niscaiva garderoba [8D] iar acum ca a plecat Tudor s-a apucat de pictat.Ea nu e atrasa atat de pictat,care e mai greu,cat de desenat.Exact asa am fost si eu.Cursul ala de pictura i l-a cumparat si Ghita si frate-meu ,asa ca unul l-a dus inapoi la chiosc ca e cerere mare.Si Diana de la Timisoara il are,asa ca vom face curs de pictura toate mamele.Sincera sa fiu eu n-am chef momentan [:I] sa ii citesc de-acolo Dianei si sa colaborez prea mult,dar sper sa imi vina pe parcurs,cand nu voi avea atatea pe cap.Azi avusei treaba si cu CV-urile lui peste ,nu va mai zic ce maldar de acte de care nu m-am atins inca, troneaza pe birou.Plus ca trebuie sa fac si bilantul pe anul trecut.In plus ar cam trebui sa ma pun deja sa imi mai reamintesc italiana si sa fiu ceva mai la zi cu legislatia in domeniul contabil.Deci si eu de multe ori abia astept sa se joace Diana cu Tudor si sa imi dea pace - si acum ma seaca ba ca nu gaseste ascutitoarea,ba ca sa ii dau hartie,ba ca vrea sa deseneze marul din cursul ala si nu stie tra la la [:-@] Uf si acum chiar imi venisera in minte mai multe de scris,dar trimit o tura sa nu pierd tot,ca vad ca au ceva eroare astia pe DC .
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ei bine la ora asta Diana plange cu lacrimi de crocodil fiindca dupa ce a desenat marul ala si l-a colorat cu acuarele i s-a rupt foaia,iar la urmatorul mar i-a iesit urat desenul.Deci activitati cu miorlaieli,asta ca si cand se supara ca pierde la diverse jocuri (apropo, am batut-o la X-O de i-a iesit pe nas [:D] ,dupa 6 ture n-a mai vrut sa se joace de ciuda) Dar mai bine sa zic ce si cum pana nu uit.In we asta avem program mai incarcat,ca incerc sa o duc si la bazin ,dar sa il lase pe taica-su cu ea in locul meu.Duminica are o onomastica la prietenuta ei de la bloc de la mami,e la locul de joaca unde i-am tinut si ei ziua mai demult.Iar maine vrem sa ii ducem si afara la Expo ca e expozitie de caini si tare as vrea sa nu ratez ocazia asta mai ales pentru Tudor - maare amator de HAMA.Cred ca o fi super extra happy.Sper sa ne duca taica-meu ca eu nu prea pot conduce inca si din cauza zapezii si din cauza operatiei. Numai ca suntem cam incurcati ca frate-meu se duce la Straja la schi duminica-luni si ai mei mai au si magazinul pe cap. Alta chestie pe care voiam sa o zic e ca saptamana trecuta Diana a venit insemnata la un obraz fiindca o fetita i-a trantit intentionat (zice Diana) cu usa de la baie in fatza ... am inteles ca fetita aia au zis si ingrijitoarele si educatoarele ca e uneori mai rea si decat "vestitul" Dani. Asta ca asta,dar ieri Diana a povestit ca educatoarea cea noua a tras-o de par pe ea,desi era de vina alta fetita ,dar care a parat-o pe Diana ca a zgariat-o (Diana zice ca din greseala,ca se luptau pentru un scaun) - si nu e prima data cand a zis Diana ca respectiva educatoare trage copiii de par! A mai tras-o si pe Diana odata fiindca nu tacea si pe alti copii si Diana nu cred ca minte,ca am verificat-o eu de multe ori mai ales cu chestiile de la gradi! Ghita s-a cam enervat si a zis ca o ia tare pe-aia.Eu data trecuta cand am aflat de trasul de par,am zis ca inca nu zic nimic prima oara,mai ales ca si Diana te poate scoate din minti uneori [bang] cand nu tace si nu asculta deloc.Chiar vorbeam cu mami de asta la telefon si mami mi-a tras un "bine i-a facut" [:D] ca taman in momentul ala era balamuc la ei cu Diana si Tudor cu tipete,sarituri,imbranceli etc. si Diana nu asculta neam . Dar si educatoarea aia mi s-a parut cam falsa de la inceput,adica are un zambet d-ala fortat pe fatza,clar nu e genul meu [:-@]. Azi Ghita i-a povestit