Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

PRIETENE FARA TITLU (75)


Recommended Posts

Moni-unde ai asculatat-o pe Diana cantand? Aha,deci cu desenul baga si a ta la greu,credeam ca doar a mea are o faza...ia ca o sa ii arat si eu , sa vedem dc o stimuleaza sau nu... Emma face inmultiri ca nu are incotro, acolo e la gradi, ea ales asta, ca a progresat rapid la adunare si scadere,ca alea nu se memoreaza, dar vad ca la inmultire stationeaza, ceea ce e bine, si faptul ca merge la cls 1 ma bucura ca au geografie si ceva istorie,acum invata despre portugalia si italia,deci e de bine. Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

http://s1222.photobucket.com/albums/dd500/Ingrid281/?action=view¤t=Picture265.mp4 [olala]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai bag oleaca nasul ca mintenas vine Diana si nu ma mai pot concentra [:D] De vreo doua ceasuri is calare pe telefoane.Intai am facut munca de cercetare cu colegul inginer [8D] ,pe urma m-a sunat o fosta sa zicem colega,de fapt contabila la o firma vecina - mandra administratorului italian de la firma mea de-atunci.Asa ca am avut ce parlamenta si cu ea,de conta,firme,copii bla bla ca n-am apucat de-un cincinal sa pove ... Da' sa va zic cu colegu'.Vestile-s si bune si rele,adica fix cum ma asteptam.Firma zice ca e ok,in plina dezvoltare,admin si directorii is ok,dar salariile ... [:-@] Oricum nu i-am zis ca acolo merg pana nu mi-a dat intai juma' din detalii,inclusiv salariul lui actual.Si el ca inginer sef la o sectie, are acum abia 700 euro net,plus tichetele de masa si benzina decontata.Si a inceput cu doar 400 euro,dupa 3 luni 500 si dupa inca vreo trei abia cei 700.Stilul lor,ca ii cunosc.Si jale,celalalt fost coleg tot inginer,care are post doar ceva cu calitatea si e mai nou,are abia 250 euro [bang] Partea buna e ca nu au director gen,au avut doi una si unul - asta unul taman fostul meu director de la firma de la care am plecat bagandu-i demisia in fata [:D] S-a bagat prea tare in seama si a zburat.Partea rea e ca nu cred sa am parte de cine stie ce program integrat de gestiune-conta ca lucra pe programul lor italian,deci ar fi cu bataie de cap [bang].Si as avea doi subalterni,o tipa si un tip - pe asta il depistai pe net,e absolvent de economie.Tipa - zicea colegul ca e cam smechera si nu stiu nici ce mare lucru stie. Au mai avut trei luni pe una cu care au facut training cica la firma ce le tine acum contabilitatea si pe cand sa treaca cu adevarat la treaba,si-a luat talpasita [:D].Da' am inteles ca administratoarea de la firma aia unde se tine conta momentan e spurcata rau,am vazut ca e cam descurcareata,de pe net.Offtopic [:-@][:D] Apropo de net,Brandusa avusesi dreptate ca nu voiai sa iti figureze numele pe net.Nici nu va imaginati cat de multe poti afla despre cineva butonand [8D] Mai ales de una talentata raaau precum io [:D][8D][:-@] Io deocamdata figurez cu cateva poze si data nasterii pe FB si cu datele de expert contabil publicate de CECCAR inclusiv cu adresa si telefoanele fix si mobil [bang] ... na asta e.Macar par persoana serioasa [bat] nu? Programul de lucru e ok 8-16.30 ,colegul insista sa vin (da' intai sa vrea careva sa ma si ia) Aaa si ce am uitat is 70 de angajati momentan si inca mai urmeazaaa ... Nu prea cred sa imi dea astia 1000 euro,poate si la mai putin le-ar cadea fata.Dar ma tenteaza totusi.Na oi vedea.Daca nu iese nimic,macar s-a calmat colegul ca intrasera la mari idei ca oare de ce vine in Ro administratorul joi? Ca el vine rar.
