Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (75)


Recommended Posts

No ferice de mine ca macar i-a iesit Dumbo cat de cat ok http://www.dropshots.com/diatudor#date/2011-02-27/22:40:35 Am pus-o si pe Clopotica cea naspa si ce-am mai gasit pe-aici.Cred ca de mar am uitat. Acum se dezbraca si se pregateste de nani.S-a curatat singura si de pictura de pe fatza [pk]. DANIELO ce mai citisi? INGRID voi ce facurati in we asta? A mai desenat Diana ceva? Diana mea ma tot intreaba daca ai pus poze cu marul Dianei tale ,asa ca nu uita! Abia astept sa o vad la orizontala ca sa ma pot reapuca de citit [pk]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele. Moni, eu o laud pentru orice opera, oricum e opera respectiva. Ce rost are sa-i rapesc placerea? Cele mai multe rezultate bune vin din placerea de a face ceva. (Ma rog, sau din frica de greaseala, esec?)Sunt realista si stiu ca n-am la casa pictori sau muzicieni. Nu cred ca ai mei pitici sunt exceptiile. Daniela, esti plictisitoare? M-ai distrat. Trebuie si tu sa faci ceva sa iesi din rutina, ca sa reusesti sa fii distractiva. Nu sunt in masura sa dau sfaturi pe tema asta. Uffffff. Eu sunt prea agitata si rea ca sa fiu plictisitoare. [q] Mereu am diverse in cap. Fac instructie cu toata populatia, macar acasa imi permit, nu? Oricum, ma baga cineva in seama? Nu, nici macar eu. Am citit cartea de care zici. Da, stiu, trebuia sa fie minunata. A si fost,........oarecum. Nu mi-a placut. Gusturile mele literare, ca si cele legate de filme, sunt mai bizare probabil. Inca citesc. Nu am tocmai o perioada buna, dar mai citesc. Ufff, trebuie sa ma pregatesc de plecare......... Viteza? Ce-i aia viteza. Am o perioada destul de aiurea. Insa e jutificata starea mea. Vreau sa fac multe, repede si chiar si in viteza mea, lucrurile ma lasa ele in urma pe mine. [q] [pup] si o saptamana buna! Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! Am facut aseara o prajitura si am citit. De unde energie sa ma scriu pe net? Acum citesc Rabelais, Gargantua si Pantagruel. Si de-abia ce-am terminat Plutarh. Deci clar ca nu ne pupam la stil. Cartile vechi sunt foarte bune, ca si vinul. Daniela, cauta si tu o carte buna, sa te tina in priza. Uite, un autor foarte simpatic si cu umor, pe care l-as citi oriunde si oricand este Somerset Maugham. Incepe cu povestirile lui, sunt delicioase. Sa stii ca iti dau dreptate cu internetul si tv-ul, imaginile ne sunt servite rapid pe tava, creierul proceseaza foarte repede si astfel treptat, ni se pierde o calitate de pret, rabdarea. Uite de aceea o las putin pe Diana la tv, sa nu fie agitata. Ieri ne-am jucat tot felul: Nu te supara frate (m-a batut); Comoara piratilor (idem); septica (idem); Piticot (idem). Abia atunci m-am enervat (are noroc la zar) si am jucat X si O unde mi-am luat revansa.[:D] Bine, la voi, ca de altfel unde sunt minim doi copii, joaca e intre ei si e un plus asta. Daca nu-i duci la gradi, oricum nu se plictisesc. A mea insa, fiind singura are nevoie de stimulare. Amandine, yammy. Eu am facut una cu cocos si crema de ciocolata. A iesit buna, dar Diana nu agreeaza cocosul...a mancat putin. Moni, ca sa-ti raspund la intrebare pana nu uit: daca Diana deseneaza frumos, o laud. Daca nu, nu. Am trecut de stadiul in care sa-i laud orice carpaceala, pe principiulsa-i dau curaj. Acum are suficienta incredere in ea, plus ca stie sa creeze ceva frumos. Ieri a facut un desen cu pesti in ocean. I-a cerut educatoarea. Pai a lucra vreo doua ore la el. Am avut eu un caiet cu diferite specii si clase de pesti desenate in facultate, ea si-a ales de acolo pe care ii vroia (i-am atras atentia ca e musai sa fie specii de apa sarata) si am lasat-o singura. Dupa ce a schitat conturul fiecaruia, am adus laptopul sa le vada culoarea originala si sa aleaga culorile potrivite. Apoi albastrul oceanului si gata. Pe o foaie mare, nu A4. O sa o pun pe net. Si marul. Mi-au placut desenele lui fiica-ta[pup]. Dumbo e simpatic foc. Si Clopotica...Diana tot asa facea membrele, dar ii arat pe internet cum se deseneaza. Stii tu, how to draw... Cu cartile, am scris, ritmul e constant la mine. Daca nu citesc, ma imbolnavesc. Seara ma mai uit la cate un discovery, de regula la science sau imi plac seriile cu spatiul. Denisa, multa mancare, fato. Gatesti, nu gluma. Bravo.