tarasenia educatoarei L.cea in varsta ,iar ea a zis ca vaai ,nu se poate,ca Diana e chiar foarte cuminte si ca o sa vorbeasca ea cu cealalta.A vorbit el si cu ingrijitoarele (care stiau deja totul de la Doamna L) si s-a pus sa le zica el si parerea mea despre zambetul fals al aleia [alcool] ,iar ele au ras si au fost taaare incantate zicand ca "uite ca sunt oameni care stiu citi din prima pe altii etc." de unde deduc ca am oarecare dreptate si ca nici ele nu o prea inghit. Au zis ca zilele astea a fost chiar turbata rau,cine stie ce probleme personale o fi avand femeia pe cap si se descarca pe copii [bang] Si azi surpriza,zice Diana ca doamna S. i-a dat pe ascuns o prajiturica si i-a zis ca o iubeste [alcool] ,deci clar o fi luat-o tare doamna L.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, iarna asta a fost cam aiurea. Zapada putina...dar macar copii s-au bucurat un pic de ea. daca o mai fi maine ii trag cu sania asa ca ultima data de iarn asta ca alta zapada nu cred sa mai fie(oricum avem cam un cm) Adevarul este ca tare m-ar f incurcat si pe mine niste nameti... Bee, Rares nu raceste mai des decat Ioana Sau mai grav, dimpotriva, in anul in care avea Ioana 2,5 ani iar el 1,3 am dat-o pe Ioana la gradi si ne-a adus o gramada de virusi pe acasa. Prin nov au facut amandoi pneumonie. Ioana a ramas acasa, n-a mai mers la gradi in anul ala si culmea in februarie mi-a facut din nou pneumonie ea. Rares si el racit dar nu asa grav. Concluzia ar fi ca nu este mai sensibil decat Ioana doar ca el pe perioada de raceala este mai fonfait, respira mai greu(adica el are nevoie de dexa spre deosebire de sora lui)...ceea ce ma face sa ma gandesc ca ceva ii obstructioneaza caile respiratorii. Prima varianta a doctorilor si cea mai la indemana a fost sa fie diagnosticat cu polipi...toti copii au polipi dar unii copii ii au mai inflamati decat ceilalti. Le era usor sa-l bage in operatie si sa descopere acolo ca de fapt n-au mare lucru de scos dar daca tot sunt anesteziati si tot trec prin trauma respectiva zic ei ca este mai bine sa mearga pana la capat. Ii zgandaresc si apoi intr-adevar cresc si necesita o a doua interventie de cele mai multe ori daca acesti polipi sunt scosi prea "devreme". Chestia draguta este ca acestia se resorb/atrofiaza in jurul varstei de 10 ani. Important este ca pna la acea varsta ei sa nu afecteze alte organe cum ar fi urechea, medie si interna. Acest nou diagnostic nu ma bucura cu nimic. Este poate un pic mai grav decat primul. Rinita alergica poate sa tina si toata viata...sau are legatura cumva cu astmul...Acum studiez noul diagnostic[:-@] N-am inceput inca noul tratament. ma m,ai sfatuiesc si cu alti doctori ca mie mi s-a parut prea mult... Hai ca am scris despre asta cat ...scuze! Bee deci rares sta cu gura deschisa. doarme cu gura deschisa sau intredeschisa, uneori sforaie usor. Pronunta gresit cuvintele(nu atat de gresit ca Razvi) el nu-l spune pe R. adica in loc de R spune L , il inlocuieste pe sh cu S, pe v cu f....In mare il intelege oricine. hai ca iara am reusit sa ma lalai cu un mesaj, cam asa este la mine...ori scriu mesaje astfel ori nu scriu deloc. Intre timp am terminat de facut pateurile(un succes), am spalat vasele, mai am de aspirat. Vreau sa le pun un pic la punct in seara asta ca maine de la 12 avem de mers la o petrecere la o colega de gradi de-a Ioanei. Acum sunt sunt fetele la noi dar se pare ca s-a acutizat discrepanta de varsta. Mandrele se transforma in domnisoare....Nu mai au chef de copii. Asta este! daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA chiar ma pregateam sa iti scriu ca ma bucur ca a scapat Rares de operatie,cand tu zici ca al doilea diagnostic e mai grav decat primul [bang] Da' esti sigura ca si macar asta e corect? Pai si la noi cam greu cu ascultatul ,ca Diana cedeaza tare greu.Uneori e foarte cooperanta,dar alteori iti vine sa fugi in munti.Tudor e fix la fel,putin ii pasa ca nu e voie,asa ca non-stop e sus in varful biroului Dianei sa mai inhate ceva.