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni-cere macar 850 euro si plu sbonuri de masa si vacanta 1 luna,repet dc nu iti pot da it vor spune ei ca nu se poate, dar dc nu ceri mai mult nu ai de unde stii,parerea mea de Stan patitul-si in ro si aici[alcool]Bafta multa! Denisa cu Emma Andrea 5 ani si Mark Alex 3 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana a inceput sa deseneze o "vrajitoare din Mexic".Ca nu stiu care baiat de la gradi i-a zis ca in Mexic sunt vrajitoare.Am intrebat-o ce-i aia Mexic [8D] si mi-a zis ca e o tara.I-am zis cam pe unde e si ca acolo-s aia ce canta din chitara si au palarii cu boruri largi.Si pe urma a inceput sa ma interogheze daca exista cu adevarat vrajitoare si zane si daca exista, de ce nu le vedem? [:-@] INGRID a zis Diana ca ii da nota 10 pentru desene si nota 10 si pentru pian.Si ca ea vrea si la pian chiar daca e greu,ca doar eu i-am zis ca nimic nu e prea greu daca vrea sa faca (ma bate cu armele mele [ups]) La palatul copiilor e si pian si daca nu se razgandeste pana atunci,poate o bag de proba si la asa ceva cand oi reusi,cel mai probabil la toamna. DENISA pai de cerut cer eu ,dar sa vad si cat ofera.Daca ofera,ca sigur nu oi fi singurul candidat la asa post.Si oricat le-ar placea de cineva, au si ei un buget in care trebuie sa se incadreze.Ca iar nu exista un patron, ci firma e a unui grup bancar sau asa ceva.Iar daca dau prea mult la inceput,ce se fac pe urma cand mai creste activitatea? Nu ca le-as plange de mila,sa fim seriosi ca au de unde da [:-@]
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni sper sa-ti iasa asa cum vrei tu cu serviciul. Vezi cum e mai avantajos. Sa ramai inca 1 an acasa, sau sa incepi mai repede. Ingrid da exista pigmanorm. 19.10 CHF (x3??= lei) costa dar e tubul mic de 30 g. tine cont ca eu am 20-30% reducere la pret. Vrei sa-ti aduc? am icnercat niste poze cu noile creatii si cu pupazele ieri si una de azi!! pe mine asa m-a lovit o durere de spate, de ma indoie. De ieri dupa masa, mai intai in parte dreapta, acum dreapta, stanga, tot[bang]. Daria aseara cand m-a vazut cum ma vait (la miscari bruste ma taie!!!) ma intreaba speriata "mamiii esti batrana??????"[alcool].........hihi. nu vreau sa cred inca asa ceva!!! mama vine pe 10 martie. Mi-a zis azi ca nu mai poate astepta o saptamana in plus ca ii e prea dor de copii[:D]. [pk] https://picasaweb.google.com/kluckermira/28Fevr2011# v-am pupat. noapte buna Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006) [url="http://picasaweb.google.com/kluckermira/WeekendDeRusalii#"]Poze noi.....cu noi[/url]
Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele. Moni, eu zic sa ceri 1000, chiar daca nu-i primesti. Daca ai cerut prea mult si totusi te vor, iti vor face o oferta pe care ei o cred potrivita. SI tu accepti daca-ti convine. EU am mai zis de tine odata ca nu primesti 600 (parca?) si ai primit. Ingrid, acetobacter, pe care le pun sa faca diverse. [:D] Si mie mi-au placut mult pestii din acvariu. Da, nici eu n-am nervi de reviste. Mult prea plicticoase. Mira, pupezele tale sunt mortale la imbracat. Se impoportoneaza in principal singure, nu? Cand esti pusa la taiere? Parca in curand. Lasa ca vine si mama ta si apoi concediu...... Noi? Eu cu treaba. Ufff, imi neglijez copiii. [q] [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor! O zi minunata si un martisor fericit![flo] La noi e: "te uita cum ninge, decembre"..dar in martie. De dimineata a inceput slab si e frig.. Moni, spune-i lui Diana ca ii multumim pentru note si o [pup]. La fel si pentru desenele ei. Eu i-am spus demult ca nu exista zane si spiridusi, sunt doar inventii. Asta pentru ca de multe ori mi se plangea ca vede nu stiu ce umbre pe pereti si ca sunt fantome, m-am gandit sa o scap de frica irationala. Nu conteaza totusi, am omis Iepurasul de Paste si Mos Craciun.