[pup] Aoleu, trebuie sa plec. Revin de acasa, cu continuarea. Pusi.[pup] Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine.Azi cica aveam zi total libera - niciun drum (ca a dus-o Ghita pe Diana si Tudor e la ai mei),nicio problema.Dar ... de unde atata liber? [:-@] Ca am vorbit cu frate-meu care-i inca la Straja la schi si acum tre sa ma ocup sa ii fac rost de bilete la meciul Milan Juventus si e cu imbarligaturi ca vrea sa isi duca mandra si ea nu e membru Juventus,n-are card si alte aiureli.In plus m-am trezit ca trebuie sa sun si la pediatra,ca trece vremea si nu i-am pregatit dosarul Dianei pentru kineto [bang].Imi trebuie de la ea doua trimiteri,o fisa de completat si ceva adeverinta.Da' vad ca nu raspunde nimeni,cred ca e de dupa-amiaza azi. BRANDUSA pai asa o laudam si eu din orice pana era mai mica si pana nu a ridicat pretentii de mare desenatoare [:-@] mai ales dupa model.Apai daca zice ca a facut dupa model,atunci sa faca chiar dupa model,sau sa suporte critica ! Sau macar sa nu ma tot intrebe ea daca e frumos? Ca io din proprie initiativa nu o critic,daca imi da pace [:D] Ca de putut poate,dar nu e defel atenta la model! Arunca eventual la inceput o privire de ansamblu si pe urma uita de asa ceva ... Oricum ea se supara si plange mai mult cand e ea insasi nemultumita de ce i-a iesit,nu doar cand o critic eu. INGRID doua ore a facut pe un desen ??? Cred ca i-a iesit superb!!! Abia astept sa il vad! Deci Diana ta chiar are stofa de desenatoare-pictorita ,ca are rabdare cu carul, pe langa talent! Pai a mea nu a facut niciodata un desen oricat de complex era care sa dureze mai mult de 5 maxim 10 minute! Plus coloratul iar vreo 5-15 minute,dar si ala cu intreruperi.Asta daca il facea pe loc,ca de multe ori il coloreaza a doua zi, asta daca mai are chef ca in ultima vreme nu mai are chef de finisari [:-@] Legat de carti,Gargantua si Pantagruel o am si eu cumparata dar e inca necitita.O sa ma apuc si de ea odata.Acum sunt pe cai cu De veghe in lanul de secara,aseara am citit vreo ora inainte sa adorm.Antrenanta cartea,dar nu genul pe care as lua-o cu mine pe o insula pustie. BRANDUSA ca ziceai de Maestrul si Margareta ( ca parca de asta ziceai nu? ) ca nu te-a dat pe spate.Eu cred ca nu conteaza atat valoarea cartii ,cat dispozitia de moment de a citi genul respectiv.Pai eu cand am inceput-o prima oara,am lasat-o balta la un sfert ca ma cam enerva.Am revenit dupa ceva vreme si am topit-o urgent,efectiv m-am spart de ras la unele faze,radeam singura ca bolunda [alcool] Si cu alte carti am mai patit asa, uneori am chef de un gen,alta data de alt gen ... Apropo de ras,parca mi-e dor de ceva gen Peripetiile bravului soldat Svejk
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID si eu sunt genul care "daca nu citesc ma imbolnavesc" ,doar ca in perioadele negre in care n-am citit mai nimic literatura citeam in draci alte prostii : kg de ziare si reviste !!! Si acum am la socru-meu maldare de colectii intregi de tot felul de reviste [alcool] Sau cand a aparut netul citeam pe net toate alea.Cum inainte de revolutie in afara de revista Urzica [:D] nu aveam ce citi genul asta,aveam o sete imensa de a citi muuult si de toate.Cam de cand s-a nascut Diana am renuntat insa treptat la chestiile de gen,m-am saturat pana peste cap si de politica,acum mai citesc presa doar pe net,mai mult titlurile,doar daca e ceva interesant mai aprofundez. Na ma pun sa pap ceva si dupa aia incep sa sun la biglieteria [:-@] ,fras am ca raspund fff greu de obicei.Poate am noroc si reusesc sa ii prind azi sa ma scap de-o grija.