Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (75)


Recommended Posts

BRANDUSA mai povesteste si de Tavi,ce mai invarte? Deci Ana a fost alergica la lapte cu exceptia celui de la tara.Cred si eu ... ca ala e cel sanatos cu adevarat.Eu pe Tudor il tin inca pe lapte praf Milumil,ca am o sursa la pret ff bun.Na si iau 10 cutii odata,e mai comod [:I],decat sa mergem la tanti din piata odata la doua zile si sa il fierbem,dar in curand o sa o facem si pe asta.Oricum cand a fost Tudor la mami intamplator si n-a avut la indemana lapte praf,i-a dat si lapte normal sa bea si a fost ok. Eu as fi preferat laptele de la tanti din piata si pentru Diana in continuare,dar trebuie sa fiu mai matinala [:I] ca sa ajung eu la el,asa ca depind de husband sau de ai mei si mai ales husbandu' face ce face si ma tot saboteaza,cumpara mereu din cel la cutie (ca tot nu trebuie fiert,spalata oala etc. [:-@]) Dar cand il trec pe Tudor pe lapte din ala,nu mai las io dupa el. Mai cu alergiile alea,eu clar am ceva teren alergic mostenit - bunica materna avea astm,mami a facut odata alergie urata la ceva medicament,lui taica-meu ii ieseau pe maini pete rosii de la sucul de rosii,asta ani de zile,doar la batranete s-a oprit chestia.Dar eu si frate-meu doar putina urticarie in copilarie am maia vut (de la capsuni sau mai stiu eu ce).Si mie in ultimii ani imi mai iesea pe gat o pata rosie in perioade stresante.Deci nu chestii grave.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hallo lumeeeee ..........eu sunt la farmacie. Ati scris atata nici nu stiu de unde sa incep. Sunt asa plictisita si mi-e asa de lene.............[:D]. Ai mei sunt si ei plecati.David a ramas ieri sa doarma la un coleg, se duce cu el azi la antrenamet la fotbal, si apoi la pranz la restaurat (ei ies frecvent). Fetele sunt la cumnata-mea, Heinz are ceva de lucru cu un coleg acolo in oras. Ne reintregim pe la 5[:D] .............in rest eu astept primavara!! Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/kluckermira/WeekendDeRusalii#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara s de la mine. Eu iara am pierdut un mesaj....[q] asta pentru ca iara vroiam s afac multe lucruri odata, adica am venit de la petrecere si m-am apucat de gatit cina si intre timp mai si butonam. dar n timp ce eu eram pe la aragaz a gasit rares deschis pe aici si s-a pus pe butonat, ii plac monstruleti aia de la horoscopul copiilor din dreapta paginii. Am gatit spaghete cu creveti in seara asta. Un deliciu!! Si cu un pahar de proseco si mai si! M-am pus pe baut[alcool]. In reteta respectiva scria ca trebuie vin pus la fiert la creveti si cum aveam in casa niste proseco l-am desfacut si daca tot l-am desfacut am baut si eu un pahar. M-a intrebat Ioana daca imi place alcoolul?! Asta dupa ce a concluzionat ca este tare naspa ce beau eu acolo. Monica foarte dragut cu interviul tau!!! Abia astept dezlegarea misterului intre cele doua agentii. Eu cred ca poti cere 1300 macar. Este bine sa stie ca nu te subevaluezi. Adevarat este ca se cauta directori economici si greu sunt de gasit unii cu adevarat buni! Tu ai avantaj in plus ca ai mai lucrat cu Italieni si le cunosti metodele de lucru, nu ca programele n-ar fi aceleasi. A tras-o de par pe Diana educatoarea??!! Farte urat!!! Ce sa zic...cred ca si copii mei au mai fost admonestati. Cred ca odata lui Rares i-a dat una peste gura(asta pentru ca a facut-o proasta si a scuipat-o pe doamna in ochi) aici nici n-am stiut ce sa zic....imi parea tare rau ca l-a lovit pe copilul meu si l-am luat in brate si am plans acolo ca proasta de fatza cu toata lumea, imi era mila de el si-mi era rsine de ce facu-se(asta a fost la inceputul gradinitei, acum s-a dat pe brazda si nu mai face asa ceva, atunci era bietul de el ca un motanel inchis in cusca) si Ioana parca nu! Doar certata. Moni eu cred ca cel mai bine ar fi fost sa ai tu o firma de audit cu cativa angajati care sa-si rupa capul si tu doar sa supervizezi si sa iei banii[:D] Ingrid da...la noi este dragoste cu nabadai[olala] toata ziua ne