[:D] Musai sa mai si creada in ceva. Pian? O idee excelenta, cauta un profesor are sa vina acasa. Ti-ar fi mai usor decat sa te plimbi cu ea la cursuri. Crede-ma. Eu sunt singura de aici care n-are cont pe Facebook? Uite si avantajele, nu te stie nimeni. Cica.[:D] Denisa, multe cunoaste Emma. Inumultirea cu 8? Chiar ca ani-lumina fata de Diana. Nu-i greu sa citeasca o carte? Diana citeste jumatate de pagina (cealalta jumatate are poze) si o vad ca oboseste de concentrare. Nu-i usor, de aceea o pun odata la doua zile. Matematica, adunari, scaderi, dar nu de genul: 31-7, mai mult probleme, sunt interesata sa vad ca stie mecanismul prin care rezolva, mai degraba deca calculele pe care le face. La voi asa mari sunt cerintele pentru clasa intai (5 ani)? Adica matematica la acest nivel, scriere, citit, spelling? Istoria si geografia sunt interesante si amuzante, dar nu au teme din ele, sper? Super ca a stat atatea ore pe partie si nu a obosit. Ce-i place se vede.[pup] Bee, am priceput acum, sunt bacteriile acelea mici si dragute care preschimba vinul in otet. Vai, vai. La ora de microbiologie uram profesorul cand umplea tabla cu formule chimice ale procesului fermentatiei aerobe. Spor la cercetare si sa iasa ce-ti doresti![flo] Dar de ce te-ai sculat asa de dimineata? Mira, foarte faine si desenele voastre. Mai ales caii si cele doua ale lui Selin mi-au atras privirea[olala]. Felicitari, mai pune. Dulci tare fetitele, erau prin debara? Sub gramada de cutii si jucarii? Si mie imi place cum se imbraca.[:)] Despre crema, inainte de a veni in Romania iti spun daca o vreau, multam' fain de oferta.[flo] De fapt, crema Pigmanorm e o combinatie de doua substante, hidrochinona si tretinoina (mai are si altele, dar acestea sunt importante) pe care le gasesti aici in doua creme separate. Daca mai afli ceva de Pigmanorm, spune-mi. Ma intereseaza pentru hiperpigmentatie, am ramas pe fata cu niste pete de la soare si nu-mi trec de ani de zile, fir-ar.[bang] Cristina, ce-ti mai face frumosul? [olala] Tot cu gradinita? Sper ca ai fost ocupata cu martisoarele si de aceea n-ai scris. Vanzare buna iti doresc si la fel si Deei![pup] M-am intins iar. Nu-i bai, pe deseara.[:)] Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid, da alea-s. Numai ca eu iau "inoculul" cu bazdaganii si le pun pe altceva sa faca ce vreau eu! [alcool] Stiam eu ca intrebi fiindca stii. La mine-i partea de inginerie si mai putin detaliile biochimice. Adica eu studiez procesul in sine: cum evolueaza procesul in diverse tipuri de reactoare si in anumite conditii de oxigenare, pH, pe substraturi diferite ca si compozitie. Plus partea de modelare si simulare cand o sa fie. Trei ani o sa treaca prea repede pentru ce am eu de facut si mi-e frica sa nu fiu in pana de timp. Moni, chiar asa, legat de pian, la noi la Palatul Copiilor ii poti inscrie la curs numai daca au pian si acasa! [pup] Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti! Pai