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit. Moni, nu stiu sigur despre ce carte m-ai intrebat. Franceza, n-am habar. Dar imi amintesc de una rusa, in care doi copii au gasit un testament sau altceva intr-o pasare. Cartea era Stiletul. Pasarea de bronz, doua mini-romane. Autorul e Anatoli Ribakov, cel care a scris Copiii din Arbat, o carte excelenta. Reviste foarte rar citesc. Mai mult in vacante, dar nici atunci nu ma omor dupa ele, prefer rebusuri. Asa. Am fost la gradinita, educatoarea a retinut desenul pentru clasa, doar ca nu-l poate trimite la concurs ca e prea mare. Adica are nevoie de una A4. Fir-ar. Cica a vrut sa-l taie, dar jumatate de peste nu arata ok. Ei, asta-i. Denisa, apropo de ce spuneai, am spicuit din povestile educatoarei mai tinere ca ar fi fost ceva scandal pe la gradinita, cica ar fi urlat cea in varsta la doi dintre ei si parintii si-ar fi retras copiii....inca nu stiu amanunte, dar am vazut pe fatza ei azi ca era mohorata. Nici mie nu-mi convine sa strige la ea, dar nu mi s-a plans niciodata ca ar fi fost agresata intr-un fel. Am scris dealtfel ca e foarte cuminte. Eu ridic degetul la Diana, dar asta e tot. Macar de ar fi toti parintii ca mine, sa ridice un deget.[:D] E bine de tine ca ai tai vor la gradinita, a mea nu topaie de fericire, dar nici nu suspina. Merge ca asa trebuie si gata. A fost draguta duminica, am facut de toate cu ea si mi-a declarat ca sunt ca un frate pentru ea, asa de fain stiu sa ma joc.[:)] Bee, ce citesti? Nu mi-ai spus ce bacterii studiezi. Daca e secret, nu ma supar.[:)] Nu cred in ruptul capului ca esti rea. Agitata, poate. Si e obositor cu trei copii mici. Cand vor fi ca ai lui Mira, atunci o sa-ti dispara mare parte din griji.[pup] Mira, imi amintesc ca si eu ma prosteam cu prietenele in "engleza". Vai de noi, nu stiam decat all right si cowboy cum se pronunta, dar eram "experte". [:D] Dragut se joaca fetele. Foarte bine ca te mai rasfeti, mai lasa roboteala deoparte. Am o intrebare pentru tine: la voi la farmacie se gaseste crema Pigmanorm, produsa de Widmer? Daca da, la ce pret? Hai ca incarc ceva poze si un film cu Diana la pian si ma duc sa vedem ce mai invarte prin camera. Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si io-s in zona am sunat pediatra pe fix si asistenta m-a lasat sa astept la telefon asa ca stau si ascuuult consultatii si alte convorbiri+consultatii prin mobil printre altele cica din aprilie maxim 5 consultatii pe an la copii pentru boli acute din care maxim 3 bronsite atat au dreptul sa deconteze de copil[alcool] asistenta a uitat de mine,cred ca inchid si o sun pe mobil INGRID of ce pacat ca numai pe foaie A4 se poate [bang]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si o cafea,caci m-am uitat la oscaruri,deci m-am dus la 12 la culcare,mi-a luat ceva sa adorm si Alex de la 4 la 5.15 s-a tot foit,nu a ajutat ca eram linga el[bang] Fizic eram f. obosita ca si ieri am robotit si am facut si o varza pe linga curatenie,si am incercat sa lucrez si cu amindoi copiii si nu prea mi-a iesit faza asta,spre deosebire de simbata cand erau obositi si a fost ok,zau de mai inteleg[alcool] Moni-eu nu consider ca sunt exagerati astia, mi se pare mai ok asa, mai bine sa il pedepsesti decat sa dai sau sa vb urat-uite de ex ieri E l-a enervat pe tasu cu mincatul si cu matematica-la faza cu mincatul a trimis-o in camera ei si a pus-o sa se culce de prinz singura,deci prin urmare seara a ras tot, iar la faza cu inmultirea s-a tot rastit la ea, vb urat ca nu pricepe si nu asculta,etc si ce crezi ca o stia pe de rost si pe cea cu7 si pe cea cu 8,nu-culmea doar pe cea cu 8[bang]-deci eu zic ca tot dc o iau cu vorba buna si dc nu merge cu vreo pedepasa iese ceva. Ingrid-am facut mincare ca