iubim, pupam, imbratisam, ne declaram iubirea in toate modurile posibile dar ne si certam si tipam unii la altii se trag de par intre ei, se alearga, se lovesc eu vin sa mediez..nu reusesc si atunci ii iau de aripa si ii pun un camere diferite, ei nu stau mai iau si cate o palma la cur si apoi iara ne pupam s.a.m.d. Ca la nebuni[bang] [:D] Armonie, yin si yang..nu la noi...per total nu-i rau dar...tindem spre perfectiune na! Nu ca am ajunge vreodata macar pe aproape. Bee dar copii tai chiar au alergii, ai mei nu au ceva specific. Am avut in casa ceva mucegai si acum am vazut ca iara a aparut in balcon la intrare ca toate ca am izolat. pediatrul mereu mi-a spus ca asta creaza un teren alergen la copii. Si cred ca si din familie avem ceva, bunica mea materna avea astm iar eu nu suport kiwi, ma mananca gatul cand mananc de-m vine sa-mi bag o perie pe gat sa ma scarpin. Si din cate am observat si copii la fel. Acum sa nu crezi ca eu alerg sa fac mii de teste mai ales ca rares nu mai face cine stie ce forme grave de bronsite sau alte boli. Iarna asta am fost nevoiti sa luam antibiotic o singura data prin noiembrie...si m-a ajutat foarte mult si aparatul de aerosoli(cu asta am facut tratament de doua ori copiilor) odata le-am administrat dexa(1ml) de doua ori in 24 ore. Ok dupa parerea mea. Rares anii trecuti a avut forme mai urate de bronsita, la un an si trei luni a degenerat in pneumonie si la el si la Ioana. Deci dupa cate se pare evoluam in bine. Nu stiu ce sa zic...poate s-a mai imunizat, poate a crescut si i s-au marit fosele nazale....Vom vedea ce va mai fi!! Ma duc sa-i scot din cada! Au facut baie la matusa. Ii bag iute si la culcare, sper ca subt obositi, azi daca au avut petrecere n-au dormit la pranz...[pup] Mira pupici!! Cum a mai ramas cu casa??? daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu prin zona,am terminat o carte si pana sa ma apuc de alta mai bagai nasul si pe-aici.Se subintelege deci ca-s libera de strumfi,au ramas la mami.Am ratat cainii azi ca era cam tarziu si mi-era sa nu se fi terminat spectacolul de tot,asa ca mergem dimineata,apoi la amiaza iar la inot si dupa-amiaza la onomastica la locul de joaca.La inot am schimbat abonamentul pe husband luna asta,iar eu am stat pe fotoliu la bar si am citit fain frumos o ora jumate cu un fresh in fatza - nici asa nu-i chiar rau [olala] prin geam o vedeam pe Diana cum se desfasoara si se rupe in figuri, sa ii ia fatza lui taica-su [:-@] DANIELA pai nu-i mare mister,am butonat si am gasit pe net cele doua agentii - una e straina "best of the year" in domeniu cica si una no name.Aia de la no name s-a miscat mai rapid pana acum si nici n-a cerut atatea aiureli ca cealalta,asa ca om vedea.Cu salariul depinde mult de ce gasesc la fatza locului ,abia dupa aia ma pot orienta.Ca nu e totuna daca am sau nu subaltern care sa ma ajute,daca am un program integrat gestiunea productiei+conta,care face tot singur si nu mai trebuie sa imi bat capul - doar la ultima la care am fost aveam asa ceva si inca unul ff bun italiano-roman[olala] dar costa de iti pica fatza si nu orice firma isi permite [bang] La restul mi-am facut creierii varza sa scot eu ceva ca sa fie multumiti si italienii si mai ales finantele! Asa ca numai chestia asta sau lipsa ei o evaluez la cel putin 500 euro pe luna diferenta [:-@] Mai conteaza conditiile de lucru,orarul,nr. de angajati ... muulte! Din ce am butonat pe net am gasit vreo 4-5 angajati sau fosti angajati,deci in vreo 3 ani au schimbat oameni,asta inseamna sau ca oamenii nu erau ok,sau ca cei din conducerea firmei sunt dificili.Ramane de aflat [8D] Oricum eu nu m-am dus la nicio firma pana nu am cerut referinte inclusiv de la fosti colegi sau amici ce lucreaza in control la finante,ma interesa sa fie intai firma serioasa,adica cu investitii serioase.Din ce am vazut date despre ei pe net,astia cam sunt ok.Luni ii sun si pe fostii mei colegi ingineri sa vad ce mai fac [:-@] si sa ii mai trag de limba [8D] Tulai,asa cu Rares l-a lovit educatoarea peste fatza si inca de fatza cu tine?? Nu zic ca