daca ar fi vorba sa aiba pian acasa,din start adio [:-@] Oricum nu cred ca ar fi Diana genul care sa se tina de asa ceva.Ea e genul care vrea sa faca de toate,dar se dezumfla destul de rapid ... MIRA o sa te rog sa imi mai aduci si mie o cutie cu crema din aia de toporasi cand vi.Poate asa apucam sa ne si vedem,iar daca nu ,in cel mai rau caz o lasi la Ingrid.Chiar ca super dragute desenele fetelor.Mai ales fff frumos colorate! [olala] Aseara nu i le-am mai aratat Dianei,ca abia o dezlipisem de desenat si o montasem sa se joace cu lego de-alea mititele si mi-era sa nu revina iar la desenat daca le vede.Dar sigur i le arat azi si ei. Apropo de lego,i-am facut eu un fotoliu si o masuta si in continuare a facut ea alt mobilier pentru piticaniile alea de omuleti de 7-8 cm.Si asa a fost muuult mai liniste in zona [pk] BRANDUSA da tin minte faza cu cei 600 euro. Acum mai e o chestie: astia apartin unui grup bancar si am inteles ca le trebuie si raportare IAS/IFRS -adica in noile standarde internationale de contabilitate ,chestie care la noi nu se aplica inca decat la cine stie ce multinationale mari,iar oficial din 2012 abia bancile vor fi obligate sa le aplice.Is o chestie ff complicata pentru cineva care e obisnuit cu conta noastra,eu le-am invatat la cursul de experti pentru examen de mi-a iesit pe nas,dar practic n-am facut asa ceva.Deci cred ca din cauza alora au tinut-o si pe aia in training asa de mult - trei luni ! Mie tare imi surade chestia sa le invat,ca-s de viitor,putini stiu asa ceva. Dar una e ca in timpul asta doar de asta sa te ocupi si alta sa si lucrezi la conta poate inclusiv primara [alcool] si sa inveti si alea.Deci depinde f.mult si de asta si de programul de conta.Din cate am mai butonat [8D] au totusi un program de conta cat de cat ok,odata am lucrat si cu ala ,dar numai la salarii.Na vedeti ca am depistat de pe net [8D] inclusiv cu ce program de conta lucreaza firma asta si firma-sora - adica cel putin il au achizitionat.Dar odata ce il au cumparat sansele sa si lucreze cu el sunt destul de mari.Si mai depinde si ce stiu subalternii,daca ma pot baza pe ei macar la partea de conta romaneasca.Ca daca mi-ar ramane mie doar inchiderile si ifrs ar fi ideal si pe ei doar sa ii supervizez.Si sa mai fac eu doar salariile si extrasele de la banci eventual,ca astea e mai bine sa fie sub control direct [:-@] Oricum or mai fi multe amanunte pe care nu le stiu,sau le stiu partial si eronat.Ca de exemplu intr-un loc pe net figurau cu 30 angajati si ei deja-s 70 [:-@] dar oricum nu-s 1000 ,deci tot te poti orienta binisor cu netul asta [8D] Si apropo de asta ca tot v-am inebunit cu job-ul.Am dat cautare cv-uri de dir ec si pe ejobs si alte site-uir de gen poti gasi destule.Iar daca aplici filtre gen orasul si limba stiuta,vechimea in domeniu etc. si iti poti vedea frumusel si concurenta si cam ce suma pretinde - sau macar o parte din ea,ca nu toti au cv-uri puse acolo.Asta v-am zis ca poate va prinde bine vreodata.Si cred ca "vestitele" firme de recrutare de pe acolo m-au pescuit,precis au avut cont facut sa poata vedea si datele (ca daca nu ai vezi doar initialele numelor si nu vezi datele de contact)
MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)
[url="http://www.dropshots.com/DIANATUDOR"] POZE [/URL] 10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156074"] ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...