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto Moni!!! Inseamna ca esti cel mai tare director economic din zona[flo] liber[olala] Sa fie cu noroc si sa-ti dea 1000 si back to work. eu cred ca-ti va fi mai bine sa nu mai stai acasa. Nu-i chiar grav doar ca de polipi scapam cumva dar de alergie mai greu!!! Sunt multi factori de declansare si nu putem sti cu sguranta care sunt... ma gandeam acum..oare nu exista niste analize sau niste teste care sa certifice cu siguranta un diagnostic sau altul?? Mie ambele imi par bajbaite. De ce sa-l cred pe primul si sa nu-l cred pe al doilea?! dar oare o avea dreptate al treilea?? Al patrulea doctor o fi cu noroc?? Nici unul nu mi-a dat un rezultat clar. Chestia este ca al meu copil se simte bine si mie imi pare ca daca are ceva nu-i chiar atat de grav. Tu zici ca Tudor nu asculta??? Sa-l vezi tu pe Rares care este cu 2 ani mai mare ca el...Adineauri era in picioare pe biroul meu. Eu mai reusesc sa-l mai amenint cu taiatul la ciocolata sau la tv s atunci mai cedeaza daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DENISA sper sa fie ok si cu noile educatoare ale lui Alex.at despre Emma,mai las-o un pic,eu una cred ca e stresata si ea acum macar un pic odata cu mutarea la "scoala" si poate de-aia reactioneaza asa. BRANDUSA pai daca asa cred ca trebuie si ceva analiza genetica a tumorilor,ca altfel n-au cum afla cine are si cine n-are gena.Despre ce trial am citit eu ca s-ar desfasura si in Ro,e in etapa III deja si inceput din 2008,dar continua pana in 2016! E de la GlaxoSmith (nu stiu daca am scris bine) .Cel de care scria cu surle si trambite in presa e de la LA ROCHE si a avut rata de succes de 70-80 % in stadiul IV , acolo unde ce se utiliza pana acum are de ani de zile o rata de succes de doar 15%.Si succes in stadiul IV inseamna de fapt cateva luni/ani in plus,mai rar remisie totala si durabila.Si aia poate fi si remisie spontana,ca melanomul e total imprevizibil.Oricum ar fi e un mare pas inainte,avand in vedere ca la melanom avansat (stadiul IV) nu s-au descoperit in ultimii 30 de ani nimic care sa functioneze. Dar ambele vaccinuri ,plus altele se bazeaza tot pe chestia aia cu gena BRAF,asa ca tot ar fi ceva,la o adica.In plus la asta vad ca din 3 persoane,2 iau vaccinul,1 placebo.Cica sunt 13 injectii pe parcursul a 27 de luni,iar la altele am citit ca-s cu pastile,nu stiu frecventa.Aia de la Roche spera ca anul asta,sau macar anul viitor sa dea drumul pe piata oficial la un vaccin pentru melanom,dar pentru asta trebuie rezultate clare,altfel nu se aproba nimic. ANAMARIA ziceai de placebo si psihic.Pai eu cred ca mi-as da seama dupa cum ma simt, daca iau vaccinul,sau placebo,fiindca efectele adverse de pana acum cam seamana oarecum cu cele ale interferonului - dureri musculare,stari febrile.