eu seara nu am timp de astea decat dupa ora 9,dc nu am altele-si cand vin cu ei de la gradinite,is flaminzi si nu vreau sa ii mai pun sa astepte inca 30-40min pina as face eu ceva. A facut si colegu un chili,dar degeaba,tot sunt ofticata pe el ca a vorbit urat cu fii-sa si apoi zicea ca ii iau eu partea-ce e si cu barbatii astia uneori,te doare capu'... Vroiam sa iti zic ca simbata cand a venit fii-mea de la ski,dupa 7h,si inca vreo 2 in masina, deci o credeam super obosita, cred ca a realizat ca i-am lipsit sau era f., bucuroasa ca facuse excelent pe partii-era intr-o verva de lucru extraordinara,nu am inteles nici acuma cum se paote asa ceva,dar de fapt cred ca seamana pe mine ca si eu cand ma pun pe facut nu ma opresc pina seara[alcool]Deci a vrut sa cante la pian si a facut bine de la inceput, mi-a citit o carte intreaga doar cu 1 greseala si apoi am rasplatit-o jucandu-ne toti 3 si punind muzica. Ieri cand era odihnita, nu am scos mare lucru de la ea, doar pianul si ceva spelling, la mate cam durere. Insa vad ca cu desentatul e mai bine, o sa mai punsi eu poze sa va dati cu parerea, insa nu vreau sa o dau inca la desen,vreau sa ii gasesc un sport,am si eu o durere. Bee-ce bine ca poti sa ii lauzi mereu pe ai tai, eu dc greseste sau nu ii iese,nu pot sa joc teatru,asta e si nu consider ca nu treb sa ii arat unde trebuie imbunatatit desenul-sau corectata scrierea,etc. Mira-bafta cu planurile de casa, nici mie nu mi-a iesit ieir balaceala tot din acelasi discomfort[bang] Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda,am inchis,dar si mobilul e scos din retea,asta inseamna ca cel ce suna la ea e altul,deci mai are unul si la asta nu stiu nr.Oricum asistenta e nesi ca am mai incercat sa sun iar pe fix,acum zcie "post telefonic in deranjament" cica,dar ar trebui normal sa sune "ocupat" ca ma indoiesc ca a pus receptorul in furca. A profitat ca am sunat pe fix,ca sa se scape macar de o sursa de stres [:-@] Si tocmai imi facusem plan sa le si trimit ceva de luna martie ca nu le-am dus niciodata nimic,dar dupa faza asta ma mai gandesc [8D] Oricum nu e extrem de urgent ,mai incerc mai incolo sau maine. DENISA pai normal ca educatoarele ar trebui sa nu atinga copiii sau sa le vorbeasca urat.Asa e normal si la noi,dar doar teoretic ,ca practic ... nu le ameninta nimeni,eventual daca se pun mai multi parinti cu scandal,alertat directoarea,presa etc. si poate nici atunci nu se rezolva cine stie ce.Nu e nici pe departe ca afara ... Deci Emma cu inmultirile [pk] pai ale noastre sunt la ani-lumina distanta.Da' la urma urmei o avea timp tot de inmultiri,mai bine deocamdata sa deseneze pana are chef.Si sa se joace.Diana vad ca n-a aparut,deci o fi ales sa mearga de la gradi la mami la Tudor pana diseara,bafta mea,ca imi va fi suficient sa o aud chemandu-ma din minut in minut si de pe la ora 20 la 23 [alcool] Mie mi-a iesit un herpes pe buza ,oi arata beton la interviul ala joi [:D] Cealalta tipa n-a mai sunat azi,o fi intampinat oarece greutati cu programarea interviului? [8D] Or fi refuzat-o aia vazand ca le ofera aceeasi persoana si acum tipa nu pricepe cum de ii e refuzat asa candidat beton [:-@][:D]? Fac si io presupuneri ...
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

INGRID woww am vazut-o si ascultat-o pe Diana la pian! Suuper! Super si Bambi,fructele,soarecele si acvariul cu pesti ... eu cred ca ar putea decupa deenul in format A4 astfel incat sa intre cativa pesti intregi acolo si asa il poate trimite la concurs. Ce daca mai e si vreo juma' de peste in peisaj? Noa sa o vedeti diseara pe-a mea ca va "produce" si ea pesti in mod sigur [:-@] Si Bambi.Numa' cu pianul nu stiu pe unde scot camasa cu ea [:D] Ma duc sa citesc,ca cu telefoanele alea n-am rezolvat nimic azi pana acum,numai am pierdut vremea de pomana,stiam ca asa o fi [bang]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...