ce-a facut Rares n-a fost naspa,dar era si cam mic si obisnuit doar acasa,sa isi faca de cap ,nu sa asculte de straini,nu stia el ce-i aia gradinita.Putea fi totusi doar pedepsit si certat. MIRA cam scurta azi,dar ai o scuza ca avusesi mult de citit [:D]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci hai sa va mai scriu cateva vorbe. Moni sper sa fie asa cum iti doresti cu interviul. Si sa obtii postul daca se merita. Daniela ca intrebi, cu casa nu am avansat prea mult. Batranii nu aveau nici un act. Al meu barbat a fost la primarie a scos un extract de carte funciara (cu imputernicire de la ei semnata), eu am facut niste poze, ieri au ajus si alea (imprimanta s-a oprit dupa a doua poza[bang] tiparita), acum trebuie cu toate astea sa mai mearga odata la banca sa-i faca ala o evaluare a casei, sa vedem daca pretul de cumparare corespunde cu valoarea casei. Azi a mai fost odata sa o vada cu o cunostiinta care cica se pricepe, ce si cum si care, cati pereti putem sparge. Ufffff, e c-am mica!! Asa ca in capul meu se tot invart ale idei, cum, si ce sa facem. Din pacate singura solutie rezonabila care mi-a trecut prin cap e sa o adaugam pe latime cu vreo 2-3 m. Pana la mansarda. Asa se mareste si parterul dar cel mai important se maresc camerele de sus care sunt mici. si la mansarda iese un balcon!!! Dar trebuie spart peretele exterior al casei! Acum astea sunt teoriile mele. Marele semn de intrebare este daca se pot si pune in practica, si si mai marele semn de intrebare e daca merita si ne putem permite!!!!!! ...........maine avem liber. Cu totii. In sfarsit. Vreau sa iesim pe undeva. Barbatu precis vrea la ski, dar pe mine nu ma mai atrage deloc, vreau soare si caldura!![q] Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/kluckermira/WeekendDeRusalii#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni, nu l-a pleznit de fatza cu mine. rares mi-a povestit imediat ce am ajuns sa-l iau. Am murit cand am auzit dar n-am vrut sa fiu rea din prima de-si tipa merita cu varf si indesat. M-a vazut ca m-am schimbat la fatza si am iesit cu copilul in brate si cu lacrimi in ochi. Aveam un mare nod in gat si nu avea rost sa discut in starea in care eram. Am iesit in curte si m-am aerisit un pic pe banca. Vedeam negru in fata ochilor. Pe educatoare am vazut-o ca s-a schimbat la fatza, nu stiu dca se astepta sa povesteasca Rares. Dupa ce m-am calmat m-am intors si i-am dat de inteles ca o omor daca mai face asa ceva o singura data. Si ei i-a parut rau pentru ce a facu dar cred ca nu s-a asteptat a una ca asta din partea unui copil si am presupus ca a reactionat involuntar in urma scuipatului in ochi. Ca proasta si urata oricum o facuse toata ziua si rezistase eroic. Eu am incercat sa mediez conflictele inca din fasa ca din pacate alte optiuni nu prea am asa ca am incercat sa fiu o doamna, chiar facandu-i cadouri. Adevarul este ca nu s-a mai intamplat nimic urat de atunci, chiar se poarta frumos cu el in mod particular. Super Moni ca te-ai apucat serios de citit. Eu am cateva lucruri de care trebuie sa ma reapuc, unul ar fi cititul, trebuie sa-mi impun sa citesc o carte pe saptamana. sa merg la sala. sa ies cu sotul in oras atunci cand este acasa(la sectacole, la restaurant la teatru sau la cinema, macar odata la doua saptamani...) Din pacate am abndonat toate aceste activitati si numai spre raul meu. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIRA distractie placuta pe maine,oriunde v-ati duce! Cu casa fa numai planuri ca pana la urma va iesi ceva,ai sa vezi [pk] DANIELA am inteles faza,pai ce sa zic,asta cred si eu ca a facut instinctiv ,o fi si avut destui nervi tinuti in ea de dimineata,daca zici ca toata ziua o facuse Rares proasta si urata [bang][:D] Cati ani avea? Nici educatoare nu-i usor sa fi,ce-i drept.Pai nici Dani "cel rau" de la Diana de la gradi,nu si-a permis vreodata sa vorbeasca asa cu educatoarele,doar ca la inceput era aerian rau,total necooperant si neascultator,plus cam agresiv si cu copiii. De citit si facut programari ce sa zic? Nu vezi ca si