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni-bafta cu jobul, eu zic sa cer lejer 1200 euro,in cel mai rau caz iti spun ca nu pot, si asta e.Dar dc nu ceri cum am facut eu si apoi aflii ca iti puteau da mai mult, it va parea rau, eu lejer puteam sa am vreo 6mii mai mult, pe an vorbesc si uite ca nu ii am si am nevoie pt A[bang] Daniela-sunt teste de alergie, sigur ca da, eu i-am facut Emmei inainte de 2 ani,eu zic clar sa incerci sa verific diagnosticele.Eu una am avut 3 pareri diferite cand l-am investigat pe A, dar macar toti 3 au fost de acord cu speech delays si hiperactivitate[q] Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid tu ai o fetita tare cuminte. S-a creat intre voi doua cumva o legatura si n-as zice ca eu nu am aceasta legatura cu copii mei dar nu sunt asa cooperanti cum este Diana. Eu greu reusesc sa intreprind o activitate cu ei...bineee la noi este si un pic mai greu fiind doi copii(ei se cearta pe pensule, pe carti..total de aiurea) Deci concluzia este ca daca avem o activitate sau doua pe zi este mare smecherie si timp destul de scurt, max 30 minute. Partea proasta este ca ma invinovatesc pe mine ca nu sunt destul de organizata...parca nu-mi mai ramane timp si energie dupa ce fac ceva de mancare..ceva ordine...(toate astea cu ei printre picioare)si multe altele prin casa sa ma ocup de ei cum ar trebui. Abia astept sa inceapa gradinita, am nevoie de pauza aia de 3 ore pe zi!!!! Am nevoie de timpul ala pentru mine si spre binele lor. Vreau sa merg la sala si sa-mi fac treburile in lipsa lor astfel incat atunci cand ajung acasa sa ma dedic lor in totalitate s cu multa serotonina in sange sa nu mai am nervi asa multi daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai din ce am butonat eu,astia au doar cca 30 angajati in Arad,deci nu e firma asa de mare ,ba chiar mititica si una dintre recrutoare tare s-a mirat ca am lucrat si la firme cu peste 100 de angajati,cica firma mare [:-@] pai mari is alea cu cateva mii de angajati si alora le dau lejer cateva mii de auroi,ceea eu nu prea pot pretinde,nici la 100 de angajati,darmite la 30.Io o sa fac o faza,il sun pe fostul coleg si il intreb ce salariu are acum,ii zic ca am oferta si sa nu cer nici prea mult nici prea putin,ca noi aveam salariile aproximativ egale.Daca nu imi zice el,il intreb pe celalalt ,ca cel mai probabil amandoi is chiar la firma asta angajati la ora asta.Dar nu le zic inca si unde merg la interviu.Oricum fara 1000 de euroi chiar n-am chef sa imi mut fundul,ca mai am 5 luni de stat in CIC si eu chiar pot beneficia de concediu medical platit 100% o lunga perioada si daca ma angajez. Nu e usor si cu serviciul,fiindca angajatorilor nu le convina sa ai probleme si sa lipsesti,iar eu sigur va trebui sa imi mai iau zile libere fie si doar pentru mers la vreun control.Asa ca nici n-am batut toba defel despre problemele mele,nici macar la fostele colege/fostii colegi [:I]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica pai placebo iti poate da cateva stari induse...pe care le poti usor confunda. O sa afli vreodata ce ti-a dat cu adevarat?? Denisa eu te apreciez tare mult pentru cate faci pentru copii. Nu stiam ca Emma a fost trecuta la clasa I, mai urmeaza si alte clase?? Explica te rog cum este structurata gradi asta. Emma are destul de multe activitati. merge la o gradinita solicitanta(cate ore sta ea zilnic acolo? se doarme, mananca acolo??) face balet(de cate ori pe saptamana o duci?) mai face si pian(aici vine proful acasa sau o duci undeva??) Mai face in plus si schi!! Toate costa si pentru toate este nevoie de timp si energie! Stiu ca vrei ce este cel mai bun pentru ea dar intrebarea mea este...Emma cand se mai joaca?? Imi pare tare rau ca trebuie sa treci si tu prin atatea pentru A. Merita cu siguranta orice efort si oricat de multi bani. Bine ar fi sa rezolvati cat mai repede. gata..s-a facut tarziu:)) ma duc sa pregatesc piticii de nani!!! Incepem cu baia! Noapte buna in caz ca nu mai revin. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...