Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste >(640)


Recommended Posts

fetelor.....acum m-am trezit ca am adormit iar pe la 11 cred... in primul rand.....fetele care zic ca "pierd" tot continulul.....daca stati mult mai sus nu mai curge nici macar un strop, nimic si daca tusiti si sunteti la fel de sus cu bazinul nu iese nimic afara....doar sa vreti voi sa stati asa eu zic ca nu aveti nimic de incercat hai....cine incearca sa imi confirme daca e asa la mine a mers de doua ori si tineti cont ca am ramas din prima incercare SUCCES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

moni......parca tu erai cu ureaplasma si mycoplasma...... eu cand am lucrat la lab si in clinica cu gravidutele sa stii ca nu am acumulat cunostiinte prea frumoase despre acesti microbi din gura unei bune dr ginecolog am auzit ca ar da batai de cap cu conceptia, cam pune piedici si le recomanda femeilor care nu ramaneau (analizele) si apoi de la laboratorul mare unde am lucrat mi-a zis o dr colega sa-mi le fac si eu ca poate de aia am pierdut sarcinile nu vreau sa te sperii dar cel mai bine intreaba medicul, cat mai repede dar sa stii ca intotdeauna parerile vor fi inpartite....nu prea gasesti doi medici cu aceeasi idee pup[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gaby nu am puisori, am avut acum multi ani, le cresteam de drag, nu-mi venea sa tai din ele dar imi placea cand luam ousoarele din cuib,gainusile erau asa frumoase, colorate, incaltate si a fost o boala in zona , nu a apucat sa-si faca tratamentul efectul , au mutit toate, am suferit mult atunci si nu am mai crescut, poate daca o sa am un [bibe] o sa cresc din nou sa se joace cu ele[:D] curtea mea are 1500mp si mai mult de jumatate am flori,(zambile, ghiocei, viorele, gladiole,lalele, garofite, bujori, trandafiri) pomi fructiferi, capsuni, zmeura [asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uitati ce am gasit, ca am cautat sa vad si eu de ce dr le recomanda sa le faca femeile care nu ramaneau...: "Ureaplasma urealyticum a fost evidentiat in tractul genital la 60% dintre femeile sanatoase; determina la acestea infectii urinare si pare sa fie implicat in etiologia bolii inflamatorii pelvine si a sterilitatii feminine. La barbat produce infectii urinare si mai rar uretrite si prostatite. Ureaplasma urealyticum se pare ca ar avea capacitatea de a opri migrarea spermatozoizilor determinand infertilitate." ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor [pup][pup][pup][pup][pup] Monique, din cate stiu eu mycoplasma si ureaplasma pozitiv, ca si Chlamidia dau infertilitate atat la femei cat si la barbati.Poate ma insel.Oricum aflii tu mai multe de la doctor.[pup] Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] 12+ cu [bebic]. [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

offff si mai e si asimptomatica.....deci nici nu stii c-o ai......ce nasol acum cred ca e bine sa-ti faci toate analizele posibile si sigur gasesti numai balauri.....nu era mai bine pe vremea bunicilor.....faceau la copii si fara conditiile de acum ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorena acum am vazut ce ai postat mai sus.Da asa este.Eu nu am avut mycoplasma sau ureaplasma pozitiv dar am avut Clamidia.Si nu am avut niciun simptom. Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] 12+ cu [bebic]. [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa e rachel tu ce mai faci? cum mai esti? ce face bebe? l-ai vazut? pune si la noi poze dca se vede burtica.....si daca vrei bineinteles avem un cont comun pe picasa si numai noi avem acces la el numai bine in continuare si sa ne tii la curent aaaaaa apropo fetelor noi....cine vrea sa ne cunoastem puteti vizita contul nostru comun iar parola o primeste cine cere pe PM asa sa ne cunoastem si noi.....cine vrea, nu insist [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] ======================================================================== Trombofilie, MTHFR - gena C667T genotip homozigot; doua sarcini pierdute: 7s si 6s [ruga]ajuta-ma sa devin o [gravired] cu [bebic] sanatos si la termen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorena nu am poze cu burtica ca nu se vede, doar asa putin ca si cum as fi balonata.Eu ma simt rau am greturi si [vom] mai tot ce mananc.Nici nu prea mananc ca nu pot si eu sunt lesinata de foame. Am fost la eco si avem 5 cm, picioruse, manute inimioara tetracamerala si 140 batati pe minut.Eu cred ca este fetita...am auzit eu ca daca au putine batai pe minut sunt fetite si daca au mai multe peste 170 sunt baietei.[:)] Sanatos sa fie in continuare [olala] Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt [gravi] 12+ cu [bebic]. [ruga] Doamne, ajuta-ne in continuare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...