io doar atunci am timp de citit cand is dupa operatii ??? ca atunci e tinut Tuor la ai mei mai mult si aman treaba cu actele o vreme (da' dupa aia tot eu trag cu ele cand se aduna [bang]) In plus mai citesc cand o astept pe Diana la kineto si acum la bazin.Altfel nu prea pot de gura Dianei.Doar daca nu e Tudor acasa si pe ea o protzapesc la Tv la desene sau la PC,pot citi.Si nu prea fac asta,ca n-am chef sa fie TV si PC - dependenta de pe-acum. Revin ca-s cu spaghettele pe foc,fac carbonara azi,iar ieri am facut cu ton [pofta]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors cu burta plina. DANIELA chestia aia cu Rares s-a intamplat in prima lui zi de gradinita,am inteles bine? Daca e asa,cu atat mai mult e aiurea rau cum s-a comportat educatoarea [bang] Io nu stiu cum reactionam la asa ceva [bang] Si la faza cu Diana,tot m-am gandit cum sa fac,ca mi-era jena sa ma iau direct de aia,nici n-as fi parat-o la directoare sau mai stiu eu ce.Ma gandisem si eu la educatoarea cea in varsta sa ii zic ei,ca fiind cea mai buna solutie,dar nu ma hotarasem cand si cum.Insa l-am atatzat pe husband si a gasit el solutia cea buna - tot cu educatoarea in varsta.Nu e prima oara cand ii transmit chestii telepatic [:D] Pe Rares te-ai hotarat cand sa il dai la inot? Cred ca ar fi suuuper distractiva o confruntare intre el si antrenorul ala [:D][8D] Clar nu e comod deloc cu naravasi d-astia ca ai nostri. Eu macar am noroc ca cel putin Diana macar in public si la gradi se comporta ok,dar in schimb acasaaaaa [cusca]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci si tu tot spaghete azi!! mai dar voi mancati spaghete in fiecare zi?? te-ai italienizat de tot. Bune carbonara dar rares nu prea mananca asa ca pentru maine am programat ciorba de perisoare si ceva piftelute. Rares zici ca era leu inchis n cusca. Cred ca era prima saptamana la gradinita, deci avea 3 ani si 2 luni. Rares este destul de agasant, el nu se prea lasa usor pana nu obtine ce vrea asa ca le-a naucit pe alea pana s-a obisnuit cu gradinita. El voia un singur lucru. Sa plece de acolo. Oricine se punea in calea lui ii era cel mai mare dusman si se comporta foarte urat, privire urata, jignit, muscat, scuipat..etc. Acum s-a dat pe brazda. Zici ca venea din padure nu dintr-o "familie distinsa"[:D][:D] Si alea cum nu mai vazusera un asa specimen au incercat sa se poarte cu el ca si cu ceilalti si nu a tinut faza cu Rares. Cred ca iara o sa avem un episod acum cand il voi duce iarasi la gradi dupa atata stat acasa desi am inima indoita. Am auzit ca foarte multi copii sunt raciti, inclusiv educatoarea Ioanei..uff, n-am chef sa mi se imbonlaveasca copii!!! Cand il las la gradi din clasa ma striga, stai mami sa te mai pup odata sau mami vreau sa te strang de gat!!! Adica sa ma imbratiseze! Ai mei copii n-au adormit nici acum. Ca sa nu mai beleuzeasca pe aici dupa ce au fact baie le-am pus pisicile aristocrate. daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007) [url="http://www.dropshots.com/marchplayer3"] filmulete [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DANIELA ei nici chiar asa spaghetti in fiecare zi ... mai fac seara cand ma apuca,mai ales ca am retete ce merg super rapid. Mai eu zic ca Rares are stofa de adevarat lup de mare [pk] Asta ca tot am citit recent Vikingii,o carte foarte faina ,genul meu aventura + istorica (in perioada anului 1000) si scrisa superb.Si amuzant.Si cu happyend.De cartea asta am aflat fiind pomenita de un personaj dintr-o alte carte citita cand eram pe la generala cred si de atunci o am in minte pe lista virtuala cu carti "de citit". Am luat-o si f.ieftin de la ... bazarul umanitar de pe DC. [:D] Acum m-apuc de De veghe in lanul de secara (luata din Cluj de la anticariatul din Polux),sa vad daca imi va placea.Ca de exemplu Magicianul pe care am terminat-o abia recent si aia (desi e inceputa mai de demult) nici nu stiu ce sa zic daca mi-a placut sau ba.Uneori da,uneori nu prea,oricum e derutanta si s-